|
|
کدخبر: ۱۴۸۵۸۱

ذوالنور در گفت و گو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه فرمایشات مقام مظعم رهبری در نامگذاری سال بدون در نظر گرفتن اقتصاد مقاومتی نبود، گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی نیاز به مدیریت جهادی داریم.

حجت الاسلام مجتبی ذوالنور کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با خبرنگار سیاسیخبرگزاری تسنیم، با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۳ به نام " اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی "، گفت: مقام معظم رهبری مثل همیشه مهمترین مسائل جامعه را در قالب شعار و نامگذاری سال هدف گیری می کنند.

وی با بیان اینکه امروز جامعه به " اقتصاد و فرهنگ " نیاز دارد، افزود: هرکدام از این دو مقوله جدا قرار گیرند جامعه را دچار مشکل می کند و اگر اقتصاد بدون فرهنگ منظور باشد فرهنگ دینی، بومی و ملی دست خوش تغییر، انحراف و نابودی می شود کما اینکه در دولت سازندگی و کارگزاران وجه همت آن ها اقتصاد بدون توجه به فرهنگ بود و دیدیم خواسته یا ناخواسته فرهنگ سلطنتی، اشرافی گری و غربی حاکم شد.

کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: اگر فرهنگ، اقتصاد را جهت ندهد عوارض آن غیرقابل جبران خواهد شد لذا رهبری ضمن تاکید بر مقوله اقتصاد از توجه به فرهنگ غفلت ندارند چرا که فرهنگ مایه همه چیز است و اگر سیاست، اقتصاد و مسائل اجتماعی بدون فرهنگ مد نظر قرار گیرد خسارت بسیار سنگینی برای منافع ملی مردم خواهد داشت.

ذوالنور در تبیین اهمیت فرهنگ، اظهارداشت: فرهنگ باید سیاست را جهت دهد و افزایش، کاهش و جهت گیری آن را رقم بزند و کنترل کند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در کنار اقتصاد و فرهنگ به دو مقوله دیگر نیز اشاره کردند، افزود: ایشان عزم ملی و مدیریت جهادی را هم مطرح کردند ضمن اینکه فرمایشات ایشان بدون در نظر گرفتن اقتصاد مقاومتی نبود. اقتصاد مقاومتی بارها مورد تاکید رهبر انقلاب قرار گرفته و ایشان گفته بودند " منظور از اقتصاد مقاومتی اقتصاد ریاضتی نیست بلکه اقتصاد مقاومتی مقاوم سازی اقتصاد است که در مقابل نشست و برخواست های آمریکایی ها متزلزل نشود " از این رو به اعتقادم اقتصاد مقاومتی باید مبتنی بر فرهنگ بومی و دینی باشد تا تحت تاثیر فرهنگ غربی قرار نگیرد به همین جهت عزم ملی می طلبد.

کارشناس مسائل سیاسی اضافه کرد: حتی با تصدی دولت یا وضع قانون هم حل نمی شود بلکه نیاز به همت و عزم ملی دارد و این مسیر با مدیریت معمول حاصل نمی شود چون هدف بلند و قله رفیع است و نیاز به مدیریت جهادی دارد.

" اگر می خواهیم مسیر صافی را پیاده روی کنیم با دمپایی و یا لباس معمولی هم ممکن است ولی اگر بنا داریم قله ای را فتح کنیم و قله هم سخره ای باشد نیاز به همت و هدف گیری بالایی دارد بنابراین برای تحقق اقتصاد مقاومتی نیاز به مدیریت جهادی داریم. "

انتهای پیام /

ارسال نظر