|
|
کدخبر: ۱۷۲۵۶۴

در گفت وگوی تسنیم به آصفری تشریح شد

خبرگزاری تسنیم: عضو هیئت همراه وزیر کشور در سفر به پاکستان، جزئیات توافقات در جریان این سفر را تشریح کرد.

محمدحسن آصفری عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و عضو هیئت همراه وزیر کشور در سفر به پاکستان در گفت وگو با خبرنگار پارلمانیخبرگزاری تسنیمبا اشاره به جزئیات سفر وزیر کشور به پاکستان گفت: در سفر به پاکستان با نخست وزیر، وزیر کشور، فرمانده ارتش پاکستان و مشاور نخست وزیر در امور خارجه به دلیل اینکه وزیرخارجه ندارند، دیدار کردیم، این دیدارها بسیار خوب بود.

وی ادامه داد: در سفر به پاکستان مقرر شد در خصوص بحثگروگان گیری ها و گروهک های تروریستی و اشرار همکاری دو جانبه ای بین نیروهای نظامی ایران و پاکستان شکل بگیرد که مطمئنا این موضوع می تواند در تعقیب اشرار و گروهک های تروریستی موثر باشد.

عضو کمیسیون امنیت مجلس افزود: امیدواریم با این تفاهمی که بین ایران و پاکستان شکل گرفت که عملیاتی خواهد شد، دیگر شاهد فعالیت های گروهک های تروریستی و اشرار در مرزهای مشترک ۲ کشور نباشیم.

آصفری همچنین خاطرنشان کرد: در این سفر همچنین بر تعقیب و پیگیری اعضای گروهک تروریستی جندالشیطان در سال های گذشته اقدام به شهادت رساندن ۱۴ نفر از نیروهای مرزبان ما کرده بودند، تأکید کردیم و خواستیم دولت پاکستان با توجه به اینکه طبق اسناد و مدارکی که در اختیار ماست، باقی مانده این گروهک در خاک پاکستان هستند. دولت این کشور با آنها برخورد کند و همچنین در برخورد با گروهک های تروریستی از جمله گروهک جیش العدل توسط دولت پاکستان تأکید کردیم.

وی خاطرنشان کرد: در این سفر بر تقویت مرزهای پاکستان تأکید کردیم تا دیگر شاهد نفوذ گروهک های تروریستی از داخل خاک این کشور به داخل خاک کشورمان نباشیم. یک توافق دیگر نیز در مورد تقویت و افزایش سطح روابط اقتصادی و تجاری بین ایران و پاکستان و همچنین تفاهم نامه خوبی نسبت به تقویت وضع مرزهای دو کشور داشتیم.

عضو کمیسیون امنیت مجلس با بیان اینکه نواز شریف نخست وزیر پاکستان و هیئت همراه وی روز یکشنبه هفته آتی به ایران سفر خواهند کرد، گفت: امیدواریم که در جریان این سفر، تفاهم نامه ها و تصمیمات مشترکی که اتخاذ کردیم جنبه عملی به خود بگیرد چرا که این تصمیمات و اقدامات مشترک در بخش های مختلف نظامی، امنیتی و اقتصادی نیاز به حضور افراد مرتبط با این حوزه ها از ۲ کشور دارد که انشاءالله در جریان سفر روز یکشنبه تصمیمات جنبه عملی پیدا کند.

انتهای پیام /

ارسال نظر