|
|
کدخبر: ۱۶۷۴۵۶

در حال بروزرسانی / حداد عادل در مراسم افتتاحیه دانشکده خبرگزاری فارس:

نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه اداره جامعه و حکومت کردن بدون رسانه ممکن نیست، گفت: در واقع بدون رسانه اگر زندگی محال نباشد، اما سخت و دشوار است.

به گزارش خبرنگار سیاسیخبرگزاری فارس، غلامعلی حداد عادل مشاور عالی مقام معظم رهبری و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در مراسم افتتاحیه دانشکدهخبرگزاری فارس، اظهار داشت: شنیدن خبر افتتاح دانشکده درخبرگزاری فارس، به خودی خود امیدبخش و مسرت انگیز است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه تحولی که در فناوری اطلاع رسانی ایجاد شده دنیا را به کلی عوض کرده است، تصریح کرد: تحولی که در این عرصه در جهان پدید آمد افزون تر از تحولی بود که بعد از اختراع چاپ در دنیا پدیدار شد.

وی بر همین اساس گفت که امروز رسانه بخشی از زندگی همه ماست و دیگر در حاشیه زندگی نیست و از واجبات آن به شمار می رود در واقع بدون رسانه نمی شود زندگی کرد.

حدادعادل با بیان اینکه رسانه اکنون فقط برای افزایش معلومات نیست، یادآور شد: در واقع بدون رسانه اگر زندگی محال نباشد اما سخت و دشوار است و اداره جامعه و حکومت کردن هم بدون رسانه ممکن نیست.

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، با تأکید بر اینکه امروز رسانه ابزار کار اداره کشور است، گفت: در همه جای جهان رسانه وسیله ای برای مدیریت افکار عمومی به شمار می رود؛ هر حکومتی احتیاج به افکار عمومی دارد. اصطلاح جنگ نرم نیز در دنیایی معنا می یابد که رسانه به عنوان یک سلاح و سپر می تواند عمل کند.

وی اضافه کرد: همانطور که در جنگ جهانی اول توپخانه ها عمل می کرد امروز هم اول توپخانه رسانه ای عمل می کند در واقع اول اذهان عمومی را می کوبد بعد اقدام عملی و نظامی می کنند.

ادامه دارد…

ارسال نظر