|
|
کدخبر: ۱۷۳۱۴۵

عارف درجمع خبرنگاران:

رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه شورای رهبری اصلاحات فقط در حد پیشنهاد است، گفت: امیدواریم اصلاح طلبان و اصولگرایان به اجماع برسند.

به گزارش خبرنگار حوزه احزابخبرگزاری فارس، محمدرضا عارف رئیس بنیاد امید ایرانیان عصر امروز پنجشنبه در حاشیه اولین گردهمایی شاخه جوانان بنیاد متبوعش در جمع خبرنگاران، در مورد دفاتر استانی بنیاد امور ایرانیان اظهار داشت: با توجه به توانایی ها و آمادگی استان ها امیدواریم که به تدریج در همه استان ها دفاتر ایجاد کنیم.

وی افزود: بررسی های اولیه به منظور تعیین استان های بعدی برای راه اندازی دفاتر صورت گرفته است و تا قطعی نشود اعلام نمی کنیم؛ تاکنون چهار الی پنج استان اعلام آمادگی کرده اند و دفتر بنیاد در یزد نیز در دست بررسی است.

معاون اول دولت اصلاحات در پاسخ به این پرسش که چرا دولت با منتقدان خود با تندی رفتار می کند، تصریح کرد: من اطلاعی از دولت ندارم اما با شناختی که از آقای روحانی دارم بعید است که ایشان اجازه ندهد انتقادی صورت گیرد، چرا که معتقدم انتقاد غیرسازنده نیز مفید است.

وی در پاسخ به پرسش دیگری بر این اساس که دولت می گوید منتقدان من باید شناسنامه دار باشند، بیان کرد: من قبل از آقای روحانی در دولت اصلاحات بحثشناسنامه دار بودن تشکل ها را مطرح کردم که تشکل ها به سمت اخذ مجوز در چارچوب اساسنامه و مرام نامه به پیش بروند و به نهادینه کردن دموکراسی کمک کنند.

رئیس بنیاد امور ایرانیان در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه شما در خصوص شورای رهبری اصلاحات با رئیس جمهور، آقای هاشمی و سیدحسن خمینی دیدار کرده اید، گفت: شورای رهبری اصلاحات فقط در حد پیشنهاد است و امیدواریم اصلاح طلبان و اصولگرایان به اجماع برسند. اصلاح طلبان نیز باید با سازوکارهایی که در خود دارند برنامه هایشان را طراحی کنند.

عارف ادامه داد: آرزو و راهبرد من در انتخابات همین است حتی راهبرد ائتلاف دو جریان مطرح شده است اما تصمیمی برای چگونگی به اجماع رساندن آن مطرح نشده است.

وی در پاسخ به این پرسش که احساس می شود شورای رهبری اصلاحات در تقابل با شورای هماهنگی جبهه اصلاحات است، گفت: اصلاً اینگونه نیست چرا که برای بنده تمام احزاب اصلاح طلب عزیز و از حقوق مساوی برخوردار هستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا دیدارتان با شخصیت ها در راستای شورای رهبری اصلاحات ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: من نسبت به بزرگان همواره ارادت دارم و هرازگاهی با بزرگان خوش و بش می کنم بنابراین دیدار خاصی با شخصیت خاصی ندارم.

عارف در مورد لغو سخنرانی سید حسن خمینی در بروجرد نیز اظهار کرد: من واقعاً متأسفم چرا که باید تحمل را بالا ببریم و اجازه دهیم دیدگاه های مختلف با سازوکار قانونی دنبال شود اما وقتی صحبت از نوه امام می شود آدم تأسف می خورد که چرا شرایط به گونه ای شده که گروهی خودسر اجازه سخنرانی به نوه امام را نمی دهند.

وی در مورد همایش دلواپسم در نقد توافقنامه ژنو نیز گفت: هر جریانی می تواند اظهارنظر کند. دولت باید آستانه تحملش را بالا ببرد چرا که مردم خودشان قضاوت می کنند. آنهایی که امروز دلواپس هستند چرا چند سال گذشته که رشد منفی اقتصادی داشتیم دلواپس نشدند. انشالله که همه دلواپس باشند چرا که این چیز با ارزشی است.

انتهای پیام /

ارسال نظر