|
|
کدخبر: ۱۰۰۵

بورس تهران در معاملات سومین روز هفته از حرکت صعودی خود دست کشید و خود را برای عرضه اولیه فردا آماده کرد.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از ایسنا، بورس تهران در معاملات امروز به دلیل عرضه اولیه فردا منفی شد تا سهامداران که از رونق بورس برای کسب بازدهی استفاده کرده بودند با فروش سهم و تامین نقدینگی لازم، خود را برای عرضه اولیه فردا آماده کنند.

بر این اساس شاخص بورس تهران که از ابتدای هفته روند جهشی خود را آغاز کرده بود، به دلیل عرضه اولیه فردا با فروش سهام مواجه شد و افت ۱۵۲ واحدی را تجربه کرد. با این اتفاق دماسنج بازار سرمایه ۵۴ هزار و ۶۱۶ واحدی شد.

قرار است فردا یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون سهم معادل پنج درصد از سهام شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین متعلق به شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی برای دومین بار در بورس تهران عرضه شود.

بر این اساس در بازار روز دوشنبه شرکت‌های ملی مس، هلدینگ خلیج فارس، نفت و گاز پارسیان، سرمایه‌گذاری غدیر، مپنا، فولاد مبارکه، بانک اقتصاد نوین، بانک صادرات، توسعه معادن و فلزات، چادرملو و شرکت‌های پتروشیمی پردیس، شیراز و شازند بیشترین تاثیر منفی را در بورس تهران گذاشتند.

این در حالی است که تاثیر مثبت شرکت‌های مخابرات، بانک ملت، فولاد خوزستان، بانک تجارت، سرمایه‌گذاری سایپا، توسعه صنایع بهشهر، ایران خودرو و سایپا مانع از افت بیشتر شاخص بورس شدند.

در بازار امروز سرمایه‌گذاری صنعت و معدن، توسعه صنایع بهشهر و سیمان قائن از بهترین تقاضای خرید و مپنا، سیمان تهران، بانک انصار و پست بانک به همراه شرکت‌های سیمانی از بیشترین تقاضای فروش برخوردار شدند.

به این ترتیب در بازار امروز بیش از ۷۰۹ میلیون سهم به ارزش ۲۴۱ میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت و ارزش بازار سرمایه در سطح ۲۵۷ هزار میلیارد تومان ماندگار شد.

ارسال نظر