|
|
کدخبر: ۱۶۰۵۶۱

احزاب در هفته ای گه گذشت

با وجود آنکه اکنون کشور نیازمند تلاش همه مسئولان کشور برای حل دغدغه های مردم است اما به نظر می رسد برخی از دولتی ها و نمایندگان مجلس ششم خود را برای انتخابات مجلس اسلامی آماده می کنند.

به گزارش خبرنگار حوزه احزابخبرگزاری فارس، تصویب قطعنامه پارلمان اروپایی، ورود زودهنگام دولتی ها و نمایندگان مجلس ششم برای انتخابات مجلس اسلامی، عدم صدور ویزا برای نماینده دائم ایران در سازمان ملل، تغییراتی در ترکیب حزب کارگزان از جمله اخباری بود که در هفته گذشته به آن پرداخته شد.

تصویب قطعنامه ضدایرانی پارلمان اروپا که در واقعیت یک بیانیه سیاسی در حمایت از جریان فتنه در ایران و سندی دیگر از وابستگی این جریان به غرب محسوب می شد با واکنش بسیاری از شخصیت های سیاسی محسوب شد.

نشست بررسی قطعنامه پارلمان اروپا

به همین منظور میزگردی با حضور حق شناس عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و فؤاد ایزدی کارشناس مسائل بین الملل برگزار شد که همانطور که حق شناس معتقد است در قطعنامه ضد ایرانی پارلمان اروپا دست اسرائیل از آستین این پارلمان اروپا بیرون زده است و باید هوشمندانه با این مسئله برخورد کرد، ایزدی گفت: دولت روحانی به مردم پاسخ دهد چرا قطعنامه اروپا دولت یازدهم را «پنجره فرصت» خود می داند؟

برنامه مجلس ششمی ها برای انتخابات مجلس

پس از تشکیل بنیاد تدبیر و امید از سوی برخی چهره های دولتی و برخی نمایندگان اصلاح طلب مجلس ششم در قالب یک سازمان مردم نهاد، در اولین جلسه این بنیاد دولتی که ساختمان مرکزی آن در یکی از مناطق شمالی تهران است مصوب شده تا دفاتر استانی آن در تمامی استان ها دایر و عضوگیری فعال در استان ها و دانشگاه ها صورت بگیرد.

در این جلسه مقرر شده که مهمترین راهبرد کوتاه مدت بنیاد اثرگذاری فعال در انتخابات مجلس دهم باشد.

در همین راستا شخصیت های سیاسی در هفته از گذشته از برنامه های خود برای انتخابات مجلس شورای اسلامی سخن گفتند.

هاشمی حتماً برای انتخابات، فعالیت سیاسی خواهد داشت

یاسر هاشمی گفت: پدرم حتماً برای انتخابات فعالیت سیاسی خواهد داشت.

وی درباره فعالیت انتخاباتی هاشمی رفسنجانی برای مجلس و خبرگان یادآور شد: مگر می شود آقای هاشمی کار سیاسی نکند؟

دولت در انتخابات مجلس دهم دخالت نکند / پیروزی انتخاباتی به نام اصلاح طلبان شکست دولت به عهده دیگران!

مصطفی کواکبیان دبیر کل حزب مردمسالاری ضمن تشریح برنامه های این حزب برای سال ۹۳ گفت: دولت به هیچ عنوان در انتخابات مجلس دهم ورود نکند اما ما به عنوان حزب به این قضیه می پردازیم.

وی ادامه داد: دولت روحانی دولت اصلاح طلبان نیست و اگر شکست بخورد، مسئولیت آن با خود دولتمردان است.

حزب اسلامی کار ورود به انتخابات مجلس را کلید زده است

حسین کمالی دبیرکل حزب اسلامی کار با بیان اینکه حزب متبوعش از هم اکنون ورود به دهمین دوره انتخابات مجلس را کلید زده است گفت: پیشگو نیستم که کدام جریان برنده این انتخابات خواهد شد.

