|
|
کدخبر: ۱۵۶۰۴۴

معاون رئیس جمهور در بوشهر خبر داد

خبرگزاری تسنیم: معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در بوشهر گفت: ۳۵ میلیارد دلار از بودجه عمومی کشور در قالب منابع ارزی فاینانس برای اجرای پروژه های عمرانی در کشور به استثنای طرح های آبرسانی و سد سازی اختصاص می یابد.

به گزارشخبرگزاری تسنیمازبوشهر، محمدباقر نوبخت شامگاه پنج شنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان بوشهر اظهار کرد: دولت تدبیر و امید برای دستیابی به اهداف خود به سبب تصویب بودجه امسال توسط دولت قبل، با مشکلاتی مواجه است هر چند اصلاحاتی برای این بودجه در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه ایجاد توازن منطقه ای از اهداف دولت است تصریح کرد: دولت تدبیر و امید در تلاش است نابرابری های در توزیع اعتبارات را جبران کند و توازن منطقه ای در برنامه توسعه ششم در دستور کار قرار دهد.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با بیان اینکه ۴۰ میلیارد تومان اعتبار در قالب طرح های عمرانی و ملی استانی به استان ها ابلاغ می شود تصریح کرد: برای استان بوشهر سه هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان در راستای ماده ۱۸۰ قانون برنامه پنجم توسعه اختصاص می یابد.

نوبخت با اشاره به اینکه دولت های نهم و دهم ۲۱ هزار میلیارد تومان در قالب طرح های زودبازده برای ایجاد اشتغال هزینه کردند ابراز کرد: بانک مرکزی اعلام کرد حدود یک سوم یعنی هفت هزار میلیارد تومان از این مبلغ هدر رفته است.

وی با بیان اینکه تحریم ها اجازه فروش نفت را به یک چهارم کاهش داد گفت: به سبب تحریم ها فروش نفت از ۴ میلیون بشکه در روز به یک میلیون بشکه کاهش داد.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور بر بهره جستن از روش های مالی برای بهره برداری ازظرفیت ها تاکید کرد و گفت: منابع تامین اعتبار برای پروژه های استان بوشهر شامل بودجه عمومی، منابع فاینانس و صندوق توسعه ملی است که نمایندگان استان باید با تلاش خود سهم استان را از این منابع بگیرند.

نوبخت خاطرنشان کرد: ۳۵ میلیارد دلار از بودجه عمومی کشور در قالب منابع ارزی فاینانس برای اجرای پروژه های عمرانی در کشور به استثنای طرح های آبرسانی و سد سازی اختصاص می یابد.

وی از کاهش نرخ تورم خبر داد و گفت: نرخ تورم از ۴۳ درصد در مرداد ماه سال ۹۲ به ۱۹.۶ درصد در اسفند ماه کاهش یافت.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با بیان اینکه پیش بینی کاهش نرخ تورم از ۴۳ درصد به ۳۵ درصد در سال گذشته شده بود گفت: نرخ تورم در سال ۹۲ به کمتر از ۳۲ درصد کاهش یافت که ۳ درصد کمتر از پیش بینی های انجام شده بود.

انتهای پیام / ب

ارسال نظر