|
|
کدخبر: ۱۵۱۱۳۹

بیانیه هیأت های عاشورای فاطمی:

هیأت های عاشورای فاطمی در بیانیه ای با تاکید بر لزوم مقابله دستگاه های امنیتی با تخریب فرهنگی، خواستار گسترش فعالیت های فرهنگی جوانان مؤمن و انقلابی شدند.

به گزارشخبرگزاری فارس، متن کامل بیانیه هیأت های عاشورای فاطمی که ساعتی پیش در جمع عزاداران در میدان هفتم تیر قرائت شد به شرح زیر است:

بسمه تعالی

بیانیه مرکز هیأت های عاشورای فاطمی

امسال امت ایران اسلامی باد و فا طمیه روبروست. این تقارن از یکسو موجب می شود تا از برکات فاطمی بیشتر بهره مند شویم و از سوی دیگر می توانیم خود را در شعاع تعالیم آن حضرت قرار دهیم. یکی از مهمتربن تعالیم آن حضرت اطاعت از امامت و ولایت بوده است، از این رو ضمن تاکید بر اطاعت و اجرای فرامین حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، توجه همگان را به نکات ذیل جلب می نماییم.

۱ / ما معتقدیم تحقق شعار حماسه سیاسی در سال۱۳۹۲ بدلیل اعتقاد و ایمان راسخ ملت به اسلام، انقلاب و اطاعت از رهنمود های حضر ت آقا بوده که با مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم و راهپیمایی عظیم ۲۲ بهمن صورت گرفت. این در حالیست که عدم توفیق در شعار حماسه اقتصادی بدلیل فریب خوردن برخی مسئولان به وعده و وعیدهای آمریکای دروغگو در رفع تحریم ها طی مذاکرات هسته ای بوده است.

اکنون که نگاه اقتصادی معطوف به بیرون شکست خورده و تنها به ۲/۴ میلیارد دلار آن هم به طور قسطی از ۱۳۰ میلیارد دلار بلوکه شده خود در غرب بیشتر دست نیافته ایم، باید همگان نگاه اقتصاد را، معطوف به ظرفیت های داخلی بنماییم. خصوصا اینکه سیاستهای اقتصاد مقاومتی تصویب و از سوی حضرت آقا ابلاغ شده است.

بر همین اساس از مسئولین می خواهیم اجازه ندهند اقتصاد مقاومتی تبدیل به اقتصاد ریاضتی شود زیرا برخی فقط دنبال کاهش و یا حذف یارانه ها و یا افزایش مالیات ارزش افزوده از ۳ به ۸ درصد می باشند. ما از سوی دیگر از مسئولین می خواهیم اجازه ندهند اقتصاد مقاومتی تبدیل به اقتصاد آزاد شود، زیرا برخی فقط به دنبال رشد اقتصادی و رشد تولید ناخالص ملی بدون توجه به عدالت اقتصادی و اجتماعی هستند. مسئولین بدانند ظرفیت های داخلی از جمله نیروی انسانی از عوامل اصلی عزم ملی اند و مسئولین را حداقل در افزایش تولید داخلی، کاهش مصرف گرایی، بالابردن بهره بری و مصرف تولیدات داخلی یاری می نمایند. البته مسئولین باید مقابله با فساد و اسراف زدایی را از خود شروع کنند.

۲ / اولویت فرهنگ به اقتصاد در این است که برای هریک از عوامل اقتصادی و حتی عناصر اجتماعی نیاز به باز تولید هنجارها و ارزش های فرهنگی خاص آنرا داریم که باید مورد توجه مسئولین قرار بگیرد.

۳ / ما از دستگاه های رسمی فرهنگی اطلاعاتی و امنیتی می خواهیم جلوی تخریب فرهنگی را بگیرند زیرا رسانه های تبلیغی بیگانه و رسانه های همسو با آنان در داخل تلاش دارند بجای عزم راسخ ملی، تردید را در مردم ترویج کنند و بجای احساس عزت و اعتماد بنفس، احساس حقارت در مردم را تزریق نمایند و بجای ایمان راسخ، شبهه افکنی و بی اعتقادی را دامن زنند. بجای کار تلاش و همت بلند، لذت جویی و شهوت رانی را گسترش دهند. از این رو دولت فکر نکند بر اساس شعار خصوصی سازی فرهنگ که در تبلیغات انتخاباتی سر داده است می تواند وظایف دفاعی و ایجابی خود را کنار بگذارد. مسئولین بدانند تخریب فرهنگی خط قرمز ماست.

۴ / ما از عملکرد شهید خلیلی ها در اجرای امر به معروف، نهی از منکر و دفاع از نوامیس مردم حمایت می کنیم و راه آنها را نصب العین خود قرار میدهیم و اجازه نخواهیم داد تحت عنوان آزادی، فساد و فحشا حاکم شود. از این رو به روشنفکران غربی تاکید داریم که آزادی در ایران مانند همه کشور ها دارای ضابطه است و ما اجازه نمی دهیم تحت عناوینی مثل تساهل و تسامح و یا تحمل مخالف، دیدگاه های غربی را به جامعه تزریق نمایند. ما در غرب مشاهده کرده ایم که نسل کشی در بوسنی، ضرب و شتم و حتی کشتن یک زن محجبه و یا آتش زدن افراد غیر هموطن در نهایت سبوعیت انجام می شود.

مسئولین نیز بدانند آزادی در همه جای دنیا دارای خط قرمز است، چنانچه خط قرمز تردید در هلوکاست محاکمه و زندان است. بر همین اساس نباید اجازه دهند برخی با پول مردم و با سو استفاده از هنر، نشریه و سینما بخواهند در باور ها و ایمان مردم رخنه و خدشه وارد کنند. در غیر این صورت ما طبق بند میم وصیت نامه حضرت امام به وظیفه خود عمل خواهیم کرد.

۵ / ما معتقدیم مدیریت جهادی در اقتصاد و فرهنگ نیاز اصلی جامعه کنونی ماست از این رو مدیران باید ولایت مدار، ساده زیست، مردمی، انقلابی و با روحیه ای استکبار ستیز باشند تا از یک طرف بتوانند عزم ملی یعنی همکاری مردم و مسئولین را سازماندهی کنند و از طرف دیگر هراسی از دشمن نداشته و مرز بندی صریح خود را با جبهه دشمن حفظ کنند. مسئولین بدانند ما دشمن را بطور دائم رصد خواهیم کرد.

ما معتقدیم اگر مدیریت جهادی در کشور حاکم بود با هیأت پارلمانی اروپا که با گستاخی تمام با محکومان فتنه ملاقات کردند برخورد می نمود و آنها را از کشور اخراج می کرد تا امروز شاهد قطعنامه وقیحانه اتحادیه اروپا در اتهام به جمهوری اسلامی ایران در نقض حقوق بشر و در خواست تاسیس دفتر نماینده جاسوسی پارلمان اروپا در تهران نمی بودیم.

۶ / ما بر اساس رهنمودهای حضرت آقا به امور خود جوش فرهنگی خود با تمام توان و قوا ادامه می دهیم و معتقدیم بسط اجتماعات عاشورای فاطمی در سراسر کشور که محمل بصیرت افزایی جامعه است بر همین اساس رخ داده است. ما علاوه بر تداوم اینگونه فعالیت ها مخالفت خود را با هر گونه سکولاریزه شدن تجمعات مذهبی و فعالیت های آموزشی و فرهنگی، ابراز می داریم.

انتهای پیام /

ارسال نظر