حزب اعتماد ملی برای انتخابات مجلس دهم منسجم وارد می شود

رسول منتجب نیا عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی از برنامه های حزب اعتماد ملی برای انتخابات مجلس چیست، اظهار داشت: ما مانند بقیه اصلاح طلبان منسجم تر و متحدتر در انتخابات مجلس دهم شرکت می کنیم و پیروز خواهیم شد.

با خاتمی ملاقات داریم / برای انتخابات مجلس فعالیت می کنیم

فیض الله عرب سرخی عضو حزب منحله مجاهدین اردوکشی خیابانی را غیرقانونی خواند و گفت: ما برای انتخابات مجلس فعالیت می کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با این وجود برای انتخابات مجلس فعالیت سیاسی خواهید داشت یا خیر گفت: ما حتما باید فعالیت کنیم ما به زندان رفتیم تا به فعالیت های خود ادامه دهیم.

عضو حزب منحله مجاهدین درباره دیدارها و جلسات مشترک با خاتمی اظهار داشت: ما همیشه جلسه و دیدار داشته ایم؛ اما دیدن آقای خاتمی فعالیت سیاسی نیست لذا نشستن و صحبت کردن با آقای خاتمی فعالیت سیاسی محسوب نمی شود.

گرد و خاک یک تنه نماینده اصلاح طلب

یک نماینده اصلاح طلب مجلس مدعی شد فراکسیون متبوع وی حتی با ۱۰ عضو هم که شده فراکسیون حامیان دولت موسوم به اعتدال را تشکیل می دهد.

عابد فتاحی نماینده اصلاح طلب در گفت وگو با یکی از رسانه های اصلاح طلب گفت: من یکی از پیگیرترین نمایندگان اصلاح طلب هستم که حتی با ۱۰ نماینده نیز فراکسیون اعتدال را تشکیل می دهم.

اصرار بر تشکیل فراکسیون حامی دولت در حالی است که طیف مذکور طی سال های گذشته، از وکیل الدوله بودن برخی نماینده ها انتقاد می کردند.

شرط پیروزی در انتخاباات مجلس، تفاهم اصلاح طلبان و اعتدالیون است

محمدرضا عارف معاون اول دولت اصلاحات گفت: تفاهم اصلاح طلبان و اعتدالیون شرط موفقیت و پیروزی در انتخابات مجلس است. این جریان ها باید با یک فهرست بر اساس شایسته سالاری به اجماع و جمع بندی نهایی برسند. جریان اصلاحات باید دولت تدبیر و امید را حمایت کرده و در عرصه های سیاسی حاضر شود.

واکنش نمایندگان ادوار به دروغ خوانده شدن اعتراضاتشان توسط یونسی

رئیس وزرای دولت در هفته گذشته، پس از آن که نامه نمایندگان به عملکرد خود را دروغ خواند، چندین تن از نمایندگان ادوار در اعتراض به دروغ خوانده شدن مطالباتشان توسط یونسی این بار انتقادات خود را به صورت صریح و علنی مطرح کرده اند.

اظهارات نمایندگان ادوار اقوام در خصوص دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی تنها بخشی از انتقادات به دستیار ویژه دولت یازدهم علی یونسی است، که حال باید رئیس وزرای دولت راستگویان پاسخ دهد که چه کسی دروغ می گوید.

حسنی علی: بسیاری از نمایندگان ادوار در مورد عملکرد دولت و یونسی گلایه دارند

محمدحسنی علی نماینده دور چهارم مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از نمایندگان ادوار از عملکرد دولت تدبیر و امید و دستیار ارشد رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی گلایه مند هستند.

رضایی: روحانی بهتر بود یونسی را وزیر شعار می کرد / اصلاح طلبان به دنبال کاندیدای دیگری برای دور دوازدهم باشند

محمدرضایی رئیس ستاد مشترک انتخاباتی اقوام ایرانی با بیان اینکه بهتر بود آقای روحانی، یونسی را به سمت وزیر شعار منصوب می کرد، گفت: یونسی فکر می کند که با تکرار شعارهای تو خالی بار دیگر می تواند از آرای اقوام بهره مند شود.

