|
|
کدخبر: ۱۶۶۵۳۱

دقایقی پیش صورت گرفت /

خبرگزاری تسنیم: معاون اول رئیس جمهور که به عسلویه سفر کرده است، دقایقی پیش بازدید هوایی خود را از فاز ۱۲ میدان گازی پارس جنوبی آغاز کرد.

به گزارشخبرگزاری تسنیمازبوشهر، اسحاق جهانگیری که صبح امروز وارد فرودگاه عسلویه شده بود پس از ورود بازدید هوایی خود را از فاز ۱۲ میدان گازی پارس جنوبی آغاز کرد.

در این بازدید بیژن زنگنه وزیر نفت و جمعی از مدیران شرکت های مختلف گازی، معاون اول رئیس جمهور را همراهی می کنند.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس در حاشیه این بازدید اظهار کرد: فاز ۱۲ میدان گازی پارس جنوبی در حال حاضر ۹۵ درصد پیشرفت دارد و نیز ردیف اول و دوم این فاز اوائل امسال وارد مدار تولید شده است.

علی اکبر شعبان پور با بیان اینکه ردیف های دوم و سوم فاز ۱۲ پارس جنوبی در خردادماه امسال به تولید می رسد، گفت: با بهره برداری از ردیف های سوم و چهارم فاز ۱۲ پارس جنوبی تولید گاز از این فاز از ۱۴ میلیون متر مکعب در روز به ۲۸ میلیون متر مکعب در روز افزایش پیدا می کند.

وی با بیان اینکه برای اجرای فاز ۱۲ پارس جنوبی ۶.۹ میلیارد دلار سرمایه گذاری شده است، افزود: فاز ۱۲ میدان گازی پارس جنوبی به دست متخصصان کشورمان در حال اجراست و این فاز به میزان ۳ فاز میدان گازی پارس جنوبی است.

وی تاکید کرد: با پیشرفتی که فاز ۱۲ میدان گازی پارس جنوبی دارد پیش بینی می شود تا پایان سال این میدان به بهره برداری کامل برسد و گاز آن در شبکه سراسری گاز کشور قرار بگیرد.

انتهای پیام / آ

ارسال نظر