|
|
کدخبر: ۱۶۹۰۸۸

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس:

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه در جریان تحقیق و تفحص ها، اتفاقات بدی رخ داد که بازگو نمی کنم، گفت: در آینده مسائلی را در این زمینه مطرح خواهم کرد و با آنانی که حق مردم را ضایع کردند، نیز برخورد خواهد شد.

به گزارشخبرگزاری فارساز همدان، امیر خجسته پنج شنبه شب در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اصحاب رسانه را مشاور و امین خود می داند، اظهار داشت: اهالی رسانه به عنوان بیدارگر جامعه، باید وظایف خود را در راستای احقاق حقوق مردم به خوبی انجام داده و در این راه از هیچ کس واهمه ای نداشته باشند.

وی خود را حامی رسانه ها دانست و خطاب به آنان گفت: اجازه فشارهای سیاسی و جناحی هیچ گروهی به اصحاب رسانه را نمی دهم و با قدرت و قوت از این مجموعه اثرگذار و بصیرت افزا دفاع خواهم کرد.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی خواستار تشکیل یک اتاق فکر با حضور اصحاب رسانه برای بهره گیری از نظرات سازنده آنها شد و افزود: بهره مندی از پیشنهادات و انتقادات سازنده اصحاب رسانه مسیر توسعه را برای استان هموار می کند.

وی با تأکید بر اینکه استان همدان در شرف یک تحول بزرگ در حوزه های مختلف است، ادامه داد: افکار بسته، خمود و متحجرانه در استان در حال زدودن است.

خجسته که معتقد است باید افکار بزرگ در استان حاکم شود، افزود: فکرهای کوچک، حقیر و متحجر به لطف خدا، تلاش اصحاب رسانه و انتخاب فردی چون خجسته، در حال کنار رفتن هستند.

وی با اشاره به شعار سال و ضرورت تحقق آن، توجه به اقتصاد مقاومتی را تنها راه علاج کشور دانست و ادامه داد: جلسات مختلفی برای اجرایی شدن این مهم برگزار شده، زیرا معتقدیم تحقق اقتصاد مقاومتی در گروی توجه به مقوله فرهنگ به عنوان زیرساخت اقتصاد است.

* وجود ۱۰ هزار مورد قانون در مباحثاقتصادی در مجلس

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از وجود بیش از ۱۰ هزار مورد قانون در مورد مباحثاقتصادی در مجلس شورای اسلامی سخن گفت و ادامه داد: علاوه بر احصای قوانین مربوط به اقتصاد مقاومتی، وظایف کمیسیون ها در این زمینه نیز مشخص شده است.

وی با بیان اینکه خلأهای قانونی و قوانین مزاحم در اجرای اقتصاد مقاومتی تعیین تکلیف شده است، قوانین موجود را به اندازه کافی دانست و خاطرنشان کرد: به دنبال وضع قوانین جدید نیستیم بلکه عملیاتی شدن قوانین برای اجرای اقتصاد مقاومتی را در دستور کار داریم.

خجسته با تأکید بر اینکه تا آخر خردادماه قوانین مرتبط با فرهنگ و اقتصاد مقاومتی تعیین تکلیف می شوند، بهترین زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی را مبارزه با مفاسد اقتصادی خواند و ادامه داد: به عنوان نماینده مردم در این زمینه از هیچ کوششی فروگذاری نمی کنم.

وی که اعتقاد دارد موضع خود را در ارتباط با مبارزه با مفاسد اقتصادی شفاف بیان کرده است، افزود: بنده بیشترین تحقیق و تفحص را در این زمینه داشتم.

* اتفاقات بدی در جریان تحقیق و تفحص ها افتاد

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه در جریان تحقیق و تفحص ها، اتفاقات بدی رخ داده که فعلاً نمی توانم بازگو کنم، ادامه داد: در آینده مسائلی را در این زمینه مطرح خواهم کرد و با آنانی که در جریان تحقیق و تفحص ها قصور کرده و حق مردم را ضایع کرده اند نیز برخورد خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ۷۰ مورد تحقیق و تفحص در مجلس همراه با حصول به نتیجه بوده که بنده در آنها مشارکت داشتم.

خجسته با تأکید بر اینکه باید حکم اعدام را برای مفسدان اقتصادی جاری کرد تا دیگر جرأت دست اندازی و تعرض به بیت المال مسلمین را نداشته باشند، افزود: باید از هر نظر زمینه عرض اندام مفاسد اقتصادی را از بین ببریم.