رئوف قادری: نمایندگان ادوار تاکنون چندین بار به رئیس جمهور نامه نوشته اند / ادواری ها از یونسی گلایه مندند

محمد رئوف قادری نماینده مردم پاوه در مجلس پنجم با بیان اینکه نمایندگان ادوار تاکنون چندین بار به آقای روحانی نامه نوشته اند، گفت: تاکنون به مکاتبات پاسخی داده نشده است.

جبهه اصلاح طلبان و اعتدال گرایان با باهنر دیدار کردند

جبهه اصلاح طلبان و اعتدال گرایان به منظور تقویت فضای به وجود آمده در کشور پس از انتخابات ریاست جمهوری دور یازدهم با دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری دیدار کردند.

ماموریت ویژه هاشمی به ولایتی در مرکز تحقیقات

آیت الله هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت گفت: از ولایتی خواسته ام، مبحثفرهنگ را بطور ویژه و عمیق در سال جاری در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع مورد مداقه و مطالعه قرار دهد.

طرح «رسیدگی به اموال مسئولان» بازهم در مجمع تشخیص بررسی نشد

طرح «رسیدگی به اموال مسئولان» که قرار بود در اولین جلسه مجمع تشخیص در دستور بررسی قرار گیرد، بازهم بررسی نشد.

طرح رسیدگی به اموال مسئولین در مجمع تشخیص در حال بررسی است

با وجود آنکه این امر در دستور کار جلسه این هفته مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار نگرفت، حجت الاسلام مجید انصاری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: طرح رسیدگی به اموال مسئولین در حال حاضر در کمیسیون مربوطه بحثو بررسی می شود.

عدم صدور ویزا برای نماینده دائم ایران برای سازمان ملل نیز یکی از اتفاقات صورت گرفته در هفته گذشته بود که این امر با واکنش شخصیت های سیاسی و کارشناسان بین المللی مواجه شد.

اقدام آمریکایی ها در عدم صدور روادید به ابوطالبی بی اخلاقی سیاسی بود

عبدالواحد موسوی لاری وزیر کشور دوران اصلاحات با بیان اینکه اقدام آمریکایی ها در عدم صدور روادید به ابوطالبی بی اخلاقی سیاسی بود گفت: ما با آمریکا هیچ نسبت و رابطه ای نداریم و این اقدامات خصمانه، مردود است.

برخی افراد تصور می کردند اگر با کدخدا مذاکره کنیم مشکلات حل می شود

محمدصادق کوشکی پژوهشگر مسائل سیاسی درباره مخالفت برخی مقامات آمریکایی با حضور حمید ابوطالبی به عنوان نماینده ایران درسازمان ملل، اظهارداشت: غربی ها دخالت ها و کارشکنی های فروانی در تاریخ حیات جمهوری اسلامی در امور داخلی کشور انجام داده اند اما این اقدام تاکنون سابقه نداشته است بنابراین اینکه تصور کنیم مشکلات با مذاکره با کدخدا حل می شود، اشتباه است.

سازمان ملل توسط آمریکا به گروگان گرفته شده است

محمدحسن قدیری ابیانه کارشناس مسائل بین الملل، نیز با بیان اینکه عدم صدور ویزا برای ابوطالبی به عنوان نماینده جمهوری اسلامی در سازمان ملل مبنای حقوقی ندارد و ناشی از ذات استکباری و نفوذ آمریکا در سازمان ملل است، اظهار داشت: آمریکا پیش از این چنین کارشکنی هایی را در قبال سایر کشورها از جمله مقامات ونزوئلا انجام داده بود، به نظر می رسد سازمان ملل توسط آمریکا به گروگان گرفته شده است.

ویزای سازمان ملل از ویزای آمریکا جداست / دولت اوباما دخالت نکند

جواد منصوری یک کارشناس مسائل بین الملل درباره کارشکنی آمریکا برای معرفی ابوطالبی گفت: کسانی که ویزای سازمان ملل می گیرند حق ندارند از نیویورک خارج شوند و در واقع ویزای سازمان ملل با ویزای آمریکا فرق دارد از این رو دولت آمریکا حق دخالت ندارد.

