|
|
کدخبر: ۱۴۶۳۴۳

حجت الاسلام رجبی در گفت وگو با فارس:

عضو جامعه مدرسین گفت: اگر انتقال سخنان حاج احمدآقا به صورت گزینشی و برخلاف آنچه که مقصود وی بوده، صورت گرفته باشد بدون شک جفا در حق ایشان، امام و انقلاب است.

حجت الاسلام محمود رجبی قائم مقام موسسه امام خمینی(ره) و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت وگو با خبرنگار حوزه احزابخبرگزاری فارس، در خصوص تحریف سخنان حاج سید احمد خمینی از سوی موسسه نشر آثار امام(ره) اظهار داشت: برخورد گزینشی با سخنان افراد، تحریف است و اگر فردی که سخنانش دچار تحریف شده مهم و اثرگذار باشد زشتی این کار بیشتر می شود.

رجبی با بیان اینکه کم یا زیاد کردن سخنان یک فرد و عدم برداشت آنچه مدنظر صاحب سخن بوده باعثتحریف صحبت های او می شود، تصریح کرد: در قرآن نیز چنین رویکردی محکوم شده است و قرآن مجید علمای اهل کتاب را به خاطر این تحریف و تفسیر غلط مورد نکوهش قرار داده است.

عضو جامعه مدرسین با تاکید بر اینکه تحریف سخنان شخصیت ها از منظر دینی، منطقی و انسانی هم پذیرفتنی نیست گفت: اگر انتقال سخنان حاج احمدآقا به صورت گزینشی و برخلاف آنچه که مقصود وی بوده، صورت گرفته باشد بدون شک جفا در حق شخص ایشان و به دلیل انتسابش به امام جفا در حق حضرت امام محسوب می شود.

وی تاکید کرد: از طرفی دیگر چون شخصیت امام شخصیت انقلاب است، تحریف سخنان یادگار ایشان، نوعی جفا در حق انقلاب هم است.

انتهای پیام /

ارسال نظر