|
|
کدخبر: ۱۵۰۵۳۷

ثابتی در گفت وگو با فارس:

عضو سابق شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور حضور مردم در انتخابات را نشانگر رای «آری» به نظام دانست و گفت: نسل جدید انقلاب فرزندان همان مردم انقلابی هستند که در حال حاضر بیداری اسلامی را محقق کرده اند.

مجتبی ثابتی عضو سابق شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاهخبرگزاری فارس، رای ۹۸ درصدی مردم به جمهوری اسلامی در روز ۱۲ فروردین سال ۵۸ را شوکی بر مدعیان جمهوری خواهی دانست و گفت: اندیشه سیاسی ما مبتنی بر مشروعیت دینی است و مقبولیت، اعمال مشروعیت دینی و وسیله ای برای بروز این مشروعیت و اندیشه سیاسی امام خمینی(ره) و فقهای شیعه است.

وی افزود: در روز ۱۲ فروردین سال ۵۸ افرادی که دم از لیبراسی و جمهوری خواهی می زدند شوکه شدند که چگونه نظام مبتنی بر ایدئولوژیک از جنس شیعه در کشوری که مذاهب دیگر هم دارد ۹۸ درصد رای موافق آورده است.

عضو سابق شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور گفت: اوایل انقلاب بسیاری از افراد دم از جمهوری خواهی و مردم سالاری می زدند ولی مردم ثابت کردند که جمهوریت در لقای اسلامیت را می خواهند.

ثابتی اضافه کرد: نسل جدید انقلاب نیز فرزندان همان مردم انقلابی هستند که در حال حاضر بیداری اسلامی را محقق کرده اند و دانشمندان علوم انسانی نیز ما تفکر خود را به سرتاسر عالم توزیع کرده اند.

عضو سابق شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور اظهار داشت: البته در طول انقلاب ممکن است که ناخرسندی هایی صورت گرفته و برخی از مسیر خارج شده باشند ولی مسیر کلی انقلاب به حرکت خود ادامه داده است و در حالیکه در کشورهای صنعتی که دم از توسعه می زنند کمتر از ۳۰ یا ۴۰ درصد مردم در انتخابات شرکت می کنند در کشور ما بیش از ۷۰ درصد افراد واجد شرایط به پای صندوق های رای می روند و حتی فشارهای نظامی، تهدیدها و تحریم ها نیز نمی تواند مانع حرکت مردم شود.

وی گفت: مردم ایران نه تنها از آرمان های انقلاب دست برنمی دارند بلکه هر روز فهیم تر می شوند و گردش قدرت را نیز به خوبی درک می کنند به طوریکه روزی با دولت اصولگرایان همراه هستند و روزی دولت اعتدال گرا را می پسندند و این مسئله نشان دهنده رای «آری» مردم به نظام است.

انتهای پیام /

ارسال نظر