عدم صدور ویزا برای «ابوطالبی» چالش آمریکا و سازمان ملل است / دولت به «کمیته مهمان» سازمان ملل شکایت کند

مرتضی غرقی کارشناس مسائل بین الملل درباره وظیفه دولت برای مقابله با این بی قانونی آمریکا گفت: سازمان ملل از کمیته مهمان برخوردار است که از حقوق کشورها در سازمان ملل دفاع می کند و ایران باید به این کمیته سازمان ملل شکایت کند.

ایران از حضور کارشناسان هسته ای تبعه آمریکا جلوگیری کند

مهدی رشیدی عضو شورای مرکزی جامعه جوانان متحد اسلامی با بیان اینکه تروریست خواندن دیپلمات های یک کشور به مثابه عدم اعتقاد به اعتماد دوجانبه است، گفت: ایران باید از حضور کارشناسان هسته ای تبعه آمریکا برای بازدید از منابع هسته ای جلوگیری کند.

طرح مجدد موضوع گروگان گیری نشانه عدم پایبندی آمریکا به بیانیه «الجزایر» است

نعمت احمدی یک کارشناس حقوق بین الملل گفت: موضوع گروگان گیری بین ایران و آمریکا مختومه شده است و امروز عدم صدور ویزا برای نماینده جدید ایران در سازمان ملل نشان از عدم پایبندی آمریکا به بیانیه الجزایر است.

عدم صدور ویزا برای ابوطالبی زورگویی آمریکایی هاست

سخنگوی جبهه پایداری و انتقاد از عدم صدور ویزا برای نماینده دائم ایران در سازمان ملل خاطرنشان کرد: مذاکره کنندگان نباید زیر حرف زور بروند و تسلیم زیاده خواهی شوند چرا که در عدم صدور ویزا برای نماینده دائم سازمان ملل شاهد بودیم که باید طبق قانون به ابوطالبی ویزا بدهند اما در این امر با زورگویی رفتار کردند.

نباید در مقابل بهانه های آمریکا عقب نشینی کنیم / وزارت خارجه پیگیر کار ابوطالبی باشد

عبدالرضا مصری عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه درخصوص ممانعت آمریکا در ارائه ویزا به نماینده جدید ایران در سازمان ملل گفت: بهانه درست کردن برای آمریکایی ها کار دشواری نیست اما مهم این است که از موضع خود عقب ننشینیم و به هر بهانه به آنها بها ندهیم.

مقر سازمان ملل باید به یک کشور بی طرف منتقل شود / آمریکا از کودتای ۲۸ مرداد عبرت نگرفته است

محمد غرضی نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم با بیان اینکه آمریکا نه تنها یک کشور بی طرف نیست بلکه دائم مشغول دسیسه چینی است گفت: باید مقر سازمان ملل به یک کشور بی طرف منتقل شود.

آمریکا حق ندارد مانع ورود سفرای کشورهای دیگر شود

کمال الدین سجادی سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری با انتقاد از عدم صدور ویزا برای نماینده دائم ایران در سازمان ملل خاطرنشان کرد: ابوطالبی دیپلمات معرفی شده از سوی جمهوری اسلامی ایران به سازمان ملل است که از شانس بد سازمان ملل در آمریکا قرار گرفته است اما این امر نباید به معنای این باشد که آمریکا مانع ورود سفرای کشورهای دیگر شود چراکه این امری خلاف قانون است.

حاضرم بابت گروگان گیری عذرخواهی کنم

در هفته اخیر ابراهیم اصغرزاده فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت گو باخبرگزاری فارس، با بیان اینکه حاضر است بابت گروگان گیری عذرخواهی کند، گفت: ارتباط ایران و آمریکا نباید اسیر گذشته و تاریخ باشد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب همچنین در گفت وگویی دیگر گفته است که ابوطالبی نقشی در تسخیر سفارت لانه جاسوسی آمریکا نداشته است

حزب دولت ساخته کارگزاران که در دولت یازدهم فعالیت خود را از سر گرفته است، تغییراتی را درساختار خود انجام داده است که چندی پیش اسامی جدید اعضای شورای مرکزی حزب کارگزاران در فضای مجازی و برخی رسانه های خبری مطرح شد.

