|
|
کدخبر: ۱۲۹۳

وزیرخارجه ونزوئلا:

وزیر خارجه ونزوئلا اعلام کرده است که مقامات آمریکایی دولت این کشور را به علت تصمیم اعطای پناهندگی به اسنودن تهدید کرده‌اند و از این طریق به آن ها فشار وارد می‌کنند.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، پایگاه خبری اسپانیایی زبان «تله سور» اظهار کرد: الیاس خائو، وزیر خارجه ونزوئلا ساعاتی پیش اعلام کرد که مقامات آمریکایی دولت این کشور را تهدید کرده‌اند و از این طریق به آن‌ها فشار وارد می‌کنند.

خائو خطاب به مقامات آمریکایی گفت: ما از هیچگونه تهدیدی نمی ترسیم و فشارهایی که مقامات آمریکایی بر ما وارد می کنند نمی توانند ما را از تصمیم خود پشیمان کنند. ما به عادت‌های خود ادامه می دهیم و از افرادی که تحت تعقیب غیرعادلانه هستند دفاع می کنیم.

وزیر خارجه ونزوئلا در ادامه افزود: مجدداَ تاکید می‌کنیم که اسنودن در کشور ما نیست. اگر هم در کشور ما بود ما نه خود می خواستیم و نه مجبود بودیم تا او را تحویل پلیس بدهیم.

وی در ادامه افزود: مقامات آمریکایی طی تماس های تلفنی به صورت مکرر به ما فشار می‌آورند تا اسنودن را تحویل آن ها دهیم. در حالی که ما تنها نامه درخواست پناهندگی وی را دریافت کرده ایم و او هنوز وارد کشور ما نشده است. درخواست آمریکا برای استرداد اسنودن درخواستی بی‌جا است.

وی در انتهای این مصاحبه خبری گفت: ما مطابق با قوانین بین المللی عمل می کنیم؛ و کاری را انجام می دهیم که فکر می‌کنیم مناسب است. و بار دیگر تاکید می کنیم که نه از تهدیدها و نه از فشارها نمی ترسیم.

ارسال نظر