|
|
کدخبر: ۱۴۶۲۱۱

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد:

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد خطاب به موسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) اعلام کرد: به چه علت با اجتهادی سیاسی و مغرضانه دست به سانسور بخش هایی از آرا و نظرات یادگار امام(ره) را می زنید؟

به گزارش گروه دانشگاهخبرگزاری فارسانجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد به مناسب فرارسیدن سالروز ارتحال جانگداز یادگار امام راحل، حاج سید احمد خمینی، بیانیه ای را صادر کرد.

متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

«مبارزه با زورگویی و استکبار ستیزی و تلاش برای جلوگیری از جولان فرقه های منحرف فکری سیاسی و فرهنگی، از بدیهیات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و سایر نظام های الهی از زمان پیدایش بشریت تاکنون بوده است و این امر به وضوح در مشی رهبران و حلقه اولیه اطرافشان قابل لمس است.

بعد از انقلاب اسلامی و حضور امام خمینی(ره) و هدایت مستقیم کشور توسط ایشان، حلقه اطراف رهبری به وظیفه اصلی خود که دفاع صریح از ولایت مطلقه فقیه و تبیین آن برای مردم و دعوت همگان برای وحدت در مسیر الهی و حفظ و ادامه آرمان های انقلاب بود را انجام می دادند.

بعد رحلت جانگداز امام راحل، یکی از کسانی که این نقش بسزا را به نحو احسن در قبال رهبر فرزانه انقلاب پیاده نمود، یادگار آن امام، یعنی سید احمد خمینی بود و بارها شاهد ابراز اعتقاد و دعوت مردم توسط وی به چنگ زدن به ریسمان وحدت و همنوا شدن با ولی فقیه بوده ایم.

این جمله که ایشان گفته اند: «ما هر چه داریم از ولایت فقیه داریم، امروز ولی فقیه برای ما همه چیز است» گواه این ادعاست.

مرحوم حاج سید احمد خمینی یکی از مدافعان اصلی حریم ولایت بود که در پیروی از دستورات ولی فقیه به عنوان رکن رکین نظام اسلامی همیشه اصرار ویژه داشته و همگان را به این امر دعوت می کرد.

اما آنچه که این روزها قابل تامل و باعثشگفتی جامعه دانشگاهی شده است؛ تلاش برخی برای سانسور و کانالیزه سازی مرحوم سید احمد خمینی به سود یک جریان سیاسی خاص است؛ تلاشی که حتی در برخی موارد شخص امام(ره) را هم از سیاسی کاری هایش مصون نمی گذارد.

نگرانی از مسئله نهضت آزادی و همچنین ملی گرایان تا آنجایی بوده است که حتی امام خمینی(ره) در وصیت نامه سیاسی الهی خود، خطر لیبرال ها را گوشزد می کند و این نگرانی در نامه های حاج سید احمد خمینی نیز دیده می شود.

مواضع صریح مرحوم حاج سیداحمد خمینی نیز گواه بزرگی بر این مدعاست؛ ایشان در نامه ای به آیت الله پسندیده می نویسد: «ملی گرایی در مقابل اسلام گرایی است و اسلام گرایی خط محکم و استوار امام است. ملی گراها بهای اول برایشان میهن است و به انقلاب و نظام و اسلام یا اهمیتی نمی دهند و یا اهمیت بسیار ناچیزی برایشان دارد.

اینها اصل و اساس برایشان ریاست است. اگر به میهن هم علاقه دارند، میهنی است که رئیسش آنان باشند. اگر بعضی از آنان به اعمال فردی در چارچوب اسلام پایبند باشند ولی وقتی پای منافعشان پیش بیاید، از هیچ دروغ و تهمت و ناسزا فروگذار نیستند؛ آنان بعد از انقلاب لحظه ای در کنار امام نماندند. متلک و فحش و ناسزا به امام از کارهای رایج این از خدا بی خبران بود».

اکنون سوالی که مطرح است این است که به چه علت موسسه ای که وظیفه اش پاسداری از این سخنان است، با اجتهادی سیاسی و مغرضانه دست به سانسور بخش هایی از این آرا و نظرات می زند؟!

اما بررسی اسناد موجود از نامه حاج سیداحمد خمینی یادگار امام خمینی(ره) به آیت الله پسندیده که در آن مطالبی علیه نهضت آزادی نیز بیان شده، نشان می دهد که متن این نامه در مجموعه آثار منتشر شده توسط موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) تحریف شده است.

نگاهی به سابقه موسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) در موارد بسیاری از جمله فتنه ۸۸، گواهی می دهد که یک اراده سیاسی قصد دارد مواضع امام(ره) و یادگار ایشان را به سود یک جریان سیاسی خاص که علی الظاهر گرایشی به جریان لیبرال –که اتفاقا مورد انتقاد شدید امام و حاج احمد بوده است - مصادره کند.

ما دانشجویان عضو انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد منتظر جوابی روشن و صریح در این باره هستیم که آیا این موسسه، موسسه تنظیم و نشر آثار امام است یا موسسه تحریف و تکذیب آثار امام؟!»

انتهای پیام /

ارسال نظر