|
|
کدخبر: ۱۷۰۰۳۶

کوثری در همایش " دلواپسیم "

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: تا ۱۵ روز پیش یک دلار هم نتوانسته ایم از پول های بلوکه شده نفتی را برداشت کنیم.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران در مجلس و عضو کمیسیون امنیت ملی در سخنانی در همایش " دلواپسیم " گفت: ما مذاکرات را هیچ وقت قطع نمی کنیم. ما هم منطق داریم و هم این است که فعالیت های ما در چارچوب ان پی تی و هیچ تخلفی در این چارچوب صورت نمی گیرد.

وی ادامه داد: ما براساس مقررات آژانس بین المللی انرژی اتمی حرکت کرده ایم و حرفمان این است که برای منافع ملی خودمان باید از این حق خودمان دفاع کنیم.

کوثری تاکید کرد: این مسئله در اصل یک نبرد است. ما در نبرد ۸ ساله خودمان نشان دادیم که شکستن حصر آبادان با فرمان امام نیز برای منافع ملی بوده است. رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس در نهایت نگذاشتند که یک وجب از خاک کشور در اختیار دشمن قرار گیرد.

وی افزود: بحثهسته ای هدف منافع ملی ماست. ما چیزی بیشتر از آن نمی خواهیم.

کوثری در ادامه اظهار داشت: ما قانون را در چارچوب ان پی تی قبول داریم و براساس نوشته های آنها آن را قبول می کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی افزود: ما در سال ۱۳۷۳ درخواست اورانیوم غنی شده ۲۰ درصد را برای راکتور تهران درخواست دادیم و آژانس هم آن را ابلاغ کرد. چطور است که در ۴ سال پیش وقتی دوباره این مقدار اورانیوم ۲۰ درصد را خواستیم، به ما ندادند؟

کوثری ادامه داد: ما توانستیم به اورانیوم غنی شده ۲۰ درصد دست یابیم، اما آنها باورشان نمی شد.

وی تصریح کرد: اگر تعلیق ۲۰ درصد را قبول کرده ایم، حداقل بانک مرکزی باید از تحریم درمی آمد و صادرات نفت نیز آزاد می شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی در ادامه افزود: ما در جلسه ای که ۱۵ روز پیش در مجلس با مسئولین بانک مرکزی داشتیم متوجه شدیم که تا ۱۵ روز پیش یک دلار هم نتوانسته ایم از پول های بلوکه شده نفتی را برداشت کنیم.

کوثری با بیان اینکه ما معتقدیم با توافقی که انجام شده به منافع ملی ما خدشه وارد شده است گفت: تیم مذاکره کننده باید در توافق نهایی هوشیار باشد.

انتهای پیام /

ارسال نظر