|
|
کدخبر: ۱۵۸۲

افشاگر سازمان امنیت ملی آمریکا ضمن تشکر از کشورهای اکوادور، بولیوی، نیکاراگوئه و ونزوئلا برای پیشنهاد اعطای پناهندگی به او خاطر نشان کرد که آمریکای لاتین با این اقدام خود توانست وجهه سیاسی خود در عرصه بین الملل را به اثبات برساند.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، پایگاه خبری اسپانیایی زبان «پرنسا لاتینا» اظهار کرد: ادوارد اسنودن، افشاگر سازمان امنیت ملی آمریکا روز جمعه ضمن تشکر از کشورهای اکوادور، بولیوی، نیکاراگوئه و ونزوئلا برای پیشنهاد اعطای پناهندگی به او خاطر نشان کرد که آمریکای لاتین با این اقدام خود توانست وجهه سیاسی خود در عرصه بین الملل را به اثبات برساند.

این اظهارات در نشست اسنودن با برخی از نمایندگان حقوق بشر، عفو بین الملل و وکلای مختلف ایراد شدند.

اسنودن پس از تمجید از منطقه آمریکای لاتین اعلام کرد که مقامات آمریکایی درصدد برآمده‌اند تا از هر کشوری که از من حمایت می کند سر ناسازگاری بگذارد و همچنین آن‌ها را به شدت تحت فشار قرار داده و همچنین تهدید کند.
کارمند سابق سازمان سیا پس از آنکه در این نشست از مقامات روسیه در خواست اعطای پناهندگی کرد به اعطای پناهندگی نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا اشاره کرد و اعلام کرد که مادورو به صورت رسمی با تقاضای وی موافقت کرده است و او نیز برای پذیرفتن یا نپذیرفتن آن مختار است و هیچ کشور یا فردی نمی تواند به جای وی تصمیم‌گیری کند.

اسنودن که طی چند وقت اخیر در به دلیل افشاگری از سازمان سیا تحت تعقیب مقامات واشگتن قرار دارد از ۲۱ کشور مختلف جهان تقاضای پناهندگی کرد اما تنها چهار کشور اکوادور، بولیوی، نیکاراگوئه و همچنین ونزوئلا با درخواست وی موافقت کردند.

ارسال نظر