|
|
کدخبر: ۱۲۵۹۳۶

رئیس سازمان انرژی اتمی:

ریس سازمان انرژی اتمی گفت: امیدواریم کشورهای ۱ + ۵ پیام ملت را دریافت کرده باشند و از فرصت تعامل با ایران استفاده کنند.

به گزارشامیدبه نقل از مهر، علی اکبر صالحی، رئیسسازمان انرژی اتمیدر مراسم گرامیداشت سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که با حضور تعدادی از روسای نمایندگی های سیاسی و خبری مقیم تهران در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد افزود: ما ملتی هستیم که در ۳۵ سال گذشته با تنگناها ومشکلاتی روبرو بودیم اما باوجود همه این مشکلات توانستیم بر سختی ها فائق بیاییم.

وی گفت: امروزه در فرایند مذاکره با ۵ کشور عضو شورای امنیت هستیم که این موضوع نتیجه مقاومت ۳۵ سال گذشته است.

صالحی افزود: شما می توانید کشورهای منطقه را مشاهده کنید، جنگی را بر ما تحمیل کردند، حال ببینید سایر کشورها در چه وضعی هستند و ما در چه وضعیتی؟

وی گفت: ناظران بی طرف بیان می کنند که ایران جزء‌ معدود کشورهایی است که دارای بالاترین دستاوردهای علمی است و همچنین در این موضوع در میان کشورهای مسلمان دستاوردهای منحصر به فردی دارد و هیچ کدام از آنها نتوانسته اند دراین باره با ایران برابری کنند.

صالحیافزود: ایران نوع جدیدی از حکمرانی را ارائه و قابلیت های اجرایی آن را نیز ثابت کرده است، حکمرانی که هم به امور دنیوی و همچنین به امور معنوی می پردازد.

وی گفت: ملت ما در چند سال گذشته حماسه های بزرگی را به نمایش گذاشته است که آخرین آنها انتخابات ریاست جمهوری در خرداد امسال بود.

صالحی تصریح کرد: برغم تنگناهای اقتصادی شاهد حضور گسترده مردم در انتخابات ریاست جمهوری بودیم و با روی کار آمدن دولت جدید چشم انداز جدیدی در روابط بین الملل داریم و ایران دیپلماسی گسترده ای را شروع کرده است.

وی با بیان اینکه امیدواریم کشورهای ۱ + ۵ پیام ملت را دریافت کرده باشند و از این فرصت برای تعامل با ایران استفاده کنند، گفت: آنچه که ما انتظار داریم و توصیه می کنیم این است که حق ایران برسمیت شناخته شود، با ایران برای تسکین شرایط بد اقتصادی جهان همکاری کنید و همچنین با ایران تعامل و در این باره ان پی تی را تقویت کنید.

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: اگر موضوع هسته ای حل و فصل شود قطعا ان پی تی تقویت می شود و این به نفع ما، آنها و جامعه بین المللی خواهد بود.

صالحی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: ما با انقلاب اسلامی به دنبال آزادی و اصول اخلاقی بودیم و نمی خواستیم در مدار سیاسی ابرقدرتها باشیم. با این انقلاب ما می توانیم ادعا کنیم که رنسانس ایجاد و به اصول اخلاقی کمک کردیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: ملت ما به گذشته خودش مفتخر است ودر مقاطع مختلف نیز ظرفیت های خودش را به دنیا و بشریت نشان داده است.

ارسال نظر