|
|
کدخبر: ۱۷۳۱۱۷

پیام عارف به مناسبت اولین گردهمایی شاخه جوانان بنیاد امید ایرانیان

محمدرضا عارف رئیس بنیاد امید ایرانیان به مناسبت اولین گردهمایی شاخه جوانان بنیاد متبوعش پیامی را صادر کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه احزابخبرگزاری فارس، محمدرضا عارف به مناسبت اولین گردهمایی شاخه جوانان بنیاد امید ایرانیان پیامی را صادر کرد.

متن این پیام به این شرح است:

به نام خداوند جان و خرد

برگزاری اولین گردهمایی جوانان بنیاد امید ایرانیان و همچنین میلاد با سعادت نهمین امام معصوم حضرت جوادالائمه را تبریک می گوییم و امیدواریم که از فیوضات ماه عزیز رجب حداکثر بهره را ببریم.

عنایت خداوند بزرگ همواره پشتوانه تلاش و همت شما جوانان عزیز است به ویژه هر زمان که برای هموار شدن مسیر رشد کشورمان منادی امید و اصلاح شده اید. یکی از جلوه های این عنایت خداوندی و همت شما جوانان، حضور تحسین برانگیز و تلاش امیدآفرین شما در تحقق حماسه سیاسی سال ۹۲ بود که بی شک نقطه عطفی روشن برای تاریخ کشورمان قرار گرفت. متأسفانه در سال های گذشته دو چراغ روشنی بخش جامعه در کشورمان رو به زوال و نحیفی رفته بود؛ چراغ خردورزی و تدبیر در بخشی از بدنه اجرایی کشور و دوم؛ چراغ امید و در جامعه و در بین فعالین اجتماعی و جوانان.

من به عنوان معلمی کوچک قدردان نقش آفرینی شما جوانان هستم که فراتر و پیشروتر از فعالان سیاسی، زمینه ساز حماسه تاریخی ۲۴ خرداد شدید. همانطور که شما جوانان و دانشجویان روزها و ماه های قبل از ۲۴ خرداد ۹۲، ضرورت بازگشت این روشنی ها را درک کردید و فعالانه برای بازگشت امید و عقلانیت تلاش کردید امروز هم وظیفه داریم از دستاوردهای ارزشمند آن پاسداری کنیم. امید و اعتماد مردم و خودباوری جوانان مهمترین و حیاتی ترین سرمایه امروز است تا عقلانیت و تدبیر دوباره ریشه دواند و فرصت اثرگذاری یابد.

انجام این وظیفه یعنی پاسداری از این دستاوردها و توسعه سرمایه اجتماعی از طریق ایجاد مشارکت جدی جوانان و نظارت و حضور در امور میسر نخواهد بود و از این مهم جز از مسیرهای شناخته شدن قانونی و مدنی محقق نخواهد شد.

لذا معتقدم سازوکار مناسب و ضروری برای تحقق این هدف، توسعه نهادهای مدنی، احزاب و کادرسازی برای حضور نسل سوم انقلاب در به دست گرفتن جریان مدیریتی و اجرایی کشور است. ضمن آنکه امیدوارم امکان فعالیت و اثربخشی برای همه نهادهای مردمی و احزاب فراهم شود و موانع و مشکلاتی که در سال های گذشته پیش روی برخی احزاب و تشکل های مردمی به وجود آمده است، مرتفع گردد، شاهد توسعه فعالیت ها و اثربخشی روز افزون فعالیت های تشکیلاتی شما جوانان مسئولیت پذیر باشیم.

شخصاً معتقدم که اصلی ترین راه ارتقای جامعه و رسیدن به پیشرفت و توسعه مورد نظر در اسناد بالادستی کشور، مشارکت جدی جوانان و توسعه نهادهای غیر دولتی و حضور احزاب قدرتمند و مرتبط با توده های مردم است. از این رو، عزم شما عزیزان در تشکیل، توسعه و استمرار شاخه جوانان بنیاد امید ایرانیان تلاشی ستودنی و البته ضروری است. حتماً ضمن آنکه نقش آگاهی رسان و ارتباط با توده های مردم و حفظ امید و اعتماد ایشان را برعهده خواهید داشت، شناسایی و پیگیری مطالبات مردم را نیز وجه همت خود قرار دهید. در این راه من نیز به عنوان یک معلم و عضوی از دریای خروشان مردم و جریان اصیل اصلاح طلبی، همراه شما خواهم بود.

ارادتمند

محمدرضا عارف

۱۸اردیبهشت ماه ۹۳

انتهای پیام /

ارسال نظر