|
|
کدخبر: ۱۷۳۰۸۹

حجت الاسلام والمسلمین آقا تهرانی:

مسئول کمیته امر به معروف و نهی از منکر مجلس با بیان اینکه متأسفانه فرهنگ در جامعه ما خیلی مورد توجه قرار نمی گیرد، گفت: به مسئله فرهنگ در مجلس همچون دولت کم بها داده می شود.

به گزارشخبرگزاری فارساز قم، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی آقا تهرانی ظهر امروز در هایش راهکارهای تحقق اصل هشتم قانون اساسی «امر به معروف و نهی از منکر» که در سالن اجتماعات مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار شد، با بیان اینکه متأسفانه فرهنگ در جامعه ما خیلی مورد توجه قرار نمی گیرد و بیشتر به دنیا توجه می شود تا آخرت اظهار داشت: به مسئله فرهنگ در مجلس همچون دولت، کم بها داده می شود.

وی با اشاره به اینکه کارهای فرهنگی پیچیده و دیر بازده است، ابراز کرد: یکی از اولویت های ما در مجلس این است که مطالبات رهبری در بخش فرهنگ را به صحن مجلس بیاوریم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بحثجامع رسانه را در دست اقدام داریم، اظهار کرد: رهبری تأکید فراوانی بر بحثافزایش جمعیت دارند؛ بحثباروری یک مسئله فرهنگی است و واگذار کردن آن به بهداشت درست نیست.

مسئول کمیته امر به معروف نهی از منکر مجلس ایجاد این کمیته را از دیگر اقدامات کمیسیون فرهنگی مجلس خواند و گفت: یک کمیته برای امر به معروف و نهی از منکر آماده شده است؛ در جلسات وزارت خانه شدن امر به معروف، در اختیار مراجع تقلید بودن و اینکه رهبری در آن وارد شوند، رد شد.

حجت الاسلام والمسلمین آقاتهرانی ادامه داد: در جلسات بنا شد که یک شورای عالی امر به معروف تأسیس شود که سران قوا در آن باشند و رئیس آن نماینده رهبری باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر دارای مراتبی است، اظهار کرد: لازمه اینکه تمام مراتب امر به معروف و نهی از منکر اجرا شود قدرت است.

وی با بیان اینکه قوه قضائیه نمی تواند وارد مسئله امر به معروف و نهی از منکر شود، ابراز کرد: بخشی از این مسئله مربوط به دولت و بخش دیگری از آن نیز مربوط به خود مردم است اما در این مسئله حمایت قوه قضائیه باید باشد.

آقا تهرانی مسئله نظارت بر برنامه های صدا و سیما را مورد توجه قرار داد و گفت: در گذشته این مسئله بود اما ضعیف دنبال می شد؛ امروز این مسئله پر رنگ و ضوابط آن مشخص شده تا بتوان بر صدا و سیما نظارت کرد.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از بد حجاب ها در خود ادارات هستند، گفت: این مسئله را نمی توان رها کرد و گفت که دولت فقط باید وارد شود و مردم نیز در این زمینه نقش اساسی دارند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور با مردم خاطرنشان کرد: همه سخنان رئیس جمهور اقتصادی بود و در پاسخ به مسئله فرهنگ گفته شد در این زمینه مردم باید وارد شوند.

انتهای پیام / ۲۲۵۸

ارسال نظر