وی تذکر به مسئولان برای انجام بهتر وظایف را یکی از وظایف نمایندگی عنوان کرد و گفت: در جریان انجام این وظیفه، ۱۲۸ تذکر کتبی به مسئولان ملی داشتم که همراه با کسب نتیجه بوده است.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در ادامه ۵۶ مورد سئوال از وزرا را از دیگر اقدامات اجرایی در کارنامه کاری خود دانست و با تأکید بر اینکه باید برای مردم کار کرد، ادامه داد: از تهدیدها و تخریب ها هراسی به خود راه نمی دهم زیرا معتقدم باید به عنوان نماینده مردم برای خدمت به آنان پرقدرت و قوت وارد عرصه شد.

وی از تلاش برخی برای جلوگیری از فعالیتش در بعد تحقیق و تفحص سخن گفت و تصریح کرد: برخی برای سنگ اندازی و جلوگیری از فعالیت های من در این زمینه به چند نفر پول داده بودند که در یک حسینیه، شخصیت مرا تخریب کنند اما من با این حربه ها؛ ترسی به خود راه نمی دهم.

* تأکید بر حفظ فضای سبز، باغات و ابنیه تاریخی

خجسته در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه باید نسبت به حفظ فضای سبز، باغات و همین طور ابنیه تاریخی توجه لازم صورت گیرد، اضافه کرد: منابع نفتی روزی به پایان می رسد اما استفاده از ظرفیت گردشگری و مناطق بکر و طبیعی با هدف بهره گیری از صنعت توریسم، از موضوعاتی است که هیچ گاه تمام شدنی نخواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه حتی یک درخت هم نباید قلع و قمع شود، گفت: مطابق کمیسیون ماده ۵، نباید فضای سبزی که متعلق به مردم است را به خاطر برخی منافع، از بین برد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با تأکید بر اینکه باغات همدان رو به کاهش است، بیان داشت: همدان دارای جمعیت ۷۰۰ هزار نفری، به خاطر برخی مشکلات چون خشکسالی، ریزگردها و استعداد مهاجرپذیری، نیاز به فضای سبز و باغات دارد.

* قول بهره برداری از پتروشیمی هگمتانه تا سه ماه دیگر

وی در ادامه در پاسخ به سئوال خبرنگاری در خصوص پتروشیمی هگمتانه و وضعیت آن، از پیگیری های صورت گرفته در این زمینه خبر داد و بیان داشت: مسئولان امر قول بهره برداری از این پروژه را تا سه ماه آینده داده اند.

خجسته با تأکید بر حمایت از طرح های اشتغال زا گفت: اگر مدیران قبلی نیز به مانند نیکبخت پیگیر امور بودند، الآن بخش اعظمی از مشکلات استان رفع و رجوع شده بود.

* به سیاست بازان رحم نمی کنیم

وی از حمایت همه جانبه اش از مدیران فعال سخن راند و با تأکید بر اینکه بازی های سیاسی جایی در استان ندارد، افزود: به آنانی که به دنبال بازی سیاسی و قصور از انجام کار هستند، رحم نخواهیم کرد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با اشاره به اینکه با تعدادی از مدیران در استان مشکل داریم، از فعالیت برخی مدیران پروازی انتقاد کرد و گفت: این دسته از مدیران سال هاست که فقط وقت مردم را گرفته اند.

وی در پاسخ به سئوال دیگری در خصوص افزایش اعتیاد در همدان، این آسیب اجتماعی را مقوله ای ملی دانست و با بیان اینکه باید با فرهنگسازی زمینه استفاده از این ماده خطرناک را در بین جامعه کاهش داده و ریشه کن کرد، افزود: دشمن برای ضربه زدن به نظام، تا بدان جا پیش رفته که در برخی مناطق به ویژه مناطق حاشیه شهر شاهد توزیع رایگان مواد مخدر هستیم.

خجسته از کشف ۳۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در استان خبر داد و گفت: این موضوع برای استان یک خطر بزرگ محسوب می شود که باید در این زمینه هوشیار باشیم.

وی در پاسخ به سئوال دیگری درباره نبود وحدت در مجمع نمایندگان استان، ضمن مخالفت با این سخن، خاطرنشان کرد: تاکنون حتی یک حرف برخلاف وحدت مجمع نمایندگان مطرح نکرده ام.

به گفته رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، اگر نماینده ای در مسیری غیر از وحدت و تعامل گام بردارد نماینده مردم نیست و نمی تواند فضا را برای توسعه جامعه مهیا سازد.

وی یکی از دلایل عقب ماندگی همدان در سال های گذشته را نبود تعامل در آن دانست و ادامه داد: خوشبختانه فضای تعاملی و همدلی موجود در استان، زمینه را برای توسعه بیشتر آن ایجاد کرده است.

* رئیس جمهور تابستان به همدان می آید

خجسته در پاسخ به این پرسش که چرا تلاشی از سوی مجمع نمایندگان برای سفر رئیس جمهور به همدان مشاهده نمی شود، افزود: طی هماهنگی با مجمع نمایندگان، به احتمال زیاد تابستان امسال میزبان رئیس جمهور در همدان خواهیم بود.