هفته نامه «صدا» به سردبیری قوچانی منتشر می شود

محمد قوچانی عضو تازه حرب کارگزارن حزب سازندگی که اخیرا سردبیری رونامه توقیف شده آسمان را برعهده داشت، هفته نامه صدا را از ۳۰ فروردین ماه منتشر می کند.

التماس از آمریکا به شیوه کارگزاران!

یک عضو کارگزاران می گوید ماموریت سفیر جدید کشورمان در سازمان ملل بهبود رابطه با آمریکا بود.

دولت آمریکا چند ماه است در اقدامی غیرقانونی از صدور ویزا برای حمید ابوطالبی - معاون سیاسی پیشین دفتر رئیس جمهور - امتناع می کند و برخی محافل آمریکایی حتی او را متهم به تروریست بودن کرده اند.

سعید لیلاز که به تازگی به حزب کارگزاران پیوسته در مصاحبه ای گفت: من با توجه به شناختی که در این یکی دو هفته از آقای ابوطالبی پیدا کردم خیلی خیلی متاسفم که چرا آمریکایی ها وی را رد کردند و به هوشمندی آقای روحانی و همین طور آقای ظریف احساس بهتری پیدا کردم. به دلیل این که آقای ابوطالبی اولا دیپلمات باسابقه ای است و ثانیا با سواد و ثالثا افکار روشنی دارد. یعنی در صورتی که نماینده ایران در سازمان ملل شود دقیقا برخلاف آنچه که الان درباره ایشان ادعا می شود عمل خواهد کرد. حدس خود من این است که اصلا ماموریت آقای ابوطالبی، بهتر کردن روابط ایران و آمریکا و یا حداقل کاهش تشنج است.

وی با بیان این که آمریکایی ها اشتباه می کنند، می افزاید: آقای ابوطالبی قبلا در آمریکا بوده. یعنی این که کسی از دیوار رفته باشد بالا و الان بگوید من مخالف از دیوار بالا رفتن هستم و کسی که از دیوار بالا نرفته باشد ولی الان بگوید موافق از دیوار بالا رفتن هستم برای آمریکایی ها تفاوتی ندارد؟ یعنی شما تایید می کنید که آمریکایی ها یک نفر تندرو را که معتقد به تشنج در روابط بین ایران و آمریکا است راحت تر بپذیرند تا یک نفر که در اشغال لانه جاسوسی نقشی نداشته بلکه به عنوان مترجم کار کرده. اگر باری روزن می تواند با عباس عبدی ملاقات و تعامل کند چرا آمریکا با ابوطالبی نتواند بکند؟ اگر در روابط بین الملل این منافع است که ابدی است نه دوستان و دشمنان، این بهانه گیری که آمریکا می کند باز علیه اصلاح طلبان تمام می شود. شگفتا که آمریکایی ها هر وقت خواستند تکانی بخورند علیه اصلاح طلبان و به نفع محافظه کاران در ایران گام برداشتند و این حرکت شان هم کاملا به نفع محافظه کاران تمام خواهد شد.

لیلاز با وجود این ادعا توضیح نداد که چرا اصلاح طلبان کمترین اعتراضی به رفتار مستکبرانه و توهین آمیز نشان ندادند و حتی بسیاری از آنها تمکین به زورگویی آمریکا و کنار گذاشتن ابوطالبی شدند؟ خود لیلاز نیز در پاسخ این سؤال که «آمریکا کوتاه نیامده و رسما هم گفته اند ویزا صادر نخواهند کرد، ایران هم گفته گزینه دیگری معرفی نخواهد کرد مسئله به چه صورتی خواهد بود؟!» اظهار داشت: اگر آقای ابوطالبی برای رفتن به آمریکا ویزا نگیرد اتفاق مهمی نمی افتد. یک مدت بالاخره ایران با کاردار ادامه می دهد. الان هم کاردارها هستند و بعد از یک مدت نماینده جدیدی انتخاب خواهد شد. بالاخره درست است که حوزه نمایندگی در سازمان ملل برای همه کشورها مهم است و بیشتر دیپلمات هایی که در کشورشان، وزیر خارجه می شوند قبل از آن یا سفیر آمریکا بوده اند یا سفیر سازمان ملل. در همه جای دنیا همین طور است. مثلا در روسیه سنت این است که کسی را که می خواهند وزیر خارجه کنند ابتدا می فرستند سازمان ملل. درست است که سازمان ملل مهم است اما بالاخره یک کاری می کنیم(!)

