|
|
کدخبر: ۱۶۹۱۷۶

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس در گفت وگو با فارس:

نماینده مردم شهرستان های دماوند و فیروزکوه در مجلس گفت: کارت زرد نمایندگان مجلس به وزیر آموزش و پرورش سیاسی نبود و فقط بعضی نمایندگان از انتصاب مدیران ستادها در این وزارت خانه ناراضی بودند.

حمیدرضا مشهدی عباسی امروز در گفت وگو با خبرنگارخبرگزاری فارسدر شرق استان تهران، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته گرامیداشت مقام معلم و نیز هفته کارگر، با اشاره به فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی اظهار داشت: امسال باید به دو مقوله فرهنگ و اقتصاد توجه بیشتری داشت.

وی توسعه اقتصاد و فرهنگ را به دست کارگران و معلمان برشمرد و افزود: امروز توجه به تعلیم و تربیت ایرانی و اسلامی توسط معلمان از ضروریات کشور است.

نماینده مردم شهرستان های دماوند و فیروزکوه در مجلس با بیان اینکه مشکلات فرهنگیان فقط مادی نیست، تصریح کرد: روزی همین مسئولان و مدیران، دانش آموز بودند و بدین خاطر، باید به موضوع تعلیم و تربیت توجه بیشتری داشته باشند.

مسئولان و مدیران از معلمان تقدیر کنند

مشهدی عباسی با اشاره به برگزاری مراسم مختلف ویژه فرهنگیان در رودهن، دماوند و فیروزکوه اظهار داشت: رؤسای آموزش و پرورش، برنامه های خوبی تدارک دیده اند تا بتوانند فعالیت مطلوبی را در شأن فرهنگیان به اجرا درآورند.

وی با بیان اینکه همه دستگاه ها و نهادها باید در این امر سهیم باشند، گفت: در سال، یک هفته به عنوان تکریم از معلمان داریم و مدیران می توانند با گل و شیرینی سراغ معلمان در مدارس بروند و این کوچک ترین کاری است که می شود برای قدردانی از زحمات معلمان انجام داد.

نماینده مردم شهرستان های دماوند و فیروزکوه در مجلس با اشاره به برنامه های خاص مجلس شورای اسلامی برای آموزش و پرورش اظهار داشت: کار آموزش و پرورش بسیار مهم است؛ به این لحاظ که اثر کار آنان چند سال آینده مشخص می شود و در این زمینه، خیلی باید دقت داشت.

وزرا با مجلس تعامل داشته باشند

نماینده مردم شهرستان های دماوند و فیروزکوه در مجلس با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تأکید کرد: باید از مدیران دلسوز و علاقه مند در مدارس و آموزش و پرورش استفاده شود.

وی با اشاره به کارت زرد نمایندگان مجلس به وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: یکی از وظایف مجلس، نظارت بر کارهای وزیران دولت است؛ بعضی کارت زرد نمایندگان مجلس به وزیر آموزش پرورش را سیاسی جلوه دادند.

نماینده مردم شهرستان های دماوند و فیروزکوه در مجلس این کار را اشتباه برشمرد و اظهار داشت: مجلس باید کار نظارتی خود را انجام دهد و وزرا نیز باید با مجلس تعامل داشته باشند؛ البته وزرا حق دارند از نیروهایی استفاده کنند که همراه و هماهنگ تر باشند.

مشهدی عباسی افزود: برخی نمایندگان بر خلاف این موضوع نگاه می کردند و اعتقاد داشتند در بعضی مناطق در رأس ادارات کل آموزش و پرورش، از افراد استفاده شده که با سیاست های مجلس هماهنگ نیستند و مشکلاتی دارند.

نماینده مردم شهرستان های دماوند و فیروزکوه در مجلس اضافه کرد: به هر حال، امیدواریم که با تلاش و تعامل دوجانبه بین مجلس و وزارت آموزش و پرورش به نتایج خوبی برسیم.

انتهای پیام / ۲۵۶۸ / ی۴۰

ارسال نظر