|
|
کدخبر: ۱۴۶۰۸۹

بذرپاش در نطق میان دستور:

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم تهران گفت: جناب آقای رئیس جمهور؛ توقع ملت این است که دانشگاه آزاد را به ملت بازگردانید و آن را از دست یک خاندان خاص خارج کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانیخبرگزاری تسنیم، مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی در نطق میان دستور در صحن علنی مجلس اظهار داشت: در زمانی معرفی کابینه خطر کم تحرکی کابینه را گوشزد کردیم و گفتیم که این مسیر، دولت را از مسیر شعارهایش بازمی دارد و دولت را تبدیل به دولتی کم تحرک و ناکارآمد می کند.

وی ادامه داد: اما به این موضوع گوش داده نشد و الان می بینید که وضعیت دولت در حوزه اجرا چگونه است؛ ماجرای برف شمال، قطعی گاز در شهرها و سبد کالا تنها نمونه کوچکی از قدرت اجرایی دولت در مهار مشکلات کشور است. البته هنوز هم دیر نشده و باید کاری کرد که دولت کارآمدتر باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: دولت با تقویت کابینه و دقت کافی باید به حل و فصل مشکلات کشور همت گمارد نه اینکه با دو قطبی سازی ارتجاعی و کاذب در حوزه فرهنگ، سعی در پوشش دادن و مخفی کردن ضعف های خود در امور اجرایی، اقتصادی و معیشت مردم باشد.

بذرپاش با اشاره به مشکلات فرهنگی در کشور گفت: ماجرای صحبت های گاه و بیگاه وزیر فرهنگ و بعضا خود رئیس جمهور از این جنس است. همچنین القاء اینکه مشکلات فرهنگی کشور از مسیر برخی اقدامات مانند فیس بوک و آزادسازی ماهواره حل خواهد شد، اقداماتی که حتی سردمداران غرب مانند اومابا نیز به مخرب بودن استفاده از آنها اشاره دارند یا اظهار نظرهایی در مورد اینکه هنرمند غیرارزشی نداریم، تصمیمات اباحه گرایانه در برخورد با محصولات فرهنگی از این جنس است. البته به نظر می رسد اکثر این مانورها با هدف ایجاد فضای دو قطبی در جامعه به قطب آزادی و محدودیت انجام می شود که بسیاری از ناکارآمدهای اقتصادی و اجرایی دولت در پس آن پنهان می شود.

وی گفت: البته این امر از کسانی که خود را فرزند حوزه می دانند و متصل به بیت وارسته عالم جلیل القدر و انقلابی همچون آیت الله جنتی است، بعید است که از طریق بازی با دین مردم، کسب محبوبیت کند؛ کاری که فکر می کنیم محبوبیت ظاهری دارد ولی در عمل چیزی جز خسران نخواهد داشت. چرا که در دوران اصلاحات از افراطی ترین روش ها برای دین زدایی و ترویج شل دینی در جامعه استفاده شد ولی در انتخابات بعدی نه تنها باعثجذب آرای مردم نشد بلکه شکست های پیاپی را برای ایشان در پی داشت.

نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه باید دید تقی زاده این دولت کیست، گفت: البته مشخص است و زمان همه چیز را مشخص می کند؛ اگر تقی زاده توانست منویات شل دینی و بعضا بی دینی خود را به جامعه ترویج کند، دیگران هم خواهند توانست.

بذرپاش در خصوص دانشگاه آزاد گفت: دانشگاه آزاد یک دانشگاه ملی و متعلق به اموال بیت المال است و باید مدیریت آن از دست یک فرد خارج شود؛ چه نگاهی است که آن را متعلق به یک خاندان بدانیم. آیا مردم که با خون دل شهریه برای تحصیل فرزندانشان پرداخت می کنند، می پذیرند که چندصد هزار میلیارد تومان سرمایه که از امکانات عمومی و بیت المال توسط دانشجویان این مرز و بوم و حمایت نظام ایجاد شده است، متعلق به یک خاندان باشد؟

وی خطاب به رئیس جمهور افزود: جناب آقای رئیس جمهور؛ توقع ملت این است که دانشگاه آزاد را به ملت بازگردانید و آن را از دست یک خاندان خاص خارج کنید؛ صحبت از چندصد هزار میلیارد تومان سرمایه یک ملت است. نکند رودربایستی شما با جناب آقای هاشمی رفسنجانی، شما را از این مهم بازدارد. به اعتماد مردم پاسخ دهید.

نماینده مردم تهران در مجلس اظهار داشت: امنیتی ترین دولت تاریخ انقلاب را باید کم تحمل ترین دولت دانست، چرا که افراد حاضر در دولت اکثرشان دارای سوابق طولانی امنیتی هستند البته این جمله نافی زحمات نیروهای خدوم امنیتی کشور نیست که اگر آنها نبودند، معلوم نبود چه بر سر کشور می آمد. ولی لازمه امنیتی بودن صبر و وقار بیشتر است.

