|
|
کدخبر: ۱۶۹۰۸۵

تکرار / نوبخت:

سخنگوی دولت با بیان اینکه ۳۵ میلیارد دلار فایناس ارزی آماده پرداخت به طرح های توجیهی و توسعه ای استان های کشور است، گفت: در صورت ارائه طرح برای رونق تولید، کمتر از سه ماه پرداخت می شود.

به گزارشخبرگزاری فارساز رشت، محمدباقر نوبخت پنجشنبه شب در برنامه «الله تی تی» سیمای مرکز گیلان با تاکید بر اینکه از سرمایه گذاران با تمام وجودم حمایت می کنم، اظهار کرد: از بخش های غیردولتی می خواهم طرح های توجیهی و توسعه ای خود را ارائه دهند.

وی با بیان اینکه قانونگذار سهم هر استان را مشخص کرده است، افزود: اگر هر استان نتواند از پولی که در اختیار بنده است استفاده کند معاون برنامه ریزی رئیس جمهور مجاز است در هر جای دیگری استفاده کند.

سخنگوی دولت با بیان اینکه آخرین دوره خدمت بنده است، تصریح کرد: در صندوق توسعه ملی ۲۰ میلیارد دلار ارزی و ۱۰ هزار میلیارد تومان پول داریم و بنده دبیر این صندوق هستم و هر بخش خصوصی که طرح توجیهی و توسعه ای بیاورد در کمتر از سه ماه این پول را پرداخت می کنم.

وی با تاکید بر اینکه همه استان های کشور از جمله گیلان می توانند از این موقعیت ایجاد شده استفاده کنند، تصریح کرد: در مجموع ۳۵ میلیارد دلار فایناس به صورت ارزی داریم و هر استانی که طرحی ارائه دهد تا موجب رونق تولید شود می تواند از این پول استفاده کند.

نوبخت از اختصاص اعتبار به سه طرح بزرگ گیلان خبر داد و یادآور شد: تکمیل ۱۱ کیلومتر آزاد راه رشت قزوین، راه آهن و سد شفارود از طرح های مهم گیلان هستند.

وی با بیان اینکه تلاش خود را برای آبادانی و توسعه ایران از جمله گیلان به کار می گیرم، گفت: برای آبادانی ایران وظیفه ملی خود را انجام می دهم.

سخنگوی دولت درباره دارایی های خود اظهار کرد: بنده همواره از حقوق معلمی و اکنون از درآمد دانشگاهی تامین معاش می کنم.

وی با اشاره به اینکه هیچ پولی خارج از این دانشگاه دریافت نمی کنم، خاطرنشان کرد: عده ای می گویند نوبخت آمده تا جیب خود را پر کند که اینگونه نیست.

نوبخت متذکر شد: تمام حساب های بانکی بنده و خانواده ام کنترل شده است.

وی با اشاره به اینکه جوانان همواره به یاد خدا باشند، خاطرنشان کرد: اگر صداقتی در انسان باشد خداوند دست او را می گیرد.

برنامه ششم توسعه کشور با الگوی ایرانی اسلامی آماده شده است

سخنگوی دولت گفت: برنامه ششم توسعه کشور با الگوی ایرانی اسلامی آماده شده و تا پایان اردیبهشت ماه جاری گزارش این برنامه تقدیم مقام معظم رهبری می شود.

نوبخت در ادامه اظهار کرد: در سه بخش وظایف ملی، منطقه ای و خانوادگی به عنوان معاون رئیس جمهور تلاش می کنم.

وی با اشاره به هفته گذشته به صورت غیررسمی برای شرکت در مراسم درگذشت استاد فرض پور به رشت آمدم، تصریح کرد: در کمتر از یک ماه به پنج استان سفر کردم و در تمام جلسات هیئت وزیران شرکت داشتم.

سخنگوی دولت فراموش نکردن وظیفه ملی انتظار مردم از بنده است، گفت: تلاش می کنم تبعیض بین استان ها قائل نشوم.

وی با بیان اینکه نوبخت با بیان اینکه برای نخستین بار بودجه به وقت تنظیم شد، تصریح کرد: ۲۱ هزار میلیارد تومان به پیمانکاران دولت پرداخت شده است.

نوبخت با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۹۰۶ طرح ناتمام در کشور وجود دارد، تصریح کرد: تلاش شده این پروژه ها کاهش یابد و تعدادی طرح ها در سال جاری به پایان برسد.

سخنگوی دولت با بیان اینکه نمایندگان مجلس باید با بنده همراهی می کردند، یادآور شد: بودجه سال ۹۳ به هنگام از مجلس خارج شد.

وی افزود: در آخرین رای گیری تنها چهار مخالف داشتیم و بودجه با آرای گسترده به تصویب رسید.

نوبخت با بیان اینکه آیین نامه های اجرایی قبل از سال ۹۳ به تصویب رسید، خاطرنشان کرد: اکنون در حال برنامه ریزی برنامه ششم توسعه کشور هستیم.

وی یادآور شد: این برنامه با الگوی ایرانی اسلامی آماده شده و پایان اردیبهشت ماه جاری گزارش برنامه به مقام معظم رهبری ارائه می شود.

انتهای پیام / ۲۳۰۰ / س

ارسال نظر