|
|
کدخبر: ۱۸۰۰۲۰

در فکر سفر انفرادی هستید؟ بسیار خب! ولی پیش از تصمیم گیری به این نکات توجه کنید.

 

شما می توانید هر زمانی، هر کاری که دوست دارید انجام دهید.

مطمئنا این مورد، مثبت ترین ویژگی سفر انفرادی است. دوست دارید ساعت 10 صبح از خواب بیدار شوید؟ هیچ مانعی نیست! دوست دارید به یک رستوران ژاپنی بروید؟ حتما این کار را انجام دهید چراکه شما تنها هستید. زمانی که هیچ شخصی به شما امر و نهی نمی کند، آزادی عمل کامل خواهید داشت، پس از این آزادی نهایت لذت را ببرید!

با هر شخصی که دوست دارید ارتباط برقرار کنید.

سفرهای انفرادی، فرصتی عالی برای آشنایی با افراد جدید است و چنین فرصتی معمولا در سفرهای جمعی به وجود نخواهد آمد. چنانچه با هیچ شخصی تعاملی نداشته باشید، سفری بسیار خسته کننده و غم انگیز خواهید داشت. اگر ایده ی صحبت با اشخاص غریبه برای شما کمی ترسناک است، می توانید یک راهنما استخدام کنید. حتما با مراکز و پایگاه های معتبر تماس بگیرید. راهنما کار شما را بسیار راحت تر خواهد کرد و می توانید با اعتماد به نفس کامل با مردم صحبت کنید.

این ها ویژگی های مثبت سفرهای انفرادی بودند. اکنون به چند نکته ی منفی می پردازیم.

سفرهای انفرادی گران تر هستند

اتاق های یک نفره در هتل ها گران تر هستند. هتل ها معمولا از افراد تنها پول بیشتری می گیرند، ولی چنانچه هتل ها نیز چنین کاری انجام ندهند، تمام هزینه های اتاق به عهده شما خواهد بود. کرایه ی تاکسی ها هم بیشتر است، البته اگر از قبل برنامه ریزی و بودجه بندی کنید، از لحاظ مالی دچار مشکل نخواهید شد.

سفرهای جمعی امن تر هستند

سفرهای انفرادی بسیار هیجان انگیز و جذاب هستند، ولی خطرات بیشتری هم شما را تهدید خواهند کرد. برای مثال، اگر راه خود را گم کنید با چه شخصی تماس می گیرید؟ یا چنانچه در رستورانی با شخصی دعوا کنید، کسی از شما حمایت نخواهد کرد.

احساس تنهایی خواهید کرد

افراد بسیاری به تنهایی علاقه دارند، ولی تنهایی بیش از حد، آزاردهنده خواهد بود. چنانچه اعتماد به نفس بالایی نداشته باشید، احتمالا دچار مشکلاتی خواهید شد و تقریبا کل مدت سفر را به تنهایی خواهید گذراند.

با برداشتن چند گام موثر، از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید.

از قبل برای پول خود برنامه ریزی کنید

قبل از سفر برنامه ریزی کنید. هزینه ی اتاق چقدر است؟ هزینه ی حمل و نقل چطور؟ آیا راه جایگزینی وجود دارد؟ حتما پاسخ این سوالات را پیدا کنید.

با مردم صحبت کنید

چنانچه اعتماد به نفس بالایی ندارید، نقش افراد با اعتماد به نفس را بازی کنید. خود را در شرایط مختلف قرار دهید. با مردم ارتباط برقرار کنید و از غریبه ها نترسید.

آگاه و هوشیار باشید

قصد ترساندن شما را نداریم، ولی حتما پیش از انجام هر کاری فکر کنید. چنانچه در یک رستوران حس خوبی ندارید فورا خارج شوید. تحت هر شرایطی از دردسر و افراد دردسرساز دوری کنید.

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار