|
|
کدخبر: ۱۷۳۸۴۸

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور:

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور از کمک ۲۲ میلیارد دلاری به سرمایه گذاران خبر داد.

به گزارشخبرگزاری فارساز کرج، محمدباقر نوبخت صبح امروز در همایش ملی فرصت های برد - برد که به صورت پایلوت در کرج در حال برگزاری است اظهار داشت: دولت تدبیر و امید با ۲۲ میلیارد دلار به استقبال سرمایه گذاران می رود که در این بین استان البرز سهام دار سهم ۳۵ میلیارد دلاری فاینانس خواهد بود.

وی در ادامه سخنان خود به اهداف کلان دولت و این معاونت در راستای توسعه اقتصادی کشور اشاره کرد و افزود: برای رشد در کشور نیازمند سرمایه گذاری هستیم لذا برای رسیدن به این مهم باید اهداف ما برای سرمایه گذاران تشریح و تبیین شود.

نوبخت تأکید کرد: اهداف نظام در افق ۱۴۰۴ ایستادن در جایگاه نخست علم و فناوری است لذا برای تحقق این مهم نیازمند تلاش دو چندان بوده و باید اهدف خود را به جد دنبال کنیم.

وی در قسمتی دیگر از سخنان خود به رشد سالانه کشور و میزان نرخ تورم طی سال اخیر اشاره کرد و گفت: تفاوت و فاصله در رشد ۸ برابری آن وظیفه ما را سنگین تر می سازد.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور گفت: رشد اقتصادی طی دو برنامه چهارم و پنجم توسعه موانعی را ایجاد کرد اما دولت جمهوری اسلامی ایران مصصم است که در سال ۹۳ و برنامه چهارم و پنجم اقتصاد ایران را با برنامه ریزی و بودجه ۹۳ از رکود خارج و به سمت رشد مثبت اقتصادی پیش ببرد.

*اختصاص اعتبار ۹۰ میلیارد تومانی به سرمایه گذاران بخش خصوصی

سخنگوی دولت در ادامه سخنان خود از اختصتص اعتبار ۹۰ میلیارد تومانی به سرمایه گذاران بخش خصوصی اشاره کرد و افزود: علاوه بر ۴۱ هزار میلیارد تومان از سوی دولت، بیش از ۹۰ هزار میلیارد تومان نیز از در بخش خصوصی ویژه سرمایه گذاران دیده شده است.

نوبخت تصریح کرد: دولت در سال ۹۳ بالغ بر ۳۵ میلیارد دلار از منابع فاینانس سرمایه گذاری خواهد کرد و البرز از این رقم سهم می برد و عمدتاً بخش های دولتی البرز از این بخش سهم می برند.

سخنگوی دولت همچنین با اشاره قرار دادن مصوبه ۱۷ شهریور ماه هیئت وزیران یادآور شد: بر اساس این مصوبه اگر طرح ها برای استفاده منابع صندوق توسعه دارای توجیه باشد باید در کمتر از ۳ ماه در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

وی در ادامه سخنان خود با قدردانی از مسئولان این استان به منظور گام برداشتن در جهت جهاد اقتصادی اظهار کرد: دولت از تمامی سرمایه گذاران استقبال می کند.

انتهای پیام / ۲۳۰۲ /

ارسال نظر