|
|
کدخبر: ۱۵۹۷۹۷

در برنامه امشب «ثریا» صورت می گیرد

«ثریا» امشب در برنامه خود به بررسی موضوع شفافیت اطلاعات بانکی و تجربه دیگر کشورهای جهان در این زمینه می پردازد.

به گزارشخبرگزاری فارس، همزمان با روزهای ثبت نام و شناسایی گروه های درآمدی اقشار مردم در طرح هدفمندی یارانه ها برنامه ثریا به بهانه این موضوع سراغ یکی از چالش های پیش روی این طرح و بسیاری دیگر از طرح های این چنینی کشور رفته است.

شفافیت اطلاعات، موضوعی است که دولت یازدهم از ابتدای کار آن را یکی از دغدغه های مهم خود اعلام کرده است. ثریا در این برنامه علاوه بر بررسی این موضوع و دلایل و مشکلاتی که عدم شفافیت اطلاعات و وجود بانک های اطلاعاتی برای کشور به وجود آورده است به صورت مستند تجربه برخی از کشورها را نیز در این حوزه دنبال خواهد کرد.

تجربه اتحادیه اروپا در شناسایی ثروتمندان و فرارهای مالیاتی و نیز تجربه خاص کشور هلند به خصوص در پرداخت یارانه به مردم کشورش از جمله گزارش­ها و مستند های این برنامه ثریا خواهد بود.

در برنامه امشب الیاس نادران نماینده مردم تهران در مجلس و افشین پروین پور کارشناس اقتصاد و مسکن در این حوزه به بحثو بررسی خواهند پرداخت.

همچنین دکتر علی عسکری معاون وزیر و رییس سازمان امور مالیاتی کشور نیز به صورت تلفنی مهمان این برنامه خواهد بود و به نقش شفافیت اطلاعات در

پیشبرد برنامه های دولت خصوصا در دریافت مالیات و جلوگیری از فرار مالیاتی می پردازد.

سوال پیامکی این هفته برنامه به شرح زیر است.

به نظر شما اجرای شفافیت اطلاعات در کشور، بیشتر با مخالفت چه کسانی رو به رو خواهد شد؟ ۱ - ددلالان و سوداگران ۲ - فراریان مالیاتی ۳ - مفسدین اقتصادی

بنابر این گزارش، از هم اکنون می توان با ارسال عدد گزینه مورد نظر به شماره ۳۰۰۰۰۱۴۳۵ در این نظر سنجی شرکت نمایند.

گفتنی است برنامه ثریا هر هفته چهارشنبه شب ساعت یازده و پانزده دقیقه به روی آنتن شبکه یک می رود و با یک هفته تاخیر پنجشنبه ها ساعت ۱۶ الی۱۷ در همین شبکه باز پخش می شود.

انتهای پیام /

ارسال نظر

پربیننده ترین