|
|
کدخبر: ۱۷۲۳۸۳

حجت الاسلام نبویان در نطق میان دستور:

نماینده تهران در مجلس گفت: رابطه با کشوری های فاسد و ظالمی که در دشمنی با این ملت بزرگ ایران از هیچ امری فروگذار نکرده اند، نباید مسئله اصلی سیاست خارجی ما تلقی شود، چراکه حل مشکل ما به دست خدای متعال است و نه با عنایات سران کفر.

به گزارش خبرنگار پارلمانیخبرگزاری فارس، حجت الاسلام سید محمود نبویان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز(چهارشنبه) در نطق میان دستور خود در صحن علنی اظهار داشت: امسال سال فرهنگ و اقتصاد نامیده شده است که از یک سو باید شاهد تحول در عرصه اقتصاد بوده و با مدیریت جهادی و عزم ملی، شاهد کاهش تورم، جلوگیری از گرانی های سرسام آور، رونق کسب و کار و عدم اسراف در بیت المال و از سوی دیگر شاهد تحول در عرصه فرهنگ و جهت دهی آن به سمت ارزش های اسلامی باشیم.

وی افزود: روشن است که مسئله فرهنگ مهمتر از تمام ابعاد دیگر اعم از سیاست و اقتصاد است و اگرچه برای فرهنگ و در معنای اصطلاحی آن صدها تعریف ارائه شده است، اما معنایی که امام(ره)، مقام معظم رهبری و نیز سایر علما و اندیشمندان بر آن وفاق دارند، مرکب از سه مؤلفه باورها، ارزش ها و رفتارهای افراد یک جامعه است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: در جامعه اسلامی وقتی از فرهنگ اسلامی و کار فرهنگی سخن می گوییم، به معنای باورها و ارزش های اسلامی و ساماندهی رفتارهای افراد جامعه بر اساس آن است.

نبویان تصریح کرد: تبیین و تقویت اصول دینی، احکام و اخلاقیات اسلام در سطح جامعه و نهادینه کردن آنها در رفتارهای جامعه، کاری فرهنگی خواهد بود و چنین امری در قالب های گوناگون مانند رسانه های مختلف دیداری و شنیداری از قبیل صدا و سیما، سایت های مجازی، مطبوعات، مجلات،، سینما و غیره متبلور است.

وی ادامه داد: انتشار یک روزنامه یا یک مجله، فی نفسه یک کار فرهنگی نیست، بلکه در جامعه اسلامی زمانی یک کار فرهنگی است که به تقویت فرهنگ اسلامی، یعنی جهان بینی اسلامی و ارزش های اسلامی منتهی شود، اما در صورتی که یک روزنامه یا مجله ای درصدد تضعیف ارزش های اسلامی در ابعاد گوناگون آن برآید، چاپ چنین روزنامه و مجله ای کاری کاملا ضد فرهنگی خواهد بود و روشن است که باید با کارهای ضد فرهنگی برخورد شود.

نماینده تهران اضافه کرد: تبیین و تقویت توحید، ابعاد گوناگون عدالت، نبوت و امامت و فلسفه آن، معاد محوری، نماز، حجاب، تولی و تبری، خانواده محوری، ارزش کار، رعایت نظم و اجرای قانون، رعایت حقوق افراد، ارزش خودکفایی، استقلال، ایثار و کمک به دیگران، دوری از محرمات مانند اسراف و خرج های غیرضروری برخی از ابعاد مختلف فرهنگ اسلامی است.

وی در ادامه بیان داشت: اگر باور داشته باشیم که پدید آورنده همه پدیده های عالم، خدای متعال است، هیچ گاه حل مشکل را جز از خدای متعال و تلاش های جهادی مؤمنانه جامعه اسلامی جستجو نمی کنی، از این رو حل مشکل اقتصادی جامعه اسلامی با عزم ملی و مدیریت جهادی مؤمنان و استمداد از او خدا قابل حل است، نه با رابطه با سران کفر مانند آمریکا و کشورهای ظالم و مستکبر اروپایی.

