|
|
کدخبر: ۱۴۷۱۷۷

در پی سکوت موسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره)

خبرگزاری تسنیم: در پی سکوت موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی(ره) در قبال برخی تحریفات و خاطره گویی ها، حجت الاسلام موسوی تبریزی نیز مدعی دسترسی به نامه ای شد که تاکنون منتشر نشده است و وی از آن آگاه است.

به گزارش خبرنگار سیاسیخبرگزاری تسنیم، پس از انتشار اسناد تحریف ۲۰ ساله نامه حاج سید احمد خمینی، یادگار امام(ره)، به آیت الله پسندیده توسط موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام(ره)، حجت الاسلام موسوی تبریزی در شماره امروز روزنامه آرمان ضمن انتقاد از انتشار خبر و سند مذکور، در بخشی از یادداشت خود نوشته است که وی نیز نامه ای از امام(ره) دارد که تاکنون منتشر نشده است ولی وی به آن دسترسی دارد.

موسوی تبریزی در یادداشت خود می گوید: " در این راستا یک نامه منتشرنشده از امام(ره) وجود دارد که موسسه نشر آثار امام(ره) منتشر نکرده است که اشاره می کند به گروهی که اتفاقا افراد مسنی هم در آن حضور دارند و به آنها می نویسند که چطور شده است من که سنم از شما بیشتر است، جوان ها منطق مرا درک می کنند و حرف من را می پذیرند اما حرف شما را نمی پذیرند و به دنبال شما نمی آیند و ببینید کجای کار اشکال دارد. "

پیش از این نیز آیت الله هاشمی رفسنجانی خاطراتی از بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی درباره مسئله ارتباط با آمریکا مطرح کرده بود که این مسئله به شدت با انتقاد روبرو شد و کارشناسان بسیاری، این خاطرات را کاملاً خلاف رویکردهای همیشگی و بینات امام خمینی(ره) عنوان کردند.

با این وجود موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام(ره) علیرغم درخواست های بسیار زیاد در جامعه و افکار عمومی برای پاسخ گویی به اظهارات آیت الله هاشمی رفسنجانی از اظهار نظر صریح در این باره خودداری کرد.

هم چنین موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام(ره) در ماجرای انتساب لطیفه موهن به رهبر کبیر انقلاب اسلامی توسط نعیمه اشراقی نیز واکنش جدی نشان نداد و حداقل به میزانی که این روزها اصول گرایان را برای طرح اندیشه های حضرت امام(ره) مورد مؤاخذه و انتقاد قرار می دهد وی را مورد مواخذه و نقد قرار نداد.

موارد مذکور در کنار برخی از اتفاقات مشابه رخ داده، موجب شده است که انتقادات زیادی نسبت به عملکرد موسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) در رسانه ها و افکار عمومی شکل بگیرد و علاقمندان انقلاب " نفوذ برخی گرایشات سیاسی و جناحی و وامداری نسبت به آنها " را عامل سکوت آن موسسه در حفظ و حراست جدی از اندیشه های تابناک بنیانگذار فقیه جمهوری اسلامی قلمداد کنند.

خاطرنشان می سازد مسئولان موسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) طی دو روز گذشته و علیرغم پیگیری های فراوان خبرنگارخبرگزاری تسنیمبرای پاسخ به این ابهامات، تا لحظه انتشار این خبر حاضر به گفتگو در این باره نشده اند.

خبرگزاری تسنیمبار دیگر آمادگی خود را برای انعکاس پاسخ موسسه مذکور اعلام می کند.
انتهای پیام /

ارسال نظر