عضو کارگزاران همچنین با لحنی ملتمسانه و منفعلانه مجددا گفته است: آقای ابوطالبی در واقع یک فرصت برای روابط ایران و آمریکا بود، جدا از روابط ایران و سازمان ملل. مهم این است که ما با قصد دهن کجی به آمریکا این کار را نکردیم. آقای ابوطالبی قبلا هم در آمریکا کار کرده است.

تردیدهای اصلاح طلبان درباره روحانی / کارگزاران بدنه اجتماعی ندارد

دبیرکل حزب کارگزاران با اشاره به تردیدهای اصلاح طلبان درباره روحانی گفت: مگر خاتمی به همه شعارها و وعده ها عمل کرد که از روحانی توقع داشته باشیم.

غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی درگفت وگو با یکی از روزنامه های اصلاح طلب در پاسخ به این پرسش که «آیا فردایی که روحانی به تدریج از برخی مواضع اصلاح طلبانه فاصله گرفت، صدای اعتراض و انتقاد از درون خیمه اصلاح طلبان بلند نمی شود که نباید به این گزینه تن می دادیم؟» گفت: حجاریان در جلسات انتخاباتی اصلاح طلبان می گفت اصلاح طلبی را رها کنید و باید شعارمان کاهش آلام مردم باشد.

کرباسچی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه «در صورتی که روحانی به خاطر عملکردش شکست بخورد، شکست روحانی صددرصد به حساب شکست اصلاح طلبان هم گذاشته خواهد شد در حالی که روحانی صددرصد اصلاح طلب نیست و نباید در این مورد تعارف سیاسی کنیم. به همین دلیل هم این هشدار از بدنه اصلاح طلبی شنیده می شود که وقتی ما در قدرت سهمی نداریم چرا باید در شکست های احتمالی روحانی سهیم شویم و هزینه این شکست را در انتخابات مجلس بعد بپردازیم معتقدند وقتی در قدرت سهم نداریم در شکست نباید شریک باشیم چرا که گفته می شود روحانی حاضر نیست برای اصلاح طلب ها هزینه بدهد و عینیت آن را در انتخابات مجلس آینده و عملکرد رحمانی فضلی ارزیابی می کنند»، خاطرنشان کرد: یعنی دولت خاتمی که صددرصد از او حمایت کردیم در همه کارهایش موفق بود یا به سرازیری افتاد؟ وقتی به سرازیری افتاد و اصلاح طلبان هم چنان در کنارش ماندند، آیا اشتباه کردند و شکست خوردند؟ چه فرقی هست بین اینکه روحانی شکست بخورد با وقتی که خاتمی شکست خورد؟

وی ادامه می دهد: قطعا هیچ اصلاح طلبی نمی تواند بگوید که ما در دوره خاتمی تمام برنامه های کلان و جزیی را قبول داشتیم. یادمان باشد نخستین تهاجم به خاتمی از دفتر تحکیم و حامیان او در دانشگاه بود. تا جایی که ایشان عصبانی شدند و گفتند که دستور می دهم بیرون تان کنند.

دبیرکل کارگزاران همچنین در پاسخ این پرسش که «اگر یک سال آینده برخی وزرای دولت روحانی عملی انجام دادند که ۱۸۰ درجه خلاف مرام اصلاح طلبی بود، آیا بدنه اصلاح طلبان هزینه اش را می دهند؟» تصریح کرد: به هر حال از الان نمی توانیم یک سال بعد را پیش بینی کنیم اما با وضع موجود فکر می کنیم که روحانی مشورت پذیر است. از دوره انتخابات تا امروز، رفتار روحانی، رفتار قابل دفاعی است. نمی گویم طوری رفتار کرده که من به عنوان عضو کارگزاران انتظارش را داشتم یا همان رفتاری را داشته که آقای محمدرضا خاتمی انتظار داشته است اما ببینید همین الان آقای تاج زاده از زندان بیشتر از هر فرد اصلاح طلب دیگری دولت روحانی و عملکردش را تایید می کند.

