|
|
کدخبر: ۱۴۶۰۰۹

در بیانیه ای مطرح شد /

خبرگزاری تسنیم: ۱۷۰ نماینده مجلس در بیانیه ای بر حفظ حقوق هسته ای کشورمان در مذاکرات با ۱ + ۵ تاکید کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانیخبرگزاری تسنیم، جمعی از نمایندگان مجلس بیانیه ای را امضا کردند که بر اساس آن بر حفظ حقوق هسته ای در مذاکرات تاکید شده است.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضو معاهده ان پی تی همانگونه که از ابتدا تاکنون به آن معاهده پایبند بوده است و به تکالیف آن در عدم پیگیری و تولید سلاح هسته ای عمل می نماید، می خواهد از حقوق کامل و لایتجزای هسته ای خود در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای که در ماده ۴ معاده ان پی تی به آن اشاره شده است برخوردار شود و بتواند حقوق خود بر انجام فعالیت های مربوط به چرخه سوخت هسته ای به ویژه غنی سازی را به اجرا گذارد و چیزی فراتر از حقوق خود در این معاهده را خواستار نمی باشد.

بنابراین هیئت مذاکره کننده در هر مرحله از مذاکرات باید در این راستا حرکت کند و به هیچ عنوان نباید کوچکترین عقب نشینی از حقوق هسته ای ملت ایران کرده و یا ممانعت یا محدودیتی در زمینه اعمال و اجرای فعالیت های چرخه سوخت هسته ای که معاهده ان پی تی اجازه داده است را بپذیرند.

هرگونه توافق با ۱ + ۵ نباید بر خلاف این معاهده هیچگونه ممنوعیت و محدودیت برای فعالیت های مربوط به تحقیق به ویژه توسعه راکتور آب سنگین و غنی سازی به عمل آورد که از نظر نمایندگان ملت پذیرفتنی نخواهد بود و نمایندگان برای دفاع از حقوق مسلم هسته ای تخلف کنندگان را به مردم معرفی خواهد نمود و اجازه نخواهند داد حقوق مردم مورد تضییع و تهدید قرار گیرد.

علاوه بر این، مذاکره کنندگان باید از طرح مباحثی در خصوص موضوعات دفاعی همچون توان موشکی در مذاکرات هسته ای جلوگیری نموده و حق ورود و یا گفت وگو در این زمینه ها را نخواهد داشت.

در چنین شرایطی نمایندگان ملت بزرگ ایران از تیم مذاکره کننده هسته ای قویا حمایت می کنند.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، تاکنون بیش از ۱۷۰ نماینده مجلس این بیانیه را امضا کرده اند که جمع آوری کنندگان امضا برای این بیانیه پی بینی می کنند این امضاها تا حدود ۲۰۰ امضا برسد.

انتهای پیام /

ارسال نظر