|
|
کدخبر: ۱۷۲۳۷۷

فرجی دانا:

خبرگزاری تسنیم: وزیر علوم گفت: برخی پافشاری ها در امور آموزشی و پژوهشی مبنی بر انطباق آنها با استانداردهای علم در جهت حفظ منافع ملی و منافع ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش گروه دانشگاهخبرگزاری تسنیم، رضا فرجی دانا وزیر علوم تحقیقات و فناوری در بازدید از دانشگاه افسری امام علی(ع) با بیان اینکه آنچه که در ارتش مایه افتخار است وجود تخصص در کنار تعهد است، اظهار داشت: مقام معظم رهبری نیز بر لزوم توجه به علم و فناوری در عرصه قدرت های جهانی تاکید داشته اند و پیشرفت علم و فناوری نه تنها اقتدار سیاسی بلکه اقتدار ملی را نیز به همراه خواهد داشت.

وی افزود: تاریخچه دانشگاه افسری امام علی(ع) افتخارآمیز است و برای همه ما باعثافتخار است که در ارتش جمهوری اسلامی ایران ما این سطح از تخصص ها همراه با پایبندی به ارزش ها وجود دارد که این امر باعثمباهات وزارت علوم نیز هست.

وزیر علوم با بیان اینکه حوزه فناوری های نظامی همیشه پیشگام تر از فناوری های دیگری بوده اند که در عرصه جامعه وجود داشته است، گفت: هر آنچه که امروز به عنوان فناوری غیرنظامی در عرصه جامعه می بینیم قبل از آن که فناوری غیرنظامی باشد در فناوری های نظامی مورد استفاده قرار گرفته است.

وی در ادامه افزود: اگر به سیر تاریخ نگاه کنیم علم و فناوری همیشه خود را در عرصه های نظامی به خوبی نشان داده است و از خصیصه های بارز دانشگاه افسری امام علی(ع) نیز سطح علم و فناوری بالا همراه با تعهد به ارزش ها بوده است.

وزیر علوم با اشاره به اینکه هر آنچه که بتوانیم برای تقویت سطح دانشگاه افسری امام علی(ع) و رساندن آن به شاخص های استاندارد آموزش عالی کشور انجام می دهیم، گفت: برخی پافشاری ها در امور آموزشی و پژوهشی مبنی بر انطباق آنها با استانداردهای علم، در جهت حفظ منافع ملی و همچنین منافع ارتش جمهوری اسلامی ایران است زیرا اگر خروجی های این دانشگاه مطابق استانداردها نباشد طبیعتا مورد تائید نخواهد بود.

مشکلات دانشگاه افسری امام علی(ع) را پیگیری می کنیم

فرجی دانا با اعلام اینکه کارگروهی جهت حل مشکلات این دانشگاه تشکیل خواهد شد، گفت: در سطح توان مشکلات مطروحه از سوی مسئولان دانشگاه افسری امام علی(ع) را پیگیری می کنیم تا این دانشگاه به استانداردهای علمی لازم دست یابد.

وزیر علوم در خاتمه ابراز امیدواری کرد که نظام بودجه ریزی آموزش عالی براساس سرانه دانشجویی هر دانشگاه در سال ۱۳۹۴ محقق شود.

در ادامه این مراسم فرمانده دانشگاه افسری امام علی(ع) و معاون پژوهشی این دانشگاه گزارشی از روند فعالیت های آموزشی، علمی و پژوهشی ارائه کردند.

وزیر علوم در ابتدای ورود به دانشگاه افسری امام علی(ع) با حضور در مقبره الشهدای این دانشگاه و قرائت فاتحه برمقام شامخ این بزرگواران ادای احترام کرد و پس از تماشای عملیات رزمی و راپل دانشجویان، از سالن های تیراندازی و شبیه ساز بالگرد این دانشگاه بازدید کرد.

در بازدید وزیر علوم از دانشگاه افسری امام علی(ع) ف عبدالحسین فریدون مشاور وزیر علوم و مدیرکل دفتر وزارتی و سعید سمنانیان رئیس مرکز هئیت های امنا و هئیت ممیزه مرکزی این وزارتخانه وی را همراهی کردند.

انتهای پیام /

ارسال نظر