|
|
کدخبر: ۱۷۲۴۵۴

رحمانی فضلی در دیدار فرمانده نیروهای مسلح پاکستان:

خبرگزاری تسنیم: وزیر کشورمان در دیدار فرماندهی نیروهای مسلح پاکستان گفت: برخی گروهک های تروریستی از حسن نیت ایران نسبت به پاکستان سو استفاده می کنند و باید با همکاری بیشتر میان قوای مرزی دو کشور، فعالیت این گروهک های تروریستی از بین برود.

به گزارش حوزه دولتخبرگزاری تسنیمبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور به اتفاق هیات بلند پایه سیاسی و امنیتی با حضور در ستاد فرماندهی ارتش پاکستان با ژنرال راحیل شریف فرماندهی نیروهای مسلح این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

وزیر کشور در این دیدار ضمن قدردانی از استقبال گرم طرف پاکستانی و انجام دیدارهای مهم با نخست وزیر, وزیر کشور و مقام های ارشد دولتی و نظامی پاکستان، این دیدارها را ره آوردی برای ارتقای سطح همکاری ها میان دو کشور در تمامی زمینه ها دانست.

رحمانی فضلی گفت: با طرف پاکستانی توافقات خوبی در زمینه برقراری امنیت در مرزهای مشترک و همکاری بیشتر بمنظور مقابله با پدیده تروریسم در منطقه، مبارزه با قاچاق مواد مخدر، انسان، کالا و سوخت صورت گرفت.

وزیر کشور تصریح کرد: امیدواریم تامین امنیت در برخی از نقاط مرزی مشترک که گروهک های تروریستی فعالیت دارند با همکاری نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی و سپاه مرزی ارتش پاکستان، مرتفع شود و دیگر شاهد فعالیت اشرار نباشیم.

وی گفت: برخی گروهک های تروریستی از حسن نیت جمهوری اسلامی نسبت به کشور دوست و برادر پاکستان سو استفاده می کنند و باید با همکاری بیشتر میان قوای مرزی دو کشور فعالیت این گروهک های تروریستی از بین برود.

همچنین راحیل شریف نیز در این دیدار افزود: دو کشور ایران و پاکستان همکاری های خوبی را از سالهای گذشته توسط نیروهای نظامی و پلیس مرزی دو کشور آغاز کرده و امروز نیاز است این همکاری ها بیش از گذشته افزایش یابد.

این مقام ارشد نیروهای مسلح پاکستان با بیان اینکه تهران و اسلام آباد باید به منظور ارتقای بیشتر همگرایی های خود در زمینه های مختلف تعاملات خود را افزایش دهند، تصریح کرد: توسعه رفاه و آبادانی در کشور بزرگ ایران؛ برای کشورهای منطقه نیز یک امتیاز بزرگ و حائز اهمیت بوده و تاثیر مثبتی بر روند پیشرفت کشورهای همسایه از جمله پاکستان دارد.

راحل شریف گفت: دو کشور در راستای مبارزه با قاچاق مواد مخدر و مبارزه با تروریسم در مرزهای مشترک همکاری خوبی دارند و نیاز است که این همکاری ها افزایش یابد و مهم این است که در منطقه با اشرار مسلح که ناامنی را بوجود می آورند برخورد جدی از سوی نیروهای دو کشور با آنها صورت گیرد.

وی درباره دیدارهای دوجانبه مقام های دولتی ایران و پاکستان نیز افزود: امیدواریم تعاملات و مذاکرات نمایندگان دو دولت که در این سفر صورت گرفته هرچه زودتر محقق شود.

فرمانده ارتش پاکستان از دعوت مقام های نظامی کشورمان که از جانب وزیر کشور برای بازدید از ایران ارائه شد، قدردانی کرد و گفت: من هم متعاقبا از مقام های ارشد نظامی شما برای بازدید از پاکستان و افزایش تعاملات دوجانبه دعوت می کنم و امیدوارم که این دعوت ها سریع تر محقق و اجرایی شود.

این اولین دیدار رسمی یک مقام ارشد دولتی کشورمان با راحیل شریف فرمانده ارتش پاکستان است.

انتهای پیام /

ارسال نظر