" فله ای شکایت کردن از رسانه ها به گواه اسناد حاضر نشان از تحمل مخالف نمی دهد. لااقل اگر می خواهیم اینگونه رفتار کنیم فرار به جلو نکنیم و صادقانه با مردم سخن بگوییم نه اینکه در جشنواره غیررسمی و فرمایشی نکاتی را بر زبان برانیم که ۱۸۰ درجه خلاف واقعیت است؛ اینکه منتقدان را کم سواد، اندک و بی پشتوانه از رای مردمی نشان دهیم و سعی کنیم برای آنها پرونده سازی کنیم نشان دهنده شکل گیری نوعی مکارتیستی در کشور است؛ دولت نباید پرونده سازترین دولت بعد از انقلاب ملقب شود ولی جهت یادآوری یک نکته راجع به پشتوانه آرای مردمی مطرح می کنند. "

بذرپاش ادامه داد: خوب است به انتخابات مجلس هفتم، هشتم و نهم نگاهی بیندازید و لیست اعضای کابینه را ملاحظه کنید و آرای آنها را نگاه کرده و بعد به آرای دیگران بتازید. چرا که بسیاری از وزراء و معاونین رئیس جمهور و استانداران در همین انتخابات اخیر نیز نتوانستند به مجلس راه پیدا کنند.

وی در خصوص بحثسیاست خارجی گفت: سوال جدی تر این است که مدل سیاست خارجی این دولت از چه الگویی تبعیت می کند؛ چند نمونه از ویژگی های این الگو را مطرح می کنم؛ و قضاوت با شما.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: کمک گرفتن از طرف خارجی برای بالابردن قدرت چانه زنی در داخل؛ اگر این فرض درست باشد، که اطلاعات همه در تایید این فرض است، آیا این مبنای دیپلماسی خمینی کبیر بود؟ آیا سفر برخی وزرای خارجی و دیدار آنها با زندانیان امنیتی و بعد هم یک تذکر ساده شبیه به شوخی از طرف دستگاه دیپلماسی، کمک گرفتن از طرف خارجی جهت افزایش ضریب چانه زنی در داخل نیست!

بذرپاش افزود: رسمیت دادن به مداخلات کشورهای غربی در امور داخلی؛ هنوز ماجرای اوکراین در پیش چشمان ما است که چگونه مسئولین غربی از جمله یک خانم تازه سفر کرده به کشور عزیزمان چگونه استقلال کشور را به مخاطره انداخت و کودتای جدید رقم زدند؛ اینکه دستگاه دیپلماسی اقدامی در خور در مقابل این موضوعات انجام ندهد و موضعی نگیرد دو احتمال پیش می آید. اول اینکه حواسشان نبوده که اگر این باشد وااسفا و ثانیا اینکه با هماهنگی بوده باشد که اگر این باشد دستگاه سیاست خارجی ما به دنبال رسمیت دادن به مداخلات کشورهای غربی است.

وی اظهار داشت: پذیرش اینکه برای غربی ها در همه موضوعات اعتمادسازی کنیم، از جمله حقوق بشر؛ همگان می دانیم حقوق بشر مطرح شده از طرف بی آبروترین کشور در موضوع حقوق بشر برای طرف ایرانی در درجه اول تعطیلی بسیاری از احکام اسلام است و در درجه بعد تطهیر براندازان و فتنه گران و منافقان؛ کدام یک از این دو موضوع را دولت قصد انجام دارد. به نظر هیچکدام. ولی در عمل چیز دیگری را مشاهده می کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد: آیا بازگشایی لانه جاسوسی دیگری به نام دفتر اتحادیه اروپا در تهران گویایی این امر نیست؟ آیا به وزیر امور خارجه ما اجازه ملاقات با یک مجرم امنیتی نه مجرم امنیتی بلکه مجرم مواد مخدر در کشور غربی را می دهند؟ آیا به وزیر خارجه ما اجازه ملاقات با یک مجرم ایرانی در بند زندانها را می دهند؟ راستی دستگاه های اطلاعاتی ما کجا هستند که اینگونه اتفاقات در کشور ما در حال رخ دادن است. همگان می دانیم این هدف ۳ الی ۴ کشور غربی برای کشور ما جز براندازی نیست و آن را در دو مرحله دنبال می کند. مرحله اول تولید مصونیت برای فتنه گران و براندازان و مرحله دوم ایجاد شبکه و زیرساخت داخلی برای بر هم زدن اوضاع داخلی کشور.

بذرپاش گفت: فرض اینکه مذاکرات باید برد - برد باشد؛ این فرض بر این مبنا استوار است که ما حقی را از طرف غربی گرفته ایم و حال باید جبران کنیم و یک امتیاز بدهیم و یک امتیاز بگیریم. مگر ما حقی را از کشوری ضایع کرده ایم یا به کشوری تعرض کرده ایم یا کشوری را تحریم کرده ایم؟ پس بازی برد - برد به چه معنا است. در صورتی که سیاست ما نه تنها در این مقطع بلکه در جنگ تحمیلی سیاست دفع متجاوز و شر بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در موضوع هسته ای نیز مرتبا هشدارهایی از طرف دلسوزان داده می شود ولی از آنجا که در دولت محترم کمتر گوش شنوایی برای شنیدن صدای منتقدان است تا آن را به ملایمت بشنوند نه با توهین و تهدید، دولتی که با سبد توزیع کردن نشان داده است که از چه مقدار مدیریت بهره مند است چه تضمینی است که در مذاکرات همان نوع مدیریت اعمال نشود.

این نماینده مجلس در پایان گفت: برخورد با فساد امری بسیار پسندیده است ولی چه خبر از کرسنت، استات اویل، ۶۵۰ یورو، دانشگاه آزاد و… بگذارید مردم این شعار صادقانه شما را باور کنند نه یک امر تبلیغاتی برای از به در کردن رقبا. در مورد بابک زنجانی نیز قوه قضائیه سریعا رسیدگی کرده و به اطلاع مردم برساند که این زنجانی زاییده چه دورانی و به چه کسانی منتسب است.

انتهای پیام /

ارسال نظر