کرباسچی همچنین گفت: نمی توان هر روز به پهلوی یک وزیر زد و بگوییم این طوری رفتار کن و آن طوری رفتار نکن.

وی درباره این سوال که آیا کارگزاران بدنه اجتماعی دارد می گوید: بدنه به این معنا که کارت عضویت به دست افراد بدهیم، نداریم… ما دنبال گسترش تشکیلات مان هستیم و شورای مرکزی را گسترش دادیم و جایگزینی افرادی که رفتند را انجام داده ایم در استان ها هم نیروهای کارگزارانی را منسجم کرده ایم و انتخابات مجدد در نیروهای استانی داشته ایم و ممکن است اواسط سال آینده کنگره را برگزار کنیم.

کارگزاران از جریان اصولگرا یا اصلاح طلب تشکیل نشده اند

محمد هاشمی رفسنجانی می گوید: در کارگزاران هیچ گونه شخصیتی اصولگرا یا اصلاح طلب عضو نبوده اند. از نظر من بزرگ ترین اصلاح طلب در کشور ما امام(ره) بوده اند که بزرگ ترین اصلاحات را انجام و جمهوری اسلامی را جایگزین رژیم شاهنشاهی کردند و بزرگ ترین اصولگرا نیز امام(ره) بودند که به اصول و ارزش های اسلامی و ملی توجه کردند.

وی در مورد آینده اصلاح طلبان گفت: براساس این جبهه بندی که اکنون وجود دارد ضریب نفوذ اجتماعی اعتدالگرایان و اصلاح طلبان بیشتر از دیگر جریان هاست. در خصوص آینده آنها برای انتخابات بعدی اطلاعی ندارم؛ بالاخره ابزار دست اینها نیست و قضاوت کردن هم مشکل است.

والده اسدالله بادامچیان درگذشت

یکی از اتفاقات هفته گذشته درگذشت مرحومه صدیقه امانی والده اسدالله بادامچیان نایب رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری و عضو حزب موتلفه اسلامی که در سن ۹۰ سالگی دارفانی را وداع گفت.

شخصیت های سیاسی هرکدام به طور جداگانه این امر را به نایب رئیس جبهه پیروان تسلیت گفتند.

جلسه مشترک فعالان احزاب با وزیر کشور در اردیبهشت ماه / کاندیدای مجلس دهم خواهم شد

حسن غفوری فرد عضو مجمع از راه اندازی مجدد خانه احزاب با اشاره به جلسات خانه احزاب خبر داد و گفت: در حال رفع مشکلات و مسائل هستیم و ان شاءالله بعد از رفع آنها در اردیبهشت ماه با وزیر کشور جلسه مشترک فعالان احزاب را برگزار خواهیم کرد.

مجمع عمومی خانه احزاب تا پایان بهار برگزار می شود

امرالله شیخیانی عضو کمیته اجرایی احیای خانه احزاب با بیان اینکه تاکنون تعداد قابل توجهی امضا از اعضای خانه جمع شده است اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم تا پایان بهار مجمع عمومی خانه احزاب را برگزار کنیم.

ملت ما در دفاع مقدس به گزینه نظامی دشمن تودهنی زد / هشت سال دفاع مقدس، گزینه روی میز ایران است

سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در اولین سخنرانی پس از امضای توافقنامه ژنو در جشن هستهای که در دانشگاه امیرکبیر برگزار شده بود، گفت: هدف اصلی جنبش دانشجویی مخالفت با دیکتاتوری است و دانشجو اجازه نمی دهد دیکتاتوری بخواهد جای جمهوریت را بگیرد.

