|
|
کدخبر: ۱۷۳۹۸۸

لاریجانی در کنفرانس مشترک با همتای اسلوونیایی:

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه زمینه های متنوع همکاری بین ایران و اسلوونی وجود دارد گفت: از نظر ایران زمینه پیشنهادهای مطرح شده قابل قبول است و امکان همکاری وجود دارد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست خبری مشترکی با یانکو وربر رئیس مجلس اسلوونی که بعدازظهر امروز برگزار شد ضمن ابراز خوشحالی از حضور هیات پارلمانی اسلوونی در ایران گفت: رئیس مجلس اسلوونی در راس هیات پارلمانی و تجاری به تهران آمدند.

وی با اشاره به اینکه کشور اسلوونی تاریخ طولانی در روابط با ایران داشته است افزود: گفتگوهای خوبی در زمینه همکاری های پارلمانی، همکاری اقتصادی و زمینه های گوناگونی که می توانند دو کشور با هم همکاری داشته باشند صورت گرفت.

لاریجانی ادامه داد: از نظر ایران زمینه پیشنهادها قابل قبول است و امکان همکاری وجود دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: رئیس مجلس اسلوونی با مسئولان و وزرای اقتصادی کشورمان هم مذاکراتی خواهند داشت.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که سفر هیات اسلوونیایی موفق باشد و از این جهت همه با همکاری برای گسترش روابط وجود خواهد داشت.

در ادامه این کنفرانس مطبوعاتی رئیس پارلمان اسلوونی ضمن تقدیر از لاریجانی به دلیل این که ملاقات های آنها در بالاترین سطح در جمهوری اسلامی انجام می شود گفت: اهمیت پارلمان در همکاری های دو جانبه مهم است زیرا پارلمان نماینده مردم است و مردم از پارلمان ها انتظار دارند همکاری های دو جانبه را در زمینه های مختلف ممکن سازند.

وی با اشاره به این که به اهمیت سیاسی و اقتصادی ایران واقف هستیم افزود: در این سفر هیات اقتصادی به همراه من حضور دارند.

رئیس مجلس اسلوونی ادامه داد: امروز در کنفرانس تجاری که در اتاق بازرگانی در جریان بود حضور داشتم، خوشحالم که شرکت های ایرانی در آن استقبال زیادی کردند.

یانکو وبر با بیان این که اسلوونی کشور کوچکی است اما موقعیت آن در اروپای مرکزی می تواند موقعیت های خوبی برای شرکت های ایرانی به وجود آورد، گفت: باور دارم با نتیجه مثبتی به کشورم باز خواهم گشت و از شما به خاطر ملاقات هایی که در این سطح انجام شد تقدیر می کنم.

ارسال نظر