|
|
کدخبر: ۱۶۰۸۷۰

آیت الله سعیدی در دیدار با اعضای شورای مرکزی جامعه مهندسین:

امام جمعه قم با بیان اینکه بحثارتباط با روحانیت و مرجعیت کمّی نیست گفت: ارتباطتان با مراجع عظام ادامه داشته باشد چراکه مراجع نیز نیازمند ارتباط با افراد جامعه و فرهیختگان جامعه هستند.

به گزارش خبرنگار حوزه احزابخبرگزاری فارس، محمدرضا باهنر دبیرکل و اعضای شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین ظهر امروز(شنبه) با آیت الله سعیدی امام جمعه قم دیدار کردند.

باهنر در این دیدار با بیان اینکه از برخی جریانات که طرح زودهنگام انتخابات مجلس را مطرح می کنند گلایه داریم اظهار داشت: طرح مباحثسیاسی زود است چراکه کشور آنقدر در گردنه های تند مشکلات قرار دارد که باید این مشکلات را حل کنیم.

وی افزود: برخی از گره های کوری در کشور وجود دارد که ناخواسته به وجود آمده و یا به دلیل کم خردی برخی از مسئولان ایجاد شده است که باید باز شود.

آیت الله سعیدی امام جمعه قم نیز در این دیدار با بیان اینکه نگاه به روحانیت به خصوص به مرجعیت نگاهی فقهی و دینی است اظهار کرد: ما مرجع شیعی را حجت خدا می دانیم و اگر کسی این مقوله را خوب بفهمد هم در مرحله ایمان و عمل دچار مشکل نمی شود.

وی با بیان اینکه در عمل هماهنگی های لازم براساس ایمان شکل می گیرد افزود: عده ای در باور دچار مشکل شده اند و می گویند چه کسی گفته که مراجع حجت هستند و باید به آنها پناه ببریم و برخی ها نیز به آن باور رسیده اند اما در عمل اینگونه نیستند.

امام جمعه قم با تاکید بر اینکه ارتباط با مرجعیت و روحانیت «کمّی» نیست گفت: آن شخص و یا نظریه ای که اینگونه حرف می زند که مراجع چقدر مقلد دارند، در عمل و باور دچار اشتباه شده اند.

آیت الله سعیدی در ادامه تاکید کرد: ارتباطتان را با مراجع ادامه بدهید و مراجع نیز به ارتباط با جامعه و فرهیختگان جامعه نیازمندند؛ درواقع مراجع مجموعه خیرخواه و دوراندیش نظام هستند.

انتهای پیام /

ارسال نظر