|
|
کدخبر: ۱۴۵۷۳۵

کنعانی مقدم در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: کارشناس مسائل بین الملل گفت: اتحادیه اروپا به جای دیدار با عوامل فتنه و تشکیل دفتر در تهران پاسخگوی اقدامات خصمانه خود علیه مردم ایران باشد.

حسین کنعانی مقدم کارشناس مسائل بین الملل در گفت وگو با خبرنگار حوزه احزابخبرگزاری تسنیم، در واکنش به دیدار کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با عوامل فتنه ۸۸ در سفارت اتریش در تهران، گفت: این دیدار را می توان از سه منظر مورد بحثو بررسی قرار داد، دیدگاه اول ماموریت و نقش اشتون در حوزه فمینیسم است. با توجه به اینکه وی مسئولیتی را در این حوزه در اروپا برعهده دارد، با سفر به تهران از این فرصت سوء استفاده کرد.

وی خاطرنشان کرد: نقش آفرینی اشتون را در اوکراین به وضوح دیدیم. از این رو وی خواست همان پروژه را در ایران دنبال کند، چرا که به دنبال نفوذ در بین مردم ایران است تا انقلاب مخملی را پیاده کنند در حالی که اینجا ایران است و انقلاب مخملی هم با شکست مواجه شده است.

دیدار اشتون با فتنه گران چهره دوگانه غرب را به مردم ایران نشان داد

کارشناس مسائل بین الملل، عدم صداقت غربی ها را دومین عامل دیدار اشتون با چهره ها و عوامل فتنه گر عنوان کرد و افزود: این دیدار چهره دوگانه غرب را برای مردم ایران نشان داد. ضمن اینکه آن ها در آینده به جای بحثهسته ای، مسائل حقوق بشری را دنبال می کنند به همین جهت انتظار داریم مسئولان دستگاه دیپلماسی مراقب اقدامات و نقش آفرینی طرف مقابل باشد.

کنعانی مقدم اضافه کرد: سومین عامل هم صداقت ایران در مذاکرات هسته ای است، ما با صداقت وارد مذاکرات شدیم، اما آن ها پشت پرده و با هماهنگی لابی رژیم صهیونیستی، اوباما و جان کری علیه ایران فعالیت کرده و می کنند و همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند: " نباید گول لبخند دشمنان را خورد "، این سفر و دیدار اشتون با عوامل فتنه نشان داد که دشمن دست از دشمنی برنمی دارد و ما هم از نزدیک دشمنی آن ها را دیدیم.

وی تاکید کرد: توقع از دولت روحانی که خود را دولت تدبیر و امید و راستگویان اعلام کرده این است که مسئولان و دست اندرکاران وزارت امور خارجه با مردم شفاف و صادقانه برخورد کنند، اگر مجوز این دیدار را داده اند، صادقانه آن را بگویند. برخورد دوگانه مسئولان باعثنگرانی و دلخوری مردم شده است.

کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به تلاش اتحادیه اروپا برای راه اندازی دفتر پارلمان این اتحادیه در تهران، تاکید کرد: اتحادیه اروپا نباید فکر کند ار فرصتی که در داخل کشور ایجاد شده و نرمش قهرمانانه ای هم که از سوی رهبری اعلام شده می تواند سوء استفاده کند و به دنبال نفوذ در ایران باشد. اتحادیه اروپا به خاطر همراهی با تحریم ها و مقابله با ایران نباید تشویق، بلکه باید تنبیه شود.

کنعانی مقدم ادامه داد: اتحادیه اروپا نباید از فرصتی که در داخل ایجاد شده، به دنبال منافع خود باشد و به جای دیدار با فتنه گران و راه اندازی دفتر در تهران پاسخگوی اقدامات خصمانه خود علیه مردم ایران باشد.

انتهای پیام /

ارسال نظر