|
|
کدخبر: ۱۴۵۷۳۶

جعفری در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم بجنورد در مجلس با بیان اینکه اگر هاشمی در مقابل چنین تحقیری عامدانه سکوت کرده باشد، حتماً راه ناصوابی را طی کرده است، گفت: هیئت نظارت، وزارت ارشاد و قوه قضائیه باید این موضوع را پیگیری کنند.

قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانیخبرگزاری تسنیم، با اشاره به نامشروع خواندن دولت گذشته از سوی روزنامه اصلاح طلب اعتماد اظهار داشت: دولت نهم و دهم مانند سایر دولت های بعد از انقلاب برآمده از اراده ملت و براساس قانون بوده است و هر کسی که برداشت دیگری کند، خودش مشکل دارد.

وی ادامه داد: به تعبیر حضرت امام خمینی(ره) کسی که قانون را قبول ندارد، غلط می کند که قانون را قبول ندارد، بلکه قانون آنها را قبول ندارد. کسی که اجرای قانون را نامشروع بداند، حتماً مشکل دارد. لذا آدم هایی که دارای چنین حرکات هیستریک هستند، باید حواسشان را جمع کنند. البته روزنامه اعتماد می خواست واژه ای را که به کار برده بود اصلاح کند و گفت منظورمان نامسئول بوده است که این هم حرف بی ربطی است.

**اگر هاشمی در مقابل چنین تحقیری عامدانه سکوت کرده باشد، حتماً راه ناصوابی را طی کرده است

نماینده مردم بجنورد در مجلس افزود: این افراد با به کار بردن این تعابیر تصور می کنند که مردم متوجه نیستند؛ آقای روحانی مواظب باشد، چراکه بسیاری از افرادی که نزدیک وی هستند خیرخواه نیستند و کسانی که ادعا می کنند ما طرفدار دولت هستیم، اول باید ثابت کنند که خیرخواه دولت هستند چراکه کسی که خیرخواه دولت باشد این حرف ها را نمی زند.

جعفری افزود: نامشروع یعنی سازمان، دولت یا نهادی که برخلاف قانون و براساس امر غیرواقعی و غیر طبیعی ایجاد شده است؛ به کاربردن واژه نامشروع در مورد دولت نهم و دهم ایراد به ۲۵ میلیون رأی مردم است و آنها باید بدانند این مسیری که طی می کنند، اشتباه است.

وی در پاسخ به این پرسش که با وجود به کار بردن تعبیر دولت نامشروع برای دولت نهم و دهم آقای رفسنجانی انتقادی از این موضوع نکردند، نظر شما در این مورد چیست؟ گفت: اگر سکوت در مقابل چنین حرف باطلی عامدانه بوده باشد، خطا است. من فکر می کنم وی باید تجدیدنظر کند. ولی ممکن است توجیحات دیگری داشته باشد که من اطلاعی ندارم، ولی اگر آقای هاشمی در مقابل چنین تحقیری عامدانه و عالمانه سکوت کرده باشد، حتماً راه ناصوابی را طی کرده است.

نماینده مردم بجنورد در مجلس با بیان اینکه امیدواریم هیئت نظارت بر مطبوعات و وزارت ارشاد در این زمینه به وظیفه خود به درستی عمل کند، خاطرنشان کرد: قوه قضائیه نیز باید این موضوع را پیگیری کند چرا که اگر چنین ادبیاتی رایج شود می تواند خیلی خطرناک باشد.

انتهای پیام /

ارسال نظر