|
|
کدخبر: ۱۸۲۰۴۴

سه مرد و یک زن ایرانی توسط قایق ماهیگیری بریتانیایی در نزدیکی سواحل یکی از بنادر انگلیس پیدا شدند. این چهار تن سعی داشتند از گشت ساحلی فرانسه که بر اساس قوانین وظیفه استرداد آنها به این کشور را بر عهده دارد، دوری کنند.

به گزارش امیدنیوز  به نقل از روزنامه اکسپرس، یک ماهیگیر بریتانیایی چهار مهاجر ایرانی را در حالی نجات داد که دور روز را در یک قایق بادی و در دو کیلومتری ساحل گذرانده بودند.

بر اساس این گزارش، سه مرد و یک زن به سن‌های ۲۷، ۳۰، ۳۵ و۳۷ ساله توسط خدمه قایق رویال شارلون که یک قایق ماهیگیری است، نجات پیدا کردند.

به نظر می‌رسد این چهار مهاجر ایرانی باشند. کسی که عملیات نجات را انجام داد بود گفته که ما آنها را در حالی که مضطرب بودند پیدا کردیم. ترس زیادی در چهره آنها بود.

یکی از مهاجران برای جلب توجه خدمه، تیشرت قرمزی را بالای سرش تکان داده است. به گفته خدمه قایق ماهیگیری بریتانیایی، در ابتدا آنها فقط پارو می‌زدند اما با نزدیک شدن ما تیشرت قرمزی را سر پارو گرفتند و آن را در هوا تکان دادند.

بر اساس گزارش این گروه، قایقی که این چهار مهاجر روی آن سوار بودند، تنها برای حمل سه نفر تعبیه شده بود. وضعیت زمانی بدتر می‌شود که بدانیم این قایق هیچ موتوری نداشته و آنها مجبور بودند پارو زدن را بین خودشان تقسیم کنند.

بر اساس گزارش اسکای نیوز، این چهار ایرانی پناهجویانی بوده‌اند که در اطراف کانال انگلیسی در یک قایق پلاستیکی به مدت دو روز سرگردان شده بودند.

این چهار نفر از قایق‌های گشت فرانسوی در اطراف کانال دوری می‌کردند. بر اساس قراداد بین فرانسه و انگلیس، این مهاجران باید به فرانسه عودت داده شوند چراکه به نظر می‌رسد از فرانسه به سمت بریتانیا حرکت کرده‌اند.

دفتر داخلی بریتانیا در بیانیه‌ای اعلام کرد که روز شنبه صبح، نیروهای مرزی تماسی از سوی گارد ساحلی بریتانیا دریافت کردند که طی آن وجود یک قایق کوچک در سواحل مدیترانه را تایید می‌کرد.

بر اساس این بیانیه، گشت ساحلی در نزدیکی محل مستقر بوده و این چهار نفر را به بندر «دور» منتقل کرده تا در آنجا بر اساس قانون مهاجرت فرآیند لازم انجام شود.

چند ماه پیش هم ۵ ایرانی در حالی که سعی داشتند با یک قایق بادی در وضعیت آرام دریا به بریتانیا برسند، پیدا شدند. آنها در طول این مسیر پاروهای خود را در هوای مه آلود گم کرده بودند. این ۵ نفر توسط گشت فرانسوی کانال و دریای شمال نجات پیدا کردند.

اوایل ماه هم سه نفر به اتهام همدستی در ورود غیر قانونی به بریتانیا در حالی که سعی داشتند چهار عراقی را وارد کشور کنند، دستگیر شدند.

 

ارسال نظر