|
|
کدخبر: ۱۵۸۶۰۳

علیپور در نطق میان دستور:

نماینده مردم ماکو در مجلس با تاکید بر توجه به حقوق ملت ایران در مذاکرات هسته ای، گفت: وزارت خارجه با قدرت از حقوق هسته ای ملت ایران دفاع کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانیخبرگزاری فارس، محمد علیپور نماینده مردم ماکو در مجلس شورای اسلامی امروز سه شنبه ۲۶فروردین در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب همواره انقلاب اسلامی را در گذر از تنگناها به پیش برده اند و انشاءالله پرچم را به صاحب اصلی آن خواهند سپرد، گفت: ایشان در راستای مذاکره با استکبار و ۱ + ۵ ایشان از سال گذشته با تأکید بر شناخت خود از میزان صداقت آمریکایی ها فرمودند مخالفتی با مذاکره ندارم.

وی پرهیز غربی ها از زیاده خواهی را موجب دستیابی به توافق نهایی خواند و اظهار کرد: از وزارت امور خارجه می خواهم در روند مذاکرات از دستاوردهای هسته ای تا پای جان حمایت کند.

علیپور با اشاره به اینکه ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی روحیه بسیار خوبی در ادارات و نهادها تزریق کرده است، گفت: با ابلاغ این سیاست ها حربه استکبار برای تحریم ها ناکارآمد شد.

وی نصب العین قرار دادن شعار سال را مورد تأکید قرار داد و گفت: باید در موضوع ثبت نام برای دریافت یارانه، فرصت کافی در اختیار همه اقشار قرار گیرد چرا که در غیر این صورت موجبات نارضایتی فراهم می شود؛ همچنین باید افزایش قیمت ها به صورت ملایم صورت گیرد و همه اقشار مورد چتر حمایتی قرار گیرند.

نماینده مردم ماکو چارچوب های قانونی در اجرای فاز دوم هدفمندی را مورد تأکید قرار داد و در مورد مشکلات حوزه انتخابیه خود گفت: یکی از مشکلات اساسی بخش های چالدران و ماکو دغدغه بیکاری است که همواره در مورد آن تذکراتی به مسئولان اجرایی داده ایم.

وی با انتقاد از محدود شدن سرمایه گذاری ها به شهرهای بزرگ و بی توجهی به شهرهای کوچک به خصوص در استان آذربایجان غربی اظهار کرد: از ایجاد ۲.۵ میلیون شغل در سال اثری در حوزه ما نیست و در این رابطه از آقای رئیس جمهور می خواهم که موضوع اشتغال شهرهای استان آذربایجان غربی را مورد توجه قرار دهند.

علیپور با اشاره به اینکه از بدو پیروزی انقلاب اسلامی گمرک شهر بازرگان جزو فعال ترین شهرهای کشور بوده است، گفت: متأسفانه چندی است این گمرک با تنگ نظری به یک گمرک دست چندم تبدیل شده است و بازرگانان این شهر کالاهای خود را از گمرک شهرهای دیگر وارد می کنند.

وی با یادآوری نامه خود به مسئولین جهت بررسی مشکلات شهرهای ماکو و چالدران گفت: مردم چشم انتظار گازرسانی هستند؛ البته این پروژه و نیز پروژه آب رسانی با مشکل زمین های معارض مواجه شده است که از صاحبان آنها می خواهیم جهت حل مشکل آب شرب و گاز شهرهای حوزه ماکو و چالدران همکاری نمایند.

وی با انتقاد از کاهش سرانه مصرف آرد از ۹ کیلو به ۶.۵ کیلو بیان کرد: آیا مسئولین خبر دارند که در روستاهای کوچک، قوت غالب، نان است؛ آیا بهتر نبود به جای کاهش سرانه مصرف قیمت کیسه های آرد را افزایش می دادند؟

انتهای پیام /

ارسال نظر