|
|
کدخبر: ۱۴۵۹۳۰

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی:

خبرگزاری تسنیم: نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد مقاومتی خلق یک اقتصاد قدرتمند برای رسیدن به عزت و اقتدار ایران اسلامی درعرصه های مختلف است.

به گزارشخبرگزاری تسنیمازبوشهر، حجت الاسلام محمد حسن ابوترابی فرد شامگاه شنبه در یادواره ۴۷شهید مسجد توحید بوشهر که با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری، استاندار، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا با بیان اینکه عمل صلح انسان را به اوج عزت می رساند اظهار کرد: آنچه سبب شده شهدا به سوی کمال مطلق که خداوند است پرواز و عروج کنند، تجسم عمل صالح در آنها بوده است.

وی با بیان اینکه مهمترین عمل صالح در شرایط کنونی دستیابی به دانش و علوم است خاطرنشان کرد: جوانان و علو پژوهان در این عرصه باید اقتدار خود را در تولید و دست یابی به قله های علوم جدید نشان دهند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی دست یابی ایران به علوم وفنون جدید را مورد اشاره قرار داد و گفت: نسل جدید در عرصه های علم وفناوری به گونه ای رشد کرده اند که سن افراد دانشمند ۲۶ سال است.

ابوترابی فرد افزود: جدول سنی دانشمندان ایران درعلوم هسته ای، تجهیز منابع انسانی، علوم هوافضا و موشک های بالستیک ۲۶ سال است که نشان از دست یابی جوانان به علوم گوناگون است.

وی با بیان اینکه کشوردربهترین موقعیت برای تحقق اقتصاد مقاومتی قراردارد افزود: ایران با داشتن یک موقعیت راهبردی و ژئوپلتیک با جمعیتی متراکم موقعیت های خوبی برای اقتصاد ملی و مقاومتی دارد که می تواند با تمام قدرت در این مسیر حرکت کند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مصداق های کنونی عمل صالح تاکید بر اقتصاد مقاومتی است که اگر در این مسیر حرکت شود ایران اسلامی در جایگاهی برتر از موقعیت فاخر کنونی قرار می گیرد.

ابوترابی فرد با بیان این که از نفت خام صدها محصول با ارزش افزوده صدها برابری بدست می آید اظهارکرد: باید از فروش نفت خام اجتناب شودو لازم است ایده رهبری که تولید با نوآوری علمی است و سال ها بر زمین مانده است توسط نمایندگان مجلس، دولتمردان و همه مسئولان عملیاتی و اجرایی شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درآمد نفتی ایران ۳۰ هزار میلیارد دلار است گفت: ظرفیت های فراوانی در کشور برای خلق یک اقتصاد پر قدرت وجود دارد که با اقتصاد مقاومتی راه را برای اقتدار ملت ایران هموار می کند.

وی بیان کرد: کشور هم اینک درعالی ترین سطح تربیت نیروی انسانی متخصص و استقلال سیاسی قرار دارد که با شکوفایی و نوآوری درعرصه های مختلف در جایگاه اقتدار قرار گرفته است.

انتهای پیام / ق

ارسال نظر