|
|
کدخبر: ۱۰۲۷

رامین مهمان پرست معاون وزیر و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه که به فیلیپین سفر کرده است، صبح امروز دوشنبه ضمن حضور در مرکز مطالعات آسیایی در دانشگاه ملی فیلیپین با رئیس و دیگر مسئولین این مرکز دیدار و گفتگو کرد.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از مهر، دکتر " روبین راماس کانته "، رئیس مرکز مطالعات آسیائی در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور مهمان پرست در این مرکز، فعالیت ها و اولویت های مطالعاتی دانشکده و مرکز مطالعات آسیا به خصوص علاقمندی اساتید و دانجشویان فیلیپینی به تحولات منطقه خاورمیانه و ایران به ویژه در ابعاد سیاسی، فرهنگی و تاریخی و اسلامی را تشریح کرد.

وی همچنین آمادگی دانشگاه فیلیپین و مرکز مطالعات آسیائی را برای همکاری در حوزه های مختلف از جمله تبادل استاد و دانشجو اعلام کرد.

دکتر راماس کانته همچنین خواستار همفکری و تقویت ارتباطات علمی و فرهنگی از جمله برگزاری نمایشگاههای فرهنگی و هنری ایران جهت آشنایی و شناخت بیشتر نخبگان علمی و دانشگاهی و دانشجویان فیلیپینی با فرهنگ و هنر ایران همزمان با پنجاهمین سالگرد برقراری روابط سیاسی بین مانیل و تهران شد.

مهمانپرست نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه و دیدار با اساتید فیلیپینی بر ضرورت بکارگیری همه ظرفیتهای دو کشور در زمینه دیپلماسی عمومی به خصوص در حوزه علمی – دانشگاهی و نیز فرهنگی و هنری تاکید کرد.

رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه نقش رسانه های گروهی و نیز دانشگاهیان را در شناساندن ظرفیتهای دو کشور در جهت تعمیق بیش از پیش روابط مهم دانست و ابراز امیدواری کرد که در آینده شاهد گسترش همه جانبه همکاریها و معرفی ارزشها و واقعیتهای دو کشور به مردم یکدیگر باشیم.

ارسال نظر