|
|
کدخبر: ۱۵۹۴۵۳

حسینی در گفت وگو با فارس:

وزیر سابق ارشاد با بیان اینکه وزارت دارایی انگلیس خواستار بلوکه شدن حساب برخی از مقامات کشورمان شده است، گفت: افراد تحریم شده، در انگلیس نه دارایی دارند و نه خواهان معاملات پولی با نهادهای انگلیسی هستند لذا اقدام آنها برای ایران اتمام حجت بود.

سیدمحمد حسینی وزیر سابق ارشاد در گفت وگو با خبرنگار حوزه احزابخبرگزاری فارس، درباره تحریم اخیر برخی از مقامات کشورمان از سوی انگلیس و بلوکه کردن اموال آنها از جمله این استاد دانشگاه اظهار داشت: اقدام اخیر جهت تحریم برخی از مسئولان ایرانی و تمدید تحریم ها که به گفته خودشان اطلاعات شان را به روزرسانی کرده اند، برای این افراد اهمیتی ندارد.

حسینی با بیان اینکه وزارت دارایی انگلیس خواستار بلوکه شدن حساب برخی از مقامات کشورمان شده است، یادآور شد: انگلستان نهادهای مالی خود را از مراوده مالی منع کرده و این در حالی است که این افراد در انگلیس نه دارایی دارند و نه خواهان معاملات پولی با نهادهای انگلیسی هستند.

وزیر ارشاد سابق کشورمان این امر را نشان دهنده انگیزه غربی ها از جمله انگلیس در خصومت با جمهوری اسلامی دانست و افزود: با اینکه ما در حال مذاکره هستیم و جمهوری اسلامی نیز با انعطاف و پایبندی به تعهداتی که از خود نشان داده ولی غربی ها سیگنال هایی مبنی بر دشمنی و کینه ورزی نسبت به جمهوری اسلامی فرستادند.

وی با اشاره به سفر اخیر اشتون به تهران و دیدار با مخالفان جمهوری اسلامی و همچنین صدور قطعنامه ضدایرانی پارلمان اروپا علیه کشورمان تصریح کرد: غربی ها می خواهند به صورت دائم مسئله حقوق بشر علیه جمهوری اسلامی را زنده نگه دارند.

حسینی با بیان اینکه آنها برخلاف آنکه گفته بودند ما تحریم های دیگری را علیه جمهوری اسلامی اعمال نمی کنیم اما این کار را انجام دادند، به سابقه استعماری انگلستان در استثمار کشورهای آفریقایی و آسیایی اشاره کرد و یادآور شد: آنها سعی کردند سلطه اقتصادی، سیاسی و فرهنگی خود را حفظ کرده و جنایات مختلفی را با روش های گوناگون علیه هویت ملت ها مرتکب شوند.

وزیر دولت دهم به ظلم و جنایت انگلیسی ها علیه مردم ایران در دوران پهلوی اول و دوم اشاره کرد و متذکر شد: آنها در کشورهای منطقه به دنبال تفرقه افکنی و فرقه سازی بودند و در این زمینه فعالیت های بسیاری را دنبال کردند.

وی با بیان اینکه در لشکرکشی آمریکا به کشورهای منطقه، انگلستان بیش از سایر کشورها فعال بود به حمایت این کشور از صهونیست ها و تکفیری های سوریه اشاره کرد و گفت: چنین کشوری با این رفتارها شعار حقوق بشر سر می دهن و مدعی حقوق بشر است در حالی که ماهیت پلید آنها برای ملت ها مشخص شده است.

حسینی بیانیه اخیر انگلیس علیه مقامات کشورمان را اتمام حجتی برای ملت ایران در خصومت انگلستان علیه جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد: مردم دیدند که با وجود نرمش و تعهد ایران انگلیس چنین رفتاری را از خود نشان داد.

این استاد دانشگاه تهران درباره موضع دولت پیرامون بیانیه اخیر انگلیس نیز تصریح کرد: تضعیفی که غربی ها انجام می دهند این تصور را به وجود می آورد که گویا ایران از سر ضعف وارد مذاکره شده است از این رو دائم به ملت ایران اهانت می کنند.

وی افزود: اینکه آمریکا نماینده جمهوری اسلامی را برای حضور در سازمان ملل نمی پذیرد بیانگر ماهیت آنهاست و نشان می دهد این کشور حتی سازمان های بین المللی را نیز بازیچه خود قرار داده و استقلالی برای آنها قائل نیست از این رو این موضوعات نیاز به واکنش مسئولان جمهوری اسلامی دارد و آنها باید از موضع عزت با این قضیه برخورد کنند تا دشمن جری نشود و هر روز گستاخی نکند.

انتهای پیام /

ارسال نظر

پربیننده ترین