وی افزود: تقویت رابطه با خداوند است که می تواند مشکل جامعه را حل کند، نه تقویت رابطه با کشورهای ضد دین و اسلام و دشمنان ملت بزرگ ایران.

نبویان خاطر نشان کرد: رابطه با کشوری های فاسد و ظالمی که در دشمنی با این ملت بزرگ ایران از هیچ امری فروگذار نکرده اند، نباید مسئله اصلی سیاست خارجی ما تلقی شود، چراکه حل مشکل ما به دست خدای متعال است و نه با عنایات سران کفر.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: باور به خداوند متعال در حل مشکلات بوده که امام خمینی(ره) تأکید کردند که «آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند»، امام که این جمله را می فرمودند سختی ها را می دانستند، جنگ ۸ ساله را می دانستند، تمام سختی ها و دشمنی های کشورهای مدرن و کافر را می دانستند، اما در عین حال با وجود آن همه شهید و جانباز می فرمود که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

وی ادامه داد: امام با تحمل سختی ها ثابت کرد که دشمنان خدا و سران کفر نمی توانند بر ایمان و تلاش مؤمنان و امداد الهی پیروز شوند و همگی شاهد بوده ایم که ملت با ایمان خود در مقابل آمریکا و بیش از ۳۷ کشور دنیا که به حمایت از صدام برخواسته بودند به پیروزی رسید اما در مقابل صدام با اعتماد به آمریکا و تکیه بر کشورهای بزرگ اروپایی مانند فرانسه، انگلستان، آلمان و نیز کشورهای عربی منطقه نتوانست به پیروزی برسد و همه شاهد بوده ایم که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

نبویان تصریح کرد: تکیه و اعتماد به وعده های دشمنان اسلام و دشمنان این ملت مانند سران کفر و امید به رفع زورگویی های آنها یعنی رفع تحریم نشستن جز شکست و ذلت برای ما نتیجه ای ندارد.

نماینده تهران ادامه داد: این امر را در مسئله هسته ای در حال مشاهده هستیم با اینکه تقریبا ۹۵ درصد ابعاد هسته ای خود را واگذار کرده ایم دشمن به هیچ یک از حداقل ۵ درصد تعلیق و نه رفع تعلیق تحریم های وعده داده شده، عمل نکرده است.

وی اضافه کرد: می دانم که هنوز یک دلار از پول هایی که آزاد شده است به دست ایران نرسیده، هنوز نتوانستیم بدهکاری خود را به دانشگاه های خارج پرداخت کنیم، هنوز هیچ یک از کشتی های ما مورد؟؟؟ آنها قرار نگرفته اند در مقابل پیشروی های دشمن را روز به روز بیشتر شاهد هستیم.

نبویان گفت: تهدیدهای نظامی مکرر، تحقیرهای مکرر ملت ایران در سفر هیأت پارلمانی اروپا و سفر اشتون به ایران، بیانیه پارلمان اروپا، مشروط دانستن سفر پارلمان ایران به آلمان با انگشت نگاری از نمایندگان مجلس، منع سفر هیأت پارلمانی ایران با جلوگیری از گذر هواپیمای حامل نمایندگان مجلس از فضای آمریکا، تصرف ظالمانه و ساختمان مربوط به بنیاد علوی و مصادره آنها، یادمان نمی رود که سال گذشته در همین وقت ما تحت تحریم های سنگین تر بوده ایم و فشارها بیشتر بوده است اما دشمنان ما جرأت توهین کردن به ملت عزیز و بزرگ ایران را نداشته اند همه اینها به سبب آن است که گمان باطل کرده ایم که حل کننده مشکلاتمان دشمنان خدای متعال و دشمنان اسلام و دشمنان این ملت هستند باید باور به توحید داشته باشیم و حل کننده مشکلات را خدای متعال بدانیم و باور عمیق داشته باشیم که دشمن با عنایات خداوند هیچ غلطی نمی تواند بکند.

انتهای پیام /

ارسال نظر