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه ملت ما امروز یک الگوی جدید را به دنیا معرفی کرده است، گفت: ملت ما فقط این مسئله را محقق نکرده بلکه در این زمینه موفق نیز شده است و آنان نمی توانند این مسئله را بپذیرند و اگر چنین موفقیت های را داریم مدیون وحدت و آرمان های بزرگ ما است. امروز باید در ادامه فعالیت هسته ای گام بزرگ را برداریم. دشمن شما اگر ادعای گزینه نظامی می کند باید بداند که امروز نمی تواند با ملتی با زبان زور سخن گفت و هشت سال دفاع مقدس، گزینه روی میز ایران است که دشمن به وسیله آن تودهنی خورد و ۳۵ سال است که پیشرفت مستمر ایران ادامه داشته است.

وی ادامه داد: مشکل غرب این است که ایران مدلی را نشان داد که نه تنها بدون امریکا بلکه در مقابل امریکا نیز می توان ایستاد و پیشرفت کرد. همه کشورها با آزادی و کاپیتالیست مخالفت دارند حتی تراکنش حساب بانکی شما نیز برای آنان نگران کننده است.

واکنش مدعیان آزادی بیان به حضور جلیلی در دانشگاه امیرکبیر

برگزاری جشن هسته ای در دانشگاه امیر کبیر درحالی برگزار شد که مدعیان آزادی بیان با شعار «زنده باد مخالف من» در صفحه های مجازی از برنامه گسترده خود برای برهم زدن این مراسم خبر داده بودند.

صدور مجوز برای جبهه پایداری تا «استعلام» افراد معرفی شده قطعی نمی شود

احمد بخشایش عضو کمیسیون ماده ۱۰ احزاب با بیان اینکه پرونده جبهه پایداری در حال اخذ مجوز است اما هنوز قطعی نشده است، گفت: این موضوع در اولین فرصت و پس از دریافت استعلام درباره افراد معرفی شده قطعی می شود.

زمان برگزاری همایش «تقدیر از زنان کارگر» نهایی شد / دعوت از ربیعی و جلودارزاده برای حضور

محمد نیشابوری سخنگوی حزب اسلامی کار از نهایی شدن همایش تقدیر از زنان کارگر در ۹ اردیبهشت سال جاری خبر داد.

وی ادامه داد: از علی ربیعی وزیر کار و معاونانشان برای حضور و سهیلا جلودارزاده معاون وزیر صنعت و همچنین تعدادی از مدیران کارخانه ها دعوت به عمل آورده ایم.

نشست گسترده اصولگرایان در آینده برگزار می شود

سیدرضا تقوی عضو جامعه روحانیت مبارز با اعلام این خبر که نشست های گسترده اصولگرایان در آینده برگزار خواهد شد، گفت: در نشست فعلی هم اندیشی اصولگرایان از چهره های مؤثر این جریان دعوت به عمل آورده ایم.

افراط گری سیاسی در نهابت منجر به انزوای سیاسی می شود

حسین مظفر نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بارها به آقای خاتمی گفته است، اگر ما مطبوعات را به بهانه آزادی بیان رها کنیم فاجعه به بار خواهد آمد، خاطرنشان کرد: توسعه سیاسی مطلب خوبی است اما به شرطی که قواعد و ضوابط لازم خودش را داشته باشد. من می گفتم اگر فضای بسته را به یکباره باز کنیم اتفاقات خوبی نمی افتد و همیشه نظرم این بود که افراط گری سیاسی در نهابت منجر به انزوای سیاسی خواهد شد.

دعوت ملک عبدالله از هاشمی به کجا رسید؟!

غلامعلی رجایی در هفته اخیر از دعوت عربستان از هاشمی خبرداد و گفت: ممکن است ایشان امسال به عربستان سفر کنند، اما مقدمات این موضوع باید فراهم شود.

از دست دولت خارج است اما شاید دستگاه قضایی را دور زدیم!

یک متهم پرونده جعل نظرسنجی در اظهاراتی متناقض گفت «پرونده بازگشایی انجمن صنفی که از سوی قوه قضائیه پلمب شده، از دست دولت خارج است» و «احتمال دارد با هماهنگی وزارت کار، پیش از فک پلمب، مجمع عمومی انجمن را برگزار کنیم»!

انتهای پیام /

ارسال نظر