وی از حضور وزیر بهداشت و درمان در اردیبهشت ماه در همدان خبر داد و گفت: سفر وزیر به همدان چند بار به دلایل مختلف به تعویق افتاده بود که تا پایان اردیبهشت ماه انجام می شود.

* امسال کار راه آهن هنوز شروع نشده است

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس در ادامه در خصوص وضعیت راه آهن تهران همدان نیز گفت: از وزیر راه و شهرسازی پیگیر شدم که چرا با وجود گذشت یک ماه و ۱۰ روز از سال، هنوز کار پروژه راه آهن آغاز نشده است.

وی با بیان اینکه ۳۶ سال است چشم همدان به دیدن راه آهن روشن نشده است، تصریح کرد: یکی از دلایل عدم اجرایی شدن این مهم به مدیران و عملکرد آنها برمی گردد.

خجسته در ارتباط با آزادراه همدان ساوه نیز گفت: با پیگیری های صورت گرفته تا ۱۰ روز آینده کار بخش پایانی این پروژه آغاز و قرار است تا شهریورماه به اتمام برسد در غیر این صورت وزیر راه و شهرسازی را استیضاح می کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه مدیران باید نسبت به جذب بودجه های ملی تلاش کنند، تأکید کرد: ۸۵.۵ درصد بودجه های عمرانی کشور در اختیار وزارتخانه ها بوده و تنها ۱۴.۵ درصد آن در اختیار استان ها قرار می گیرد.

* تعیین تکلیف ۲۶۰ پروژه نیمه تمام

نماینده مردم همدان در مجلس با اشاره به لزوم تعیین تکلیف ۲۶۰ پروژه نیمه تمام طی امسال، خاطرنشان کرد: برای به نتیجه رسیدن این پروژه ها باید از منابع ملی استفاده شود.

وی که معتقد است اگر مدیری قادر به جذب بودجه ملی نباشد، باید کنار رود، گفت: باید از تمام توان خود برای پیشرفت استان بهره ببریم.

* قطار شهری از دستور کار خارج نشده است

خجسته در ادامه در پاسخ به سئوال دیگری در خصوص قطار شهری، آن را یکی از ضروریات همدان دانست و تصریح کرد: راه اندازی بی آر تی در همدان، مقدمه ای بر پروژه قطار شهری است و این طرح به هیچ عنوان از دستور کار خارج نشده است.

وی از پیگیری های مستمر برای احقاق حق مالباختگان سایپا سخن گفت و با بیان اینکه تحقق این امر به زعم برخی به یک معجزه شبیه بود، گفت: به طور حتم با اراده ای قوی و اعتقاد به ستاندن حق مردم، می توان در پیشبرد اهداف پیش رو موفق بود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس در پاسخ به این سئوال که چرا بعد از به نتیجه رسیدن ماجرای نمایندگی سایپا در همدان، شاهد نصب بنرهای تبلیغی تقدیر از نماینده را شاهد بودیم، گفت: مالباختگان برای تشکر از پیگیری های صورت گرفته در این زمینه در دفتر بنده حضور یافتند و با یک تابلو قصد قدردانی از زحماتم را داشتند که قبول نکردم.

وی با تأکید بر اینکه نصب بنر قدردانی خالی از اشکال است، افزود: نباید کارهای بزرگ را کوچک کنیم چون در این زمینه پیگیری پرقدرتی را انجام دادیم.

* قول وزیر کشور از تکرار نشدن سخنرانی های افراط گرایان

خجسته در پاسخ به سئوال دیگری در خصوص نتیجه سئوال از وزیر کشور در مورد سخنرانی رضوی فقیه و اینکه چرا از سخنان وزیر کشور با وجود قانع نشدن دیگر نمایندگان در مورد این قضیه، قانع شده است، با تأکید بر اینکه ما مخالف افراط و تفریط هستیم، ادامه داد: من که نمی خواهم با وزیر بجنگم، وظیفه بنده پیگیری و پیشگیری است و ایشان نیز قول دادند که دیگر چنین موضوعی تکرار نشود.

وی با بیان اینکه نباید قهرمان پروری کنیم، گفت: بهتر است افراد و اتفاقات را در حد خودش مطرح کنیم نه اینکه یک موضوع کم اهمیت آن قدر بزرگ شود که زمینه طرح آن در عرصه بین المللی را شاهد شویم.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در پاسخ به سئوال دیگری درباره نقش اش در انتصاب مدیرکل ارشاد تازه منصوب شده همدان با وجود اینکه شش ماه از مدت خدمتش باقی مانده، افزود: خواست مردم مدیران توانمند و تحول گرای دارای ایده های بزرگ است.

وی با بیان اینکه سکانداری ارشاد نیازمند مردی از جنس این مجموعه بود، گفت: آقای عبادی در این زمینه عملکرد خوبی داشته اند.

وی خاطرنشان کرد: در مشورت هایی که غالباً با مجمع نمایندگان در موضوع انتصابات صورت می گیرد، همه متفق القول به دنبال مدیران بی حاشیه و کارآمد هستند.

* پیگیری وضعیت مشکلات گلزار شهدای همدان

خجسته در پاسخ به سئوال دیگری در خصوص مشکلات سنگ قبور شهدا گفت: در روزهای آینده باید وضعیت گلزار شهدای همدان ساماندهی شود.

وی با اشاره به گرانی قیمت قبر در همدان و انتقاد از اینکه نباید این قیمت های میلیونی برای قبور تعیین شود، اظهار داشت: با این قیمت های کلان مگر آدم از مردن منصرف می شود.

نماینده مردم همدان در مجلس با بیان اینکه در خصوص تعیین تکلیف وضعیت گورستان و گلزار شهدا با شهردار صحبت هایی شده است، گفت: با اوقاف در این زمینه به خاطر یک سری مباحثمدیریتی، با مشکلاتی مواجه هستیم.

وی در ادامه ساماندهی ورودی های شهر همدان را از دیگر اولویت ها دانست و تأکید کرد: همدان به عنوان یک شهر گردشگری باید دارای ورودی های زیبا و جذابی باشد تا باعثجذب گردشگر شود.

* همدان تبدیل به پارکینگ شده است

خجسته در پاسخ به سئوالی در خصوص کندی کار احداثشهرک صنفی، پیگیری در این خصوص را نیز جزو برنامه ها خواند و گفت: در آینده به ناچار باید اصناف و بنک داران را به خارج از شهر انتقال دهیم زیرا همدان با این وضعیت به یک پارکینگ تبدیل شده است.

وی در جواب پرسشی در خصوص بودجه فرهنگی استان گفت: مدیران باید در راستای جذب بودجه تلاش لازم را داشته باشند.

نماینده مردم همدان در مجلس در ادامه در پاسخ به سئوال یک خبرنگار که طبق وعده ای که دادید اگر مدیرکل ارشاد در کارش موفق نشود، کنار گذاشته می شود، گفت: من نگفتم مدیران کنار گذاشته می شوند، بلکه باید خودشان وضعیت را تعیین تکلیف کنند چرا که در قبال مردم مسئول هستند.

وی این سخنان را در حالی بیان می کرد که مدیرکل ارشاد به عنوان میهمان در این جلسه کنارش نشسته بود و در اواسط جلسه به جمع حاضر پیوست، در صورتی که قبل از حضور مدیرکل ارشاد در این جلسه، صحبت از کنار گذاشتن مدیران کم کار بود.

* ساخت شهرک دارویی در قهاوند / صدور سه ساعته مجوز سرمایه گذاری

خجسته در ادامه در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص جذب سرمایه گذار، رقابت امروز را در جذب سرمایه گذار دانست و ادامه داد: ساخت شهرک دارویی در قهاوند با سرمایه گذاری یک ایرانی مقیم در فرانسه، از امروز کلید خورده که می تواند زمینه اشتغال برای ۲ هزار نفر را ایجاد کند.

وی با اشاره به صدور مجوز سرمایه گذاری برای سرمایه گذار طی کمتر از سه ساعت، آن را اقدامی مناسب در جذب سرمایه گذار دانست و گفت: در حال حاضر این کاری که در همدان انجام می شود در آمریکا هم وجود ندارد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس در ادامه کلنگ زنی شهرک صنعتی بوعلی ۲، شهرک صنعتی فامنین، افتتاح مرکز کسب و کار، پارک علم و فناوری، احداثپل های غیر هم سطح و مسائلی از این دست را ناشی از سرمایه گذاری در استان و ایجاد فضای کار دانست.

* سفر به لبنان، سوریه، عراق و اندونزی در آینده نزدیک

وی در ادامه با گریزی به وضعیت لبنان و سوریه، از انجام سفری به این دو کشور خبر داد و گفت: این سفر قرار بود هفته گذشته انجام شود که به دلایلی به تعویق افتاده و در آینده ای نزدیک به وقوع خواهد پیوست.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هدف از این سفر برگزاری جلساتی با مجلس سوریه و لبنان است، ادامه داد: ارائه قوانین پیشنهادی به منظور بهره گیری مجلس سوریه و لبنان با هدف اجرایی شدن دموکراسی واقعی، یکی از اهداف این سفر خواهد بود.

وی از سفر به عراق بعد از برگزاری انتخابات این کشور خبر داد و افزود: به عنوان رئیس پارلمانی هیئت پارلمانی ایران و اندونزی نیز یک سفر به اندونزی پیش بینی شده که در آینده ای نزدیک انجام می شود.

انتهای پیام / ۸۹۰۰۲ /

ارسال نظر