|
|
کدخبر: ۱۶۱۰۳۶

آیت الله جوادی آملی در دیدار با شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین:

آیت الله جوادی آملی با بیان اینکه نگاه به امور باید ابدی باشد گفت: مجلس قانونی وضع نکند که از درون آن بابک زنجانی ها و اختلاس ۳ هزار میلیارد تومانی بیرون آید.

به گزارش خبرنگار حوزه احزابخبرگزاری فارس، آیت الله جوادی آملی عصر امروز(در دیدار با اعضای شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین) که به مناسبت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و امام خمینی(ره) به قم سفر کرده اند، اظهار داشت: ما قبل از انقلاب هر چه دشمنانمان به ما دستور می دادند می گفتیم چشم حال آنها به ما می گویند چشم بنابراین اگر این قدرت را نشناخته و حفظ نکنیم همان چیزی می شود که در جنگ جهانی اول رخ داد.

وی افزود: ۸ سال دفاع مقدس به ما آموخت پرچم یا زهرا می تواند پرچم ایران اسلامی را حفظ کند اما پرچم ۳ رنگ نتوانسته است حافظ پرچم یا زهرا باشد بنابراین دین در جوهره وجودی انسان وجود دارد.

آیت الله جوادی آملی با اشاره به اینکه دین آبرو، شرف و ملیت ما را تأمین می کند، تصریح کرد: نباید با مقوله ای مانند دین بازی شود؛ مجلسی قانونی را که وضع می کند نباید از درون آن بابک زنجانی ها و اختلاس ۳ هزار میلیارد تومانی بیرون بیاید.

وی با تأکید بر اینکه نگاه ما باید به امور نگاهی ابدی باشد، خاطر نشان کرد: انسان باید بداند که مرگ او را نمی میراند بلکه اوست که مرگ را می میراند و بلکه انسان نمی پوسد بلکه از پوست به در می آید.

وی تصریح کرد: روزی در این کشور ما جشن خودکفایی گندم را جشن گرفتیم اما بعدها چند میلیون تن گندم به کشور وارد کردیم. آقایان در توجیه کارشان می گفتند که هم جشن خودکفایی گندم درست بود و هم واردات چند میلیون تن گندم چرا که ما تحریم بودیم و برای اینکه دام هایمان زنده بمانند باید به آنها گندم می دادیم یعنی ما عرضه تأمین علوفه دام هایمان را نیز نداریم.

آیت الله جوادی آملی با تأکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی بدون انقلاب مقاومتی امکان پذیر نیست، خاطر نشان کرد: ملتی که جیب و شکمش خالی است نمی تواند مقاومت کند.

آیت الله جوادی آملی به ضرورت و اهمیت فرهنگ پرداخت و گفت: فرهنگ حرف اول، میانی و پایانی را می زند و قبل از اقتصاد، سیاست و اجتماع، فرهنگ است و یا به تعبیر دیگری فرهنگ یعنی خود دین.

وی با بیان اینکه برای انجام هر کاری باید نقشه جامع آن کار در دست باشد خاطر نشان کرد: بدون در اختیار داشتن نقشه جامع هر تصمیمی که گرفته شود، ناقص است.

آیت الله جوادی آملی در بخش دیگری از سخنانش مال را عمود خیمه یک نظام دانست و تصریح کرد: ملتی که جیبش خالی است در قدم اول مسکین و در قدم دوم فقیر محسوب می شود و فقیر نیز به این معناست که ستون فقرات یک فرد شکسته است بنابراین تا درک درستی از انقلاب اسلامی نداشته باشیم همه چیز در حد شعار است.

آیت الله جوادی آملی اضافه کرد: تا زمانی که برای تصمیمات و کارها نقشه جامع وجود نداشته باشد هرگز اقتصاد مقاومتی محقق نخواهد شد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد انشاء الله در آینده نزدیک شاهد شکوفایی، موفقیت و اشتغال کریمانه باشیم.

انتهای پیام /

ارسال نظر