|
|
کدخبر: ۱۴۹۱۴۶

غرضی در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: سید محمد غرضی با تاکید بر اینکه ملت ایران توانسته خود را با فرهنگی تطبیق دهد که در مقابل هجمه های خارجی مصون باشد اظهار داشت: نبایستی این مصونیت خدشه دار شود.

سید محمد غرضی در گفت وگو با خبرنگار سیاسیخبرگزاری تسنیمدر خصوص انتخاب شعار «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» برای سال ۹۳ از سوی مقام معظم رهبری گفت: همان طور من در مبارزات انتخاباتی و مناظره ها عرض کردم، مسئله اصلی کشور، مبارزه با تورم است که تقریبا از صد سال پیش ابزاری در دست دولت ها است و از آن استفاده می کنند اما این استفاده، کم نتیجه است.

وی با بیان اینکه من به فرمایش آقا بسیار احترام می گذارم تاکید کرد: جمع بندی من این است که اگر مجموعه حرکت ها به سمت کنترل و کم کردن تورم نباشد، شکل دولت، شکل منسجم و خدمتگزاری نخواهد بود.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم با بیان اینکه اگر برای کاهش تورم تلاش نشود، کار اقتصاد کشور سامان نخواهد یافت، ابراز امیدواری کرد که همه امورات سیاسی به این دولت کمک کنند تا این دولت تورم را کنترل کند و آن را کاهش دهد.

غرضی افزود: امیدوارم اجرای مرحله دوم یارانه ها به گونه ای نباشد که تورم افسار گسیخته ایجاد و باعثایجاد گرفتاری شود.

وی در خصوص مسئله فرهنگ نیز گفت: فرهنگ تزریقی نیست بلکه اکتسابی است؛ «و قُل کُلّ یعمل عَلی شاکِلَتِه» حاکم بر جامعه است. فرهنگ بنای اصلی جامعه و اکتسابی است.

غرضی با تاکید بر اینکه ملت ایران توانسته خود را با فرهنگی تطبیق دهد که در مقابل هجمه های خارجی مصون باشد اظهار داشت: نبایستی این مصونیت خدشه دار شود. دولت های صدسال گذشته بارها این مصونیت را خدشه دار کرده اند اما بعد از آن مردم پاسخگو شدند و خود را در برابر هجمه های فرهنگی مصون کردند. دولت ها مکلف هستند که فرهنگ عامه مردم را پاسداری کنند نه این که آن را تخریب کنند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم ادامه داد: برای مثال در دوره ای فراماسون ها به فرهنگ مردم هجوم می کردند، در دوره ای حزب توده هجوم کرد و در دوره دیگری طرفداران آمریکا؛ اما مردم این هجمه ها را تحمل کردند و این هجمه ها را با انقلاب پاسخ دادند.

وی تصریح کرد: امروز هم باید به فرهنگ عامه مردم احترام گذاشت و به آن هجمه نکرد. امروز حملات فراوانی به فرهنگ مردم صورت می گیرد.

غرضی تاکید کرد: اینکه امروز مردم محتاج یارانه هستند، به دلیل هجومی است که از قبل به فرهنگ آنها شده است؛ وگرنه ملت ایران نه محتاج سرمایه خارجی بودند و نه یارانه.

انتهای پیام /

ارسال نظر