|
|
کدخبر: ۱۴۸۹۸۴

حجت الاسلام تویسرکانی:

مسئول نمایندگی ولی فقیه در بسیج گفت: مردم در رابطه با غربت اصل با عظمت امر به معروف و نهی از منکر نسبت به مسئولان سیاسی، فرهنگی و قضایی این اعتقاد را دارند که این غربت ناشی از کم کاری و کم توجهی مسئولان فرهنگی، سیاسی و قضایی است.

به گزارشخبرگزاری فارس، حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا تویسرکانی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه حضور پرشور مردم در مراسم تشییع جنازه شهید طلبه آمر به معروف علی خلیلی جهت بزرگداشت مقام این شهید بود، اظهار داشت: استقبال مردم تهران از مراسم تشییع شهید امر به معروف و نهی از منکر آن هم در ایامی که خیلی ها درگیر تعطیلات و سفر هستند، پیام های معناداری برای مسئولان داشت.

وی با بیان اینکه مردم و نیروهای انقلابی از این ماجرا گله مند بودند، افزود: مردم در رابطه با غربت اصل با عظمت امر به معروف و نهی از منکر نسبت به مسئولان سیاسی، فرهنگی و قضایی این اعتقاد را دارند که این غربت ناشی از کم کاری و کم توجهی مسئولان فرهنگی، سیاسی و قضایی است و ناشی از کم کاری مردم نیست.

تویسرکانی تاکید کرد: مسئولان موظفند دفاع لازم و زمینه سازی های لازم را برای دفاع از آمرین به معروف و ناهیان از منکر فراهم کنند.

وی با ابراز تاسف از اینکه بعضا مسئولان فرهنگی و مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مسائلی مثل موسیقی، فیلم و تئاتر به طور ویژه می پردازند و صحبت کرده، همایش برگزار می کنند و هزینه می کنند، اما در موضوع امر به معروف و نهی از منکر حتی یک صدم آن اهمیت را هم قائل نیستند، اضافه کرد: مسئولان سیاسی و افراد تریبون دار هم معمولا در سخنرانی های خود انگار که فقط دارند طوری سخن می گویند که غیرخودی ها بپسندند و از آن استقبال کنند.

وی افزود: بنظر می آید که این آقایان در نگاه ها و افکار و اعمال خود چیزی بنام حق شهروندی هم برای نیروهای ارزشی و مردم مومن و مسلمان قائل نیستند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج گفت: از مسئولان سیاسی هم انتظار داریم تا از نیروهای ارزشی و انقلابی و آمرین به معرف و ناهیان از منکر دفاع سیاسی کنند و در تببین رفتار آنان در حوزه سیاسی اقدام کنند.

وی افزود: از مسئولان قضایی هم انتظار داریم تا در موضوع امر به معروف و نهی از منکر به طور ویژه به پرونده ها رسیدگی کنند و یک دادگاه اختصاصی با قاضی و نیروهای متخصص دراین حوزه را در نظر بگیرند تا آمرین به معروف در دادگاه های معمولی دعاوی خود را پیگیری نکنند.

تویسرکانی ادامه داد: مثلا بانوی محجبه ای که از فرد نهی شده کتک خورد و یا طلبه بسیجی ای که به شکل مظلومانه مورد ضرب و شتم و حمله با چاقو قرار گرفته نباید مثل دعواهای عادی در یک دادگاه عادی بررسی شود.

وی تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی بویژه کمیسیون قضایی مجلس و قوه قضاییه نقش مهمی در این مسئله دارند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در بسیج با بیان اینکه اگر قوه قضائیه در موضوعات این چنینی درست عمل کنند خیلی موثر واقع می شود، تصریح کرد: متاسفانه علی رغم تاکید آیت الله آملی لاریجانی در خصوص این که استفاده کنندگان از سلاح سرد در حکم محارب هستند ساختار قوه قضائیه هنوز نتوانسته مبنی بر این امر عمل کند، ضمن اینکه نیروهای انقلابی و حزب اللهی در زمانی که فقط تذکر لسانی می دهند مورد ضرب وشتم و حمله مسلحانه قرار گرفته اند و می گیرند و کسی اقدام عملی به جز تذکر لسانی که وظیفه همگانی است انجام نداده است.

وی افزود: قوه قضائیه باید در این حوزه ورود پیدا کرده و اقدامات قضایی لازم را انجام دهد.

تویسرکانی تاکید کرد: در مسئله امر به معروف و نهی از منکر، کشور باید بصورت یکپارچه در عرصه سیاسی، فرهنگی و قضایی وارد شده و به دفاع از آمرین و ناهیان بپردازند تا این باعثایجاد امنیت در جامعه شود چرا که شیرینی دفاع از آمر به معروف و ناهی از منکر نصیب خود مردم خواهد شد.

وی گفت: هرکسی که معتقد به حقوق شهروندی و انسانیت است باید از آمر به معروف دفاع کند تا زمینه اجرا برای آمرین باز باشد اگر این امر محقق نشود فساد و فحشا و تلخی گسترش مفاسد در جامعه گریبان گیر آحاد مردم خواهد شد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج اظهار داشت: مجلس، مسئولان قوه مجریه و قضائیه بدون شعار و به دور از مطرح کردن مطالبی که صرفا جهت قانع سازی و بدون پشتوانه عملی است خودداری کنند و به میدان عمل بیایند تا کشور در مسیر دفاع از ارزش ها قرار بگیرد.

وی ادامه داد: اما اینکه بعضا مطرح شد و امروز هم توسط خیلی ها خواسته شد که پروند این شهید دوباره به جریان بیفتد و ضارب دوباره محاکمه شود، نوشدارو پس ا زمرگ سهراب است.

تویسرکانی گفت: درست است که محاکمه دوباره به جای خود درست است اما نباید کار به اینجا برسد که جوان طلبه بگوید دیگر فقط امیدش به خداست و قاتلین او آزاد شده با قرار وثیقه راحت بگردند و موجبات تجری فاسدان و اراذل اوباش فراهم شده و فساد و فحشا جریان یابد.

وی در پایان تاکید کرد: انتظار نیروهای ارزشی اجرای این راهبرد مهم آقا است که فرمودند کاری کنید در کشور کاری کنید که آمر به معروف وناهی از منکر احساس امنیت کنند و مفسدان و منحرفین برای فساد و فحشا احساس خطر کنند و مسئولان باید برای عموم مردم حداقل احساس آرامش را در رابطه با تذکر لسانی که وظیفه همگانی است ایجاد کنند.

انتهای پیام /

ارسال نظر