|
|
کدخبر: ۱۸۲۶۸۵

بر اساس نتایج نظرسنجی آکسیوس، رئیس‌جمهور آمریکا در انتخابات سال 2020 در مقابل هر کدام از نامزد‌های زن حزب دموکرات قرار بگیرد، شکست خواهد خورد.

به گزارش امید نیوز ،

بر اساس نظرسنجی جدید آکسیوس که از سوی SurveyMonkey صورت گرفت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 در مقابل هر کدام از زنان عضو حزب دموکرات به عنوان رقیب انتخاباتی قرار بگیرد، شکست خواهد خورد.

بر اساس نتایج این نظرسنجی، رئیس جمهور آمریکا در انتخابات آتی ریسات‌جمهوری با رای‌دهندگان زن به مشکل خواهد خورد، زیرا دیدگاه 64 درصد از زنان درباره ترامپ نامطلوب عنوان شد، بویژه اینکه زنان سفیدپوست ساکن حومه شهرها با نظر مطلوبی درباره ترامپ ندارند. این گروه از زنان نقش حیاتی در انتخابات سال 2020 خواهند داشت. پس از انتخابات میان دوره‌ای کنگره در روز سه‌شنبه باید منتظر معرفی نامزدهای زن احتمالی حزب دموکرات برای انتخابات بعدی ریاست جمهوری آمریکا بود.

ترامپ در مقابل سوپراستارها

اگرچه حضور آنها در رقابت‌های انتخاباتی سال 2020 بعید به نظر می‌رسد، بر اساس نظرسنجی جدید آکسیوس میشل اوباما، همسر باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین آمریکا و اپرا وینفری، مجری سرشناس این کشور، اگر انتخابات امروز برگزار می‌شد بر ترامپ پیروز می‌شدند. میزان محبوبیت اوباما و وینفری در نظرسنجی صورت گرفته، دو رقمی است. بر اساس نتایج نظرسنجی میزان محبوبیت بانوی اول سابق آمریکا در میان شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی 62 درصد و محبوبیت مجری آمریکایی 55 درصد بدست آمد این در حالی است که ترامپ تنها 40 درصد محبوبیت در مقابل این دو در میان شرکت‌کنندگان نظرسنجی کسب کرد.

ترامپ در مقابل چهره‌های جدید

چهره‌های نه چندان شناخته شده در حزب دموکرات از جمله کاملا هریس، سناتور کالیفرنیا که در جریان مبارزه انتخاباتی خود مورد حمایت باراک اوباما و جوبایدن، معاون اوباما قرار گرفت، ایمی کلوشار، سناتور ارشد ایالت مینه سوتا و کرستن جیلیبرند، سناتور ایالت نیویورک نیز بر اساس این نظرسنجی همگی می‌توانند ترامپ را در انتخابات 2020 شکست دهند.

در این میان هریس توانست بالاترین شانس را در میان شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی برای شکست ترامپ بدست آورد. در این نظرسنجی همچنین هیلاری کلینتون، رقیب انتخاباتی ترامپ در انتخابات سال 2016، توانست 50 درصد محبوبیت بیشتری کسب کند که همانند نظرسنجی‌های سال 2016 از میزان محبوبیت ترامپ بیشتر بود.

میزان محبوبیت الیزابت وارن، سناتور ایالت ماساچوست، نیزدر میان شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی 49 درصد در مقابل 47 درصد ترامپ بود.

مسئله هشداربرانگیز این است که در این نظرسنجی تنها 40 درصد از شرکت‌کنندگان ترامپ را مورد تائید کردند و در این نظرسنجی اکثریت نامزدهای احتمالی دموکرات‌ها در مقایسه مستقیم با ترامپ پیروز انتخابات 2020 بودند.

بسیاری از اقدامات بحث‌برانگیز ترامپ از جمله سیاست جدا کردن کودکان مهاجر از والدین‌شان در مرز مکزیک تا معرفی برت کاوانا، به عنوان نامزد عضویت در دیوان عالی آمریکا میزان حمایت زنان از او را از بین برده است. جنبش «من هم»، جنبش ضد خشونت جنسی علیه زنان، نیز به تقویت حضور زنان در حوزه سیاسی کمک کرده است.

نتایج کلی این نظرسنجی از دو نظرسنجی جداگانه بدست آمد. نظرسنجی اول در فاصله زمانی 28-24 اکتبر در میان 3 هزار و 411 نفر و نظرسنجی دوم در فاصله 30-28 اکتبر در میان 6 هزار و 497 نفر برگزار شد.

 

ارسال نظر