|
|
کدخبر: ۱۷۲۶۰۸

در تذکرات شفاهی مطرح شد /

خبرگزاری تسنیم: نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز از کم توجهی دولتی ها به خشک سالی در مناطق مختلف کشور انتقاد کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانیخبرگزاری تسنیم، محسن صرامی فروشان نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی طی سخنانی با اشاره به مشکلات فرهنگیان و کارگران، اظهار داشت: اگر بخواهیم هر سال یکبار به یاد فرهنگیان و کارگران باشیم، هیچ مشکل را حل نمی کند. با این سمی نهارها و سمیشامها به هیچ وجه مشکل معلمان و کارگران حل نمی شود.

وی ادامه داد: مشکل آب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، یزد و خوزستان با سخنرانی تبلیغاتی و آماده کردن مردم برای رأی دادن در آینده حل نمی شود و باید برای این موضوع کار کارشناسی انجام داد.

در ادامه علیرضا خسروی نماینده مردم سمنان طی سخنانی در تذکر شفاهی اظهار داشت: اینکه ملتی از نوکری اجانب به آقایی و آزادگی رسید، چیز کمی نیست و مردم هرجا احساس کنند ریشه این نظام در معرض خطر باشد تا پای جان ایستاده اند. اگر این تَشَرها نباشد، بدعت در جامعه ظاهر می شود. لذا باید با نگاه مشفقانه و با درشتی حرف زد و گوش های سنگینی که پنبه های عجیب و غریب بر آنها فرو رفته و فقط برخی صداهای فیلترشده را می شنود، به خود بیایند.

وی ادامه داد: حامیان اصلی دولت امروز حرفی از اقتصاد یا مشکلات اقتصادی نمی زند و همه همّ و غم خود را به مسائل حاشیه ای مصروف داشتند؛ یکی می گوید اقتصاد از جنس سرداری و سرلشکری نیست. همین سرهنگ و سرلشکرها بودند که باعثشد تو اقتصاددان شوی و امروز ناسپاسی می کنی؟

نماینده مردم سمنان در مجلس افزود: همین آقایان چند وقت پیش از سهم خواهی از دولت حرف می زدند، اما ببینید که چه پروژه های بزرگی در کشور اجرا شد. چرا ما قدرشناسی نمی کنیم و بر طبل تفرقه می کوبیم؟

خسروی همچنین خواستار اعلام اسامی بدهکاران معوقات بانکی از سوی قوه قضائیه شد و تأکید کرد: ۳۰۰ نفر بالای ۵۰ میلیارد تومان بدهی بانکی دارند. در حالی که در بخش تولید کل بدهکاران بانکی ۱۴ درصد بیشتر نیستند.

**برخی در جامعه امروز معتقدند که باید قرص شجاعت بلعید تا با آمریکا آشتی کنیم

وی با بیان اینکه برخی در جامعه امروز معتقدند که باید قرص شجاعت بلعید تا با آمریکا آشتی کنیم، تصریح کرد: آشتی با آمریکا نیازی به قرص خوردن ندارد.

سکینه عمرانی نماینده مردم سمیرم در مجلس در تذکر شفاهی به وزیر تعاون گفت: ما امروز بسیاری از مایحتاج خود را از کشور چین وارد می کنیم در حالی که می توانیم این مایحتاج را حتی در داخل منازل تهیه کنیم، بنابراین دولت باید از مشاغل خانگی حمایت کند.

وی ادامه داد: مبارزه با موادمخدر نیاز به عزم جهادی دارد، چرا که اعتیاد ریشه در خارج از کشور و در داخل دارد و باید ریشه این موضوع از داخل خشکانده شود.

محمدحسین قربانی نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به باهنر رئیس جلسه اظهار داشت: خوشحالم که بعد از ماه ها یکبار اسم ما در تذکر بیرون آمد. حقیقتاً ما به سیستم رایانه مجلس شک کرده بودیم.

وی با بیان اینکه امروز گیلان بالاترین نرخ بیکاری بعد از لرستان را دارد، گفت: از مجلس و دولت می خواهم که برنامه های خود را برای ایجاد اشتغال مشخص کنند. سرسبزی و دریای نیلگون خزر کلاه گشادی را بر سر گیلان در جهت پیشرفت و توسعه گذاشته است.

**قوه قضائیه لیست بدهکاران را اعلام کند

حجت الله خدایی سوری نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس در تذکر شفاهی از قوه قضائیه خواست تا لیست بدهکاران اعلام کند و در ادامه گفت: این پول برای ملت است؛ ملتی که با ذلت برای ۴ میلیارد خود را به سختی می اندازد درست نیست که برخی افراد ۸۰ میلیارد پول ملت را ببرند و نگذارند که با مسائل سیاسی پرونده آن باز نشود.

ایرج ندیمی نماینده مردم لاهیجان در مجلس در تذکر شفاهی اظهار داشت: ما در استان گیلان ۱۰۰۰ میلی متر بارندگی داریم، اما جای تأسف است که کشاورزان شهرستان من نمی توانند نشاء برنج بکارند چرا که وزارت نیرو در این زمینه مدیریت صحیحی اعمال نکرده است. لذا از وزیر درخواست می کنم که نماینده ویژه ای را برای حل این موضوع به گیلان بفرستد.

در ادامه باهنر که در غیاب لاریجانی ریاست مجلس را بر عهده داشت، گفت: در این زمینه کمیسیون انرژی هم کمک کند و باید تحقیق میدانی برای حل مشکل صورت گیرد.

در پایان حجت الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان در مجلس با اشاره به خشکسالی اصفهان اظهار داشت: خشکسالی اصفهان را نابود کرده است؛ آقای لاریجانی در سفر به استان به مردم قول داد مشکل آب زاینده رود با تشکیل کارگروه ویژه حل شود، اما تاکنون این وعده عملی نشده است.

انتهای پیام /

ارسال نظر