|
|
کدخبر: ۱۸۲۰۵۲

فرمانده پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان گفت: تصادفات رخ داده از اول شهریور تاکنون در مسیرهای جنوبی این استان 15 کشته و 66 مجروح برجا گذاشت.

سرهنگ یداله ستوده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تلفات انسانی نتیجه وقوع 47 تصادف در جاده های جنوب سیستان و بلوچستان بوده است.
وی دلایل عمده تصادفات در جاده های جنوبی سیستان و بلوچستان را توجه نداشتن به جلو، انحراف و تجاوز به چپ و سرعت زیاد ذکر کرد.
فرمانده پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان با بیان اینکه 60 درصد تصادفات این مدت در طول روز رخ داده است، تاکید کرد: در مجموع وجود راههای دو طرفه، قوس و پیچ های فراوان در کنار سرعت زیاد، رعایت نکردن قانون و قاچاق سوخت، انسان و کالا از مهمترین علل افزایش تصادفات در حوزه جنوب این استان است.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی راههای ارتباطی دارای 2 قرارگاه پلیس راه و 2 اداره کل راه و شهرسازی در شمال به مرکزیت زاهدان و جنوب به مرکزیت ایرانشهر است که شهرستانهای شمالی و مرکزی شامل زابل، هیرمند، زهک، نیمروز، هامون، زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب سوران و مهرستان زیر پوشش قرارگاه شمال و شهرستانهای جنوبی ایرانشهر، دلگان، فنوج، قصرقند، نیکشهر، سرباز، کنارک و چابهار زیرپوشش قرارگاه پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان قرار دارند.

ارسال نظر