|
|
کدخبر: ۱۴۶۰۸۰

۲۲۲ نماینده مجلس در بیانیه ای تاکید کردند:

۲۲۲ نماینده مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای تاکید کردند مذاکره کنندگان باید از طرح مباحثی در خصوص موضوعات دفاعی همچون توان موشکی در مذاکرات هسته ای جلوگیری نموده و حق ورود یا گفتگو در این زمینه ها را نخواهند داشت.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، ۲۲ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای خواستار حفظ حقوق هسته ای در مذاکرات کشورمان با ۱ + ۵ شدند.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضو معاهده ان پی تی همان گونه که از ابتدا تا کنون به آن معاهده پایبند بوده است و به تکالیف آن در عدم پیگیری و تولید سلاح هسته ای عمل می نماید، میخواهد از وقوع کامل و لایتجزای هسته ای خود در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته یا که در ماده ۴ معاهده ان پی تی به آن اشاره شده است برخوردار شود و بتواند حقوق خود در انجام فعالیت های مربوط به چرخه سوخت هسته ای به ویژه غنی سازی را به اجرا گذارد و چیزی فراتر از حقوق خود در این معاهده را خواستار نیم باشد.

بنابراین هیات مذاکره کننده د ر هر مرحله از مذاکرات باید در این راستا حرکت نماید و به هیچ عنوان نباید کوچکترین عقب نشینی از حقوق هسته ای ملت ایران کرده و یا ممانعت و محدودیتی در زمینه اعمال و اجرای فعالیت های چرخه سوخت هسته ای که معاهده ان پی تی اجازه داده است را بپذیرد.

هر گونه توافق با ۱ + ۵ نباید بر خلاف این معاهده، هیچگونه محدودیت و ممنوعیتی برای فعالیت های مربوط به تحقیق به ویژه توسعه راکتور آب سنگین و غنی سازی به عمل آورد که از نظر نمایندگان ملت پذیرفته نخواهد بود و نمایندگان برای دفاع از حقوق مسلم هسته ای تخلف کنندگان را به مردم معرفی خواهند نمود و اجازه نخواهند داد حقوق ملت مورد تضییع و تهدید قرار گیرد.

علاوه بر این مذاکره کنندکان باید از طرح مباحثی در خصوص موضوعات دفاعی همچون توان موشکی در مذاکرات هسته ای جلوگیری نموده و حق ورود و یا گفتگو در این زمینه ها را نخواهند داشت.

در چنین شرایطی نمایندگان ملت بزرگ ایران از تیم مذاکرات هسته ای قویاً حمایت می کند.

ارسال نظر