|
|
کدخبر: ۱۴۸۱۸۸

معاون اول رئیس جمهور:

معاون اول رئیس جمهور فضای بین المللی را به نفع ایران دانست و گفت: در مذاکرات از حقوق مردم ایران دفاع می کنیم و خطوط قرمزی که مقام معظم رهبری ترسیم کرده اند با جدیت رعایت می شود.

به گزارشخبرگزاری فارساز کرمان، اسحاق جهانگیری پیش از ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان کرمان اظهار داشت: برخی از اظهارات اوباما درباره مسائل هسته ای ایران برای این است که تندروهای آمریکا ازجمله سنای این کشور را راضی نگه دارد و توافقات صورت گرفته مهم و اصل است.

وی ابراز داشت: اظهارات مقامات کشورهای مذاکره کننده با ایران برای راضی نگه داشتن برخی از گروه ها در داخل کشورشان است و تأثیری بر مذاکرات ندارد.

معاون اول رئیس جمهور عنوان کرد: ایران با منطق با دنیا صحبت می کند و در این شرایط دنیا نمی تواند، برخورد غیرمنطقی با مواضع جمهوری اسلامی ایران داشته باشد.

جهانگیری بیان داشت: تعامل دولت یازدهم با کشورهای جهان بر اساس منطق و استدلال است و اگر کشوری بخواهد برخورد غیرمنطقی داشته باشد، مجامع جهانی متوجه این امر می شوند.

وی اذعان داشت: تندروهای سنای آمریکا پس از انجام مذاکرات قصد داشتند، تحریم ایران را به نحو دیگری ادامه دهد و با توجه به این مسائل بود که ایران اعلام کرد، اگر برخی تحریم های جدید مطرح شود، مذاکرات هسته ای را متوقف می کنیم و این موضع گیری جمهوری اسلامی مثمرثمر واقع شد.

این مسئول ابراز داشت: به برخی از اظهارات مقامات کشورهای مذاکره کننده با ایران نباید حساسیت نشان داد، زیرا بیشتر این حرف ها دارای کارکرد داخلی است و تاثیری بر روند مذاکرات ندارد.

جهانگیری تصریح کرد: رژیم صهیونیستی بر آمریکا نفوذ دارد و آنها نمی خواهند ایران از مسائل موجود عبور کند و به مسیر توسعه دست یابد.

وی افزود: امیدواریم با پشتیبانی مقام معظم رهبری، تدبیر و درایت دولت و استفاده از توان نیروهای انسانی مشکلات پیشِ رو برطرف شوند.

جهانگیری با اشاره به اینکه فعالیت های مطلوبی طی چند ماه گذشته انجام شده است، اظهار داشت: این روند در آینده نیز ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه دولت یازدهم در شرایط بسیار سختی دولت را تحویل گرفت، گفت: مشکلاتی در زمینه فروش نفت و سایر حوزه ها به ویژه روابط خارجی وجود داشت.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه در آن هنگام فردی پول نفت کشور را بالا کشیده بود، افزود: هرچند این فرد در حال حاضر در زندان است، اما مال و اموال چندانی ندارد تا بتوان پول نفتی را که در اختیارش بوده بازپس بگیریم.

جهانگیری فضای بین المللی را به نفع ایران دانست و ادامه داد: در مذاکرات از حقوق مردم ایران دفاع می کنیم و خطوط قرمزی که مقام معظم رهبری ترسیم کرده اند با جدیت رعایت می شود.

انتهای پیام / ۸۰۰۱۹ /

ارسال نظر