|
|
کدخبر: ۱۴۹۰۷۴

موسی غضنفرآبادی در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تأکید کرد که توان و مدیریت ایرانی اقتصاد ما را نجات می دهد نه اقتصاد غربی و رابطه با قدرت های استکباری.

حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی نماینده مردم بم و عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانیخبرگزاری تسنیم، اظهار داشت: مقام معظم رهبری فرمودند که اقتصاد مقاومتی اولاً یعنی اتکا به قدرت درونی و ثانیاً یعنی درها رو به روی خودمان نمی بندیم البته نه اینکه غربی شویم اما از امکانات و علم و تجربیات دیگران استفاده می کنیم و این تفاوت دارد با اینکه ما غربی شویم و فکر غربی داشته باشیم و فکر کنیم اقتصاد غربی و رابطه با قدرت های استکباری ما را نجات می دهد.

وی تنها راه رفع مشکلات اقتصادی کشور را توان و مدیریت و هنر و اعتماد به نفس ایرانی عنوان کرد و با اشاره به تفکر برخی افراد که می گویند باید غربی شویم تا مشکلات اقتصادی و معیشتی ما حل شود، گفت: این تفکر چندین بار شکست خورده است اما نمی دانم چه دلیلی دارد که این آقایان باز هم این تفکر را مطرح می کنند؟

این نماینده مجلس با یادآوری وجود این تفکر در برخی دولت های گذشته و اینکه برخی حل مشکلات را در گرو رابطه با آمریکا می دانستند، تصریح کرد: امروز هم این ایده شکست خواهد خورد.

غضنفرآبادی با اشاره به وضعیت اقتصادی کشورهایی ازجمله عراق و افغانستان علیرغم برقراری ارتباط حسنه با آمریکا خاطرنشان کرد: عراق و افغانستان الان با آمریکا رابطه حسنه دارند و حتی آمریکا به عنوان ناجی در این کشورها دخالت کرده اما روزگار اینها را سیاه کرده است و اقتصاد این کشورها اصلاً اقتصاد نیست لذا افرادی که حل مشکلات را نیازمند غربی شدن و رابطه با آمریکا می دانند، اگر آگاهانه به اطراف نگاه و درباره سوابق اقتصادی مطالعه کنند، برای شان آشکار خواهد شد که این ایده شکست خورده است.

وی رفع مشکلات را نیازمند اتکا به توان و ظرفیت های داخلی دانست و تصریح کرد: اگر بخواهیم به جای دیگر متکی باشیم، ما را زمین می زنند و نمی گذارند کار کنیم لذا باید به نیروی داخلی اتکا و از توانمندی ها و ظرفیت های داخلی استفاده کنیم البته همانطور که رهبری فرمودند، درها را به روی خود نمی بندیم و از امکانات و تجربیات و تکنولوژی دیگران استفاده می کنیم اما روی پای خود می ایستیم نه اینکه به دیگران تکیه کنیم.

انتهای پیام /

ارسال نظر