|
|
کدخبر: ۱۵۶۰۹۷

تکرار / فضائلی در گفت وگو با فارس:

فضائلی با اشاره به تلاش جریان ها برای بزرگنمایی نقش مولوی عبدالحمید در آزادی مرزبانان، گفت: هدف نهایی آنها تقویت جامعه مدنی برای کمرنگ کردن نهادهای امنیتی کشور در بنیه دفاعی و در عین حال وزن دادن به جریان های به اصطلاح مدنی در امنیت ملی است.

مهدی فضائلی کارشناس مسائل سیاسی در گفت وگو با خبرنگار حوزه احزابخبرگزاری فارس، با اشاره به تلاش برخی جریان ها برای بزرگنمایی نقش مولوی عبدالحمید در آزادسازی مرزبانان ایرانی، اظهار داشت: در این زمینه یک سناریوی سه جانبه امنیتی، سیاسی و رسانه ای وجود دارد که بخش امنیتی آن را گروهک های تروریستی، بخش رسانه ای را برخی از رسانه های داخلی و بیگانه و بخش سیاسی آن را نیز جریانات سیاسی به صورت موازی طراحی و اجرا کردند.

فضائلی ادامه داد: روند طی شده این سوال را ایجاد کرده است که برخی علمای اهل سنت چه رابطه ای با گروهک های تروریستی دارند، از این رو این موضوع بیش از آنکه یک نقطه مثبت برای علمای اهل سنت باشد، آنها را تا حدودی زیر سوال می برد.

این کارشناس مسائل سیاسی بر همین اساس افزود: اگر این افراد می توانستند در این قضیه نقش داشته باشند چرا جلوی شهادت گروهبان دانایی فر را نگرفتند و با توجه به اخبار متناقض در صورت عدم شهادت وی چرا تاکنون او را آزاد نکرده اند؟

وی با تأکید بر اینکه باید مراقب بود این قضیه باعثایجاد شکاف قومی قبیله ای در کشورمان نشود، یادآور شد: علمای اهل سنت نیز باید مراقب باشند که برخی جریانات از آنها سوءاستفاده نکنند چرا که حجم سنگین خبری رسانه های بیگانه در این زمینه بسیار مشکوک است.

فضائلی در پاسخ به این سوال که هدف مشخص این سناریوی سه گانه چیست، تصریح کرد: هدف نهایی آنها تقویت جامعه مدنی برای کمرنگ کردن نهادهای امنیتی کشور در بخش های مربوط به بنیه دفاعی و در عین حال وزن دادن به جریان های به اصطلاح مدنی در امنیت ملی است که این نکته مشکوک و قابل تأمل است.

انتهای پیام /

ارسال نظر