|
|
کدخبر: ۱۰۳۲

عارف:

معاون اول دولت اصلاحات اظهار داشت: باید از حوادثسال ۸۸ درس گرفت و اجازه تکرار آن را نداد؛ حوادثسال ۸۸ مطمئنا از اذهان و تاریخ کشور پاک نخواهد شد و متاسفانه این هزینه غیر منطقی به تاریخ تحمیل شد.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، محمدرضا عارف معاون اول دولت اصلاحات در جمع اصلاح‌طلبان استان گلستان با بیان اینکه پیش از برگزاری انتخابات بخش اعظم جامعه بخصوص جوانان بدلیل برخی برخوردهای تنگ نظرانه در ناامیدی بسر می‌بردند، گفت: اتفاقاتی را که طی چهار سال اخیر افتاد را سیاست کشور و نظام نمی‌دانم، بلکه آن را نتیجه کج سلیقگی‌ها و کج فهمی‌های برخی مسئولان می‌دانم و امیدوارم در دولت جدید، دیگر شاهد خودسری‌ها و چنین اقداماتی نباشیم.

وی با تاکید بر اینکه برخی جریانات بدنبال مصادر کردن آرای مردم هستند، تاکید کرد: عده‌ای در تلاش هستند شیرینی حضور حماسی مردم در انتخابات را با مصادره کردن آرای مردم و سهم‌خواهی به کام ملت تلخ کنند و تاسف بارتر آنکه اصلاح‌طلبان را متهم به سهم‌خواهی می‌کنند، در حالیکه اگرچه جریان اصلاح‌طلب در شکل‌گیری حماسه سیاسی و پیروزی جریان اصلاح‌طلب - اعتدال‌گرا نقش اساسی داشت، ولی به هیچ وجه بدنبال سهم خواهی نیست و نخواهد بود.

معاون اول دولت اصلاحات ادامه داد: تنها خواسته اصلاح‌طلبان پیگیری مطالبات بحق مردم است و انشالله با تدبیری که دولت روحانی اتخاذ می‌کند، این مطالبات پیگیری خواهد شد.

عارف با اشاره به حوادثانتخابات سال ۸۸، اظهار داشت: باید از حوادثسال ۸۸ درس گرفت و اجازه تکرار آن را نداد. حوادثسال ۸۸ مطمئنا از اذهان و تاریخ کشور پاک نخواهد شد و متاسفانه این هزینه غیر منطقی به تاریخ تحمیل شد.

وی تاکید کرد: مردم به اصلاح طلبان امید بسته‌اند و به همین دلیل پیگیری مطالبات‌شان باید در اولویت قرار بگیرد. پی‌گیری مطالبات نیاز به نظارت دارد و برای نظارت بهترین مکان دانشگاه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد هستند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به برگزاری مناظره‌های انتخاباتی یادآور شد: آنچه در مناظره‌ها مطرح کردم، هرگز برای جلب رای نبوده، چون معتقدم منش اصلاح‌طلبی ایجاب می‌کند که مطالبات مردم را پی‌گیری کنیم.

معاون اول دولت اصلاحات ادامه داد: اصراری نداریم به قدرت برسیم، اما اصرار داریم که پیگیر مطالبات مردم باشیم. البته یکی از راه‌های پی‌گیری مطالبات رسیدن به قدرت است. اما بر این باورم که خارج از قدرت هم می‌توانیم پیگیر مطالبات و خواسته‌های مردم باشیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت ضمن یادآوری برخی تسویه حساب‌های سیاسی طی ۸ سال گذشته، خاطرنشان کرد: آسیبی که کشور طی سالیان اخیر خورده است، بخاطر تسویه حساب‌های سیاسی بود. باید روند پروژه حذف رقیب متوقف شود و بدنبال همگرایی در سطح ملی بود.

عارف در پایان بر ضرورت حفظ سرمایه اجتماعی و انسجام شکل گرفته بعد از انتخابات تاکید کرد